Пн-Пт з 09:00 до 19:00

Консультація

Консультація

Спасибо!
Не выключайте, пожалуйста, свой телефон. Мы скоро перезвоним вам. До связи :)
Закрыть
Консультант Наталя Чацкіс
Наталя Чацкіс (063) 235 08 72

Зняття арешту з майна в Україні

Допоможемо швидко зняти арешт з квартири й іншого майна боржника

Наші кваліфіковані фахівці оперативно й грамотно проведуть наступні дії:

  • визначать максимально швидкий і надійний спосіб зняття арешту з майна;
  • сформують пакет підтверджувальних документів;
  • професійно складуть всі необхідні процесуальні документи й оформлять їх відповідно до вимог законодавства;
  • здійснять представництво ваших прав та інтересів у суді, органах ДВС, слідчих органах, а також у нотаріуса.
Наталя Чацкіс Старший партнер

Арешт будь-якого майна, у тому числі й квартири - це необхідний запобіжний захід, що вживається державним виконавцем, для недопущення ймовірності його відчуження й появи можливості уникнути виконання взятих на себе фінансових зобов'язань перед банківською або будь-якою іншою установою.

Запишіться на консультацію від 750 грн

Зняття арешту з нерухомості - це дії, як правило, в інтересах позичальника, спрямовані на отримання офіційних документів, що підтверджують факт зняття арешту. До такого роду паперів відносяться: судове рішення про зняття арешту з нерухомості, постанова про зняття арешту від державного виконавця, виписка з держреєстру.

Зняття арешту з нерухомого майна вимагає проведення комплексної експертизи всіх зібраних документів по кредитній історії, до складу яких, у тому числі, входять і рішення судових інстанцій, і папери, що стосуються дій виконавчої служби. У результаті проведеного аналізу визначається оптимальний і найнадійніший шлях для зняття арешту. Тому так важливо в такому процесі, як зняття арешту з квартири, ретельно підійти до вибору юриста, компетентність якого дозволить впоратися з поставленим завданням.

Арешт майна може бути застосований для забезпечення в подальшому дійсного виконання рішення суду. Його наслідком є неможливість повною мірою розпоряджатися своїм майном. Арешт майна може проявлятися такими діями: опис, встановлення заборони відчуження, вилучення та передача майна на збереження іншим особам.

Як зняти арешт і заборону відчуження майна залежно від суб'єкта, що його наклав?

  • Як зняти арешт з квартири, накладений на майно за рішенням суду.

Зняття арешту з майна, що був накладений за рішенням суду як забезпечення позову, відбувається в порядку ст. 154 ЦПКУ. Для цього необхідно в суді обґрунтувати відсутність необхідності арешту, зміни ситуації у справі, в зв'язку з якою зникли підстави для забезпечення позову.

Крім того, арешт майна можливий і в кримінальному процесі за рішенням слідчого судді (суду) з погодженого клопотання слідчого із прокурором або прокурора окремо, а також цивільного позивача. Відповідно клопотання про скасування арешту також необхідно подавати слідчому судді (якщо справа на стадії досудового розслідування) або суду (якщо почато судове провадження). Клопотання подається в порядку ст. 174 КПК України.

Якщо ви опинилися в подібній ситуації, звертайтеся в юридичне об'єднання «Наказ». Наші фахівці допоможуть вам у вирішенні цієї проблеми, грамотно складуть позов про зняття арешту з майна, нададуть комплексну підтримку із захисту ваших інтересів, звільнивши вас від зайвих проблем.

  • Як зняти арешт з майна, накладений ДВС.

Зняття арешту з майна, що був накладений за рішенням державного виконавця, можливе:

  1. за рішенням органу ДВС:
  • виходячи із ч. 2 ст. 40 ЗУ “Про виконавче провадження” при завершенні виконавчого провадження виконавець ухвалює рішення щодо зняття арешту, що був накладений на майно;
  • якщо будуть виявлені порушення в процедурі накладення арешту - арешт знімається на підставі постанови начальника відділу ДВС;
  • якщо буде ухвалено рішення про недоцільність або неможливість реалізувати арештоване майно (надмірне зношування, нерентабельність реалізації) - арешт знімається на підставі постанови державного виконавця, затвердженої начальником відділу.

У цих випадках представник ДВС самостійно ухвалює рішення щодо зняття арешту, якщо ж ви не згодні з його рішенням, або з його бездіяльністю, необхідно оскаржити його рішення, звернувшись до начальника відділу, керівника вищого органа ДВС або до суду. Боржник може оскаржити дії виконавця лише в суді.

  • за рішенням суду:
  • подача позову особою, якій належить майно і яка не є боржником.

Нерідкі випадки, коли, при спробі здійснити яку-небудь угоду з майном, власник дізнається, що на його майно накладено арешт при абсолютно невідомих йому обставинах. Така заплутана ситуація цілком можлива, й ваші дії повинні бути наступними:

  1. візьміть у нотаріуса витяг з єдиного реєстру заборони відчуження нерухомого майна, у якому ви й побачите, на підставі якого документу був накладений арешт;
  2. зверніться у відділ державної виконавчої служби, що наклав арешт, отримайте письмову відмову (найбільш часта ситуація полягає в тому, що матеріали у виконавчій службі знищуються по закінченню 3-х років);
  3. подайте позовну заяву в суд. Докладна інструкція про те, як самостійно подати позов знаходиться тут.

Приклад позову про визнання права власності і зняття арешту з майна

  1. з отриманими документами знову зверніться у відділ ДВС (краще все проконтролювати самостійно).
  • В інших випадках, коли виконавче провадження незакінчене.

Наприклад, через наявність заборгованості по аліментам, був накладений арешт на майно боржника. Надалі борг по аліментам повністю погашений, але арешт не знятий, що істотно обмежує права власника. У цьому випадку необхідно також звернутися з позовом до суду.

Приклад позовної заяви про зняття арешту

  • Зняття арешту нотаріусом.

Нотаріус вправі накласти заборону на відчуження майна й зареєструвати його у відповідних реєстрах у безлічі випадків. Наприклад, у момент засвідчення ним договору довічного утримування або спадкоємного договору, договору застави (іпотеки) майна, що підлягає державній реєстрації. Відповідно суб'єкт, що має право звернутися до нотаріуса для зняття заборони відчуження, у кожному окремому випадку інший. Приміром, у випадку припинення договору застави (іпотеки), нотаріус зніме заборону із заяв обох сторін договору або ж за заявою лише заставника, якщо він надасть належні докази того, що зобов'язання за договором виконано; після смерті відчужувача майна за договором довічного утримування (або спадкоємним договором), нотаріус зніме заборону за заявою набувача зазначеного майна, якщо ж договір довічного утримування (або спадкоємний договір) за рішенням суду розірваний або визнаний недійсним, то звернутися до нотаріуса може кожна із сторін.

Крім того, за договором застави (іпотеки) у боржника також є ще один варіант, як зняти заборону відчуження в нотаріуса. Згідно ст. 537 ЦКУ боржник може внести кошти по своєму борговому зобов'язанню на депозит нотаріуса. У цьому випадку боржник зобов'язаний надати нотаріусові докази неможливості виконання зобов'язання перед кредитором, внаслідок відсутності або відхилення кредитора (його представника) від прийняття виконання зобов'язання.

Накладення арешту на майно найбільш активно використовуваний вид забезпечення вимог, що може принести чимало турбот власникові згодом. Крім того, власник майна може бути абсолютно не пов'язаний ніякими борговими зобов'язаннями, але маючи бажання виконати ту або іншу угоду дізнається про настільки неприємну ситуацію. Слід зазначити, що якщо розглядати положення ст. 59 ЗУ “Про виконавче провадження”, то пункти 3, 4 статті (зняття арешту у зв'язку з виявленням порушень виконавця, а також наявністю письмового висновку експерта про недоцільність реалізації арештованого майна) дуже рідко застосовуються на практиці. Реальною можливістю зняти арешт з майна в багатьох ситуаціях залишається подача судового позову або судове оскарження тих чи інших рішень та дій.

Для того щоб здійснити цю процедуру швидко й успішно, необхідно не тільки володіти певними теоретичними знаннями в сфері юриспруденції, але й володіти певним багажем практичного досвіду, щоб розуміти, які саме методи для зняття арешту будуть ефективні в кожному конкретному випадку. Крім того, хотілося б відзначити, що якщо арешт застосовувався як забезпечення позову, то особа, у відношенні якої суд застосував арешт на майно, має у своєму розпорядженні лише 5 днів, з моменту ознайомлення з копією судового рішення. Для того щоб вивчити питання, розібратися у всіх тонкощах і законодавчих нормах, грамотно й переконливо скласти заяву про скасування арешту, зібрати підтверджувальні документи й подати все до суду, цього часу для людини, що не володіє досвідом у сфері юриспруденції, буде явно недостатньо. Тому, з огляду на серйозність наслідків накладення арешту на майно, наполегливо рекомендуємо звертатися з даною проблемою за допомогою в юридичну фірму «Наказ» у Києві.

Від такої процедури, як арешт майна в Україні не застрахований ніхто. Будь-яка людина, сама того не відаючи, може опинитися в цьому неприємному положенні. Заарештувати можуть як житлову нерухомість, так і офіс. Сума вашого боргу не є визначальним чинником у цій ситуації. Не говорячи вже про те, наскільки часто такі дії проводяться з людьми, у яких взагалі відсутні які-небудь заборгованості.

Досягати справедливості в будь-якому випадку доведеться в суді і перше, що треба зробити, це подати позовну заяву про зняття арешту з майна. Неабияку роль при цьому відіграє залучення досвідченого юриста для захисту ваших інтересів. Від його знань всіх нюансів і дрібниць виконавчого процесу багато в чому буде залежати кінцевий результат.

Наші кваліфіковані адвокати допоможуть у найкоротші строки повернути ваші права власності й позбавлять вас від самостійного вирішення такої проблеми, як зняття арешту з майна боржника. Юридичне об'єднання «Наказ» впевнено стане на захист ваших інтересів і гарантовано доб’ється бажаного результату.