Пн-Пт з 09:00 до 19:00

Консультація

Консультація

Спасибо!
Не выключайте, пожалуйста, свой телефон. Мы скоро перезвоним вам. До связи :)
Закрыть
Консультант Ганна Гайдукова
Ганна Гайдукова (063) 235 08 72

Ліквідація благодійного фонду

Послуги ліквідації благодійного фонду

Консультація

від 50 usd
Послуга Ціна
Ліквідації від 100 USD
Ліквідації (експрес) від 250 USD

Як ми працюємо
Консультація
Вибір пакета
Оплата
Підготовка
Обслуговування
Інформування

Благодійний фонд - це юридична особа, яка створюється для того, щоб добровільно здійснювати благодійну діяльність. Закон дозволяє займатися такою діяльністю в сфері освіти, спорту, культури і мистецтва, охорони здоров’я та ін. Варто зауважити, що благодійність передбачає як майнову допомогу, так і особисту участь.

Будь-яка благодійна організація, в тому числі й благодійний фонд, має виключну особливість - не вправі одержувати прибуток від діяльності та розподіляти його між засновниками, членами органу управління чи іншими особами.

Це означає, що фонд, в силу своєї неприбутковості, має займатися самоутриманням: оренда офісу, оплата праці тощо. Такий фінансовий тягар можуть нести не всі юридичні особи, які при цьому здійснюють підприємницьку діяльність, а тим паче благодійні організації. Тому з кожним днем зростає кількість фондів, налаштованих припинити своє існування. Вони можуть це зробити двома шляхами:

 • реорганізація - передбачає передачу усіх прав та обов’язків своїм правонаступникам;
 • ліквідація - припинення існування фонду без правонаступництва.

Оскільки благодійний фонд є юридичною особою, то підтвердити припинення своєї діяльності він має за допомогою державної реєстрації. Для цього потрібно пройти всю процедуру ліквідації:

 1. Провести загальні збори учасників, на яких приймається рішення про ліквідацію, створюється ліквідаційна комісія, призначається її голова або ліквідатор (до речі, функції комісії може виконувати орган управління фонду), визначається порядок ліквідації, строки, коли кредитори можуть заявляти вимоги до фонду. Після того, як було прийнято рішення, потрібно в письмовому вигляді повідомити реєстраційний орган про ліквідацію благодійного фонду.
 2. Виконати усі заходи, направленні на припинення юридичної особи. Цими питаннями займається ліквідаційна комісія. Вона звільняє працівників, інвентаризує майно, повертає дозволи до відповідних органів, надає документацію для перевірок, складає ліквідаційний баланс, передає документи в архів.
 3. Провести державну реєстрацію. Для цього потрібно подати пакет документів державному реєстратору.

З особливою уважністю необхідно підходити до складання документів, щоб реєстратор не мав жодних підстав для залишення їх без розгляду.

Особа, уповноважена представляти фонд - голова ліквідаційної особи, ліквідатор або представник, має подати особисто або ж надіслати поштовим відправленням документи державному реєстратору, який проводить державну реєстрацію припинення юридичної особи, та не пізніше наступного робочого дня видає голові комісії або представнику офіційний документ - Повідомлення про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи, що підтверджує ліквідацію благодійного фонду

Послуги з ліквідації благодійного фонду від ЮО “Наказ"

Ліквідація - це процес, який потребує багато уваги та часу, тому краще його довірити професіоналам, адже вони вирішують юридичні питання щодня.

Наші фахівці якісно проведуть експрес-ліквідацію чи ліквідацію під ключ, що дозволить вам приймати мінімальну участь в процесі та зекономить ваш час.

Для замовлення послуги вам потрібно:

 • надіслати нам на електронну пошту всю необхідну інформацію про фонд;
 • надати нам повноваження на ліквідацію - довіреність.

В наші послуги включено:

 • консультації з питань реєстрації;
 • проведення загальних зборів;
 • складання документів в процесі ліквідації;
 • підготовка та подача документів в реєстраційний орган;
 • отримання Повідомлення про припинення юридичної особи.

Законодавство:

Закон України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" від 15.05.2003 №755-IV;

Закон України "Про благодійну діяльність та благодійні організації" №5073-VI від 05.07.2012;

Наказ Міністерства фінансів України "Про затвердження Положення про Реєстр неприбуткових установ та організацій" від 24.01.2013 №37.