Пн-Пт з 09:00 до 19:00

Консультація

Консультація

Спасибо!
Не выключайте, пожалуйста, свой телефон. Мы скоро перезвоним вам. До связи :)
Закрыть
Консультант Ганна Гайдукова
Ганна Гайдукова (063) 235 08 72

Ліквідація ЗАТ

Ліквідація закритого акціонерного товариства

Консультація

від 50 usd
Послуга Ціна
Ліквідації від 100 USD
Ліквідації (експрес) від 250 USD

Як ми працюємо
Консультація
Вибір пакета
Оплата
Підготовка
Обслуговування
Інформування

Сьогодні кількість закритих акціонерних товариств, що ліквідуються стрімко зростає - це зручний та вдалий спосіб припинити діяльність свого товариства. Однак, рішення про ліквідацію акціонерного товариства має прийматися акціонерами обдумано, оскільки створити акціонерне товариство “з нуля” важко в фінансовому плані (мінімальний розмір статутного капіталу має бути не менший, ніж 1250 мінімальних заробітних плат).

Закон визначає, що припинення юридичної особи, в тому числі акціонерного товариства, може відбуватися кількома способами:

 • реорганізація (перетворення, злиття, приєднання, поділ);
 • ліквідація.

При реорганізації юридична особа передає свої права та обов’язки, а також майно іншим, а при ліквідації - припиняє своє існування без жодних правонаступників.

Ліквідація ЗАТ (ПрАТ) може відбуватися у двох випадках:

 • за рішенням загальних зборів - вищого органу управління - це може бути в результаті досягнення визначеної статутом мети створення товариства або закінчення строку, на який АТ створювалося;
 • за рішенням суду - при поданні позову одного з учасників юридичної особи або відповідного органу державної влади.

Початком ліквідації з власної ініціативи вважається рішення, прийняте акціонерами. Для цього скликаються загальні збори, на порядок денний яких виноситься ряд питань:

 • припинення АТ шляхом ліквідації;
 • обрання ліквідаційної комісії;
 • затвердження порядку ліквідації;
 • розподіл майна між акціонерами, що залишилося після задоволення вимог кредиторів.

Наступний етап - це подання документів державному реєстратору для внесення до ЄДР запису про припинення акціонерного товариства.

При ліквідації ПрАТ слід звертати увагу на усі деталі: наявність чи відсутність кредиторів, затвердження ліквідаційного балансу, правильний та точний розподіл майна. Все це потрібно, щоб в подальшому не виникло жодних питань щодо факту припинення юридичної особи.

Послуги з ліквідації ЗАТ (ПрАТ) від ЮО “Наказ”

Процедура ліквідації ЗАТ - це трудомісткий процес, під час якого з'являється тільки більше питань з боку акціонерів і непорозумінь з компетентними органами держави. Щоб всього цього уникнути, звертайтеся до професіоналів.

Наші спеціалісти досконало знають порядок ліквідації ЗАТ (ПрАТ), тому зможуть відповісти на всі ваші питання. Вони самостійно займуться всією процедурою під ключ, не витрачаючи ваших нервів і зайвого часу. Вартість ліквідації ПрАТ залежить від бажаних термінів виконання.

В наші послуги включено:

 • консультації з питань ліквідації акціонерного товариства;
 • допомога в проведенні загальних зборів;
 • допомога в складанні документів в процесі ліквідації;
 • подача документів до фіскальної служби;
 • складання та подача пакету документів державному реєстратору.

Для замовлення послуги вам потрібно:

 • надіслати нам не електронну пошту інформацію про акціонерне товариство (перелік документів визначає наш спеціаліст);
 • надати повноваження на ліквідацію - підписати довіреність у нотаріуса.

Законодавство:

Закон України "Про господарські товариства" від 19.09.1991 №1576-XII;

Закон України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" від 15.05.2003 № 755-IV.

Обговорення і відгуки (4)

Єгор
31.05.2017 09:21

Доброго дня! На даний час маємо закрите акціонерне товариство, яке в свій час не змінило свою організаційно-правову форму і статутні документи у відповідності до змін в законодавстві. Наразі плануємо його ліквідувати. Звідси в мене питання: Чи потрібно перед прийняттям рішення про ліквідацію подавати державному реєстратору рішення органу управління про зміну організаційно-правової форми на ПрАТ і нову редакцію статуту у відповідності до чинного законодавства? Чи може бути одразу прийнято рішення про ліквідацію ЗАТ і держ. реєстратор прийме такі документи?

НАКАЗ
01.06.2017 14:58

Доброго дня, Єгор!
Щодо внесення запису про припинення до державного реєстру - немає ніяких перешкод з огляду на норми закону про реєстрацію. Та можуть виникнути певні проблемні питання, що стосуються отримання реєстру акціонерів в Національному депозитарії України для проведення зборів, якщо акції були випущені в документарній формі. У такому випадку Вам необхідно буде внести відповідні зміни до найменування, та провести дії для дематеріалізації акцій. Крім цього будь-яка норма закону, яка приписує виконання певних дій, містить і відповідні наслідки за її невиконання.

ЗУ «Про акціонерні товариства» таких санкцій не містить, але ст. 180-30 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання посадовою особою учасника фондового ринку рішень НКЦПФР або уповноважених осіб НКЦПФР щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів.

З повагою, ЮК "НАКАЗ".

Евгений Драч
07.10.2015 12:12

В яку чергу відбуваються виплати акціонерам, якщо акціонерне товариство має декілька кредиторів?

Анна Дубина
08.10.2015 13:32

Доброго дня, Євген!
Закон України “Про акціонерні товариства” регулює питання створення, діяльності та ліквідації товариства. Статтею 89 даного Закону передбачено, що в разі ліквідації платоспроможного акціонерного товариства вимоги його кредиторів та акціонерів задовольняються у порядку черги, з якої 5, 6, 7, 8 та 9 черги передбачають виплати акціонерам.
Однак при цьому варто враховувати, що 5, 6 та 7 черги стосуються виплат за привілейованими акціями, після чого тільки 8 черга - це виплати за простими акціями. В останню, 9 чергу, відбувається розподіл майна між акціонерами - власниками простих акцій товариства пропорційно до кількості належних їм акцій.
Дякуємо за питання!
З повагою, ЮО “Наказ”