Пн-Пт з 09:00 до 19:00

Консультація

Консультація

Спасибо!
Не выключайте, пожалуйста, свой телефон. Мы скоро перезвоним вам. До связи :)
Закрыть
Консультант Ганна Гайдукова
Ганна Гайдукова (063) 235 08 72

Закриття відокремленого підрозділу юридичної особи

Ліквідація філії підприємства

Консультація

від 50 usd
Послуга Ціна
Ліквідації від 100 USD
Ліквідації (експрес) від 250 USD

Як ми працюємо
Консультація
Вибір пакета
Оплата
Підготовка
Обслуговування
Інформування

Філія - це відокремлений підрозділ юридичної особи, який має ряд особливостей:

 • не є юридичною особою;
 • діє на підставі Положення;
 • наділяється майном юридичної особи, яка її створила;
 • діє лише в межах наданих їй функцій;
 • має своє керівництво.

Компанія, яка створила підрозділ, надає йому певні повноваження. При цьому, ми наполегливо радимо в установчому документі юридичної особи детально прописати всі нюанси створення філії, здійснення нею діяльності та її ліквідацію, а також зазначити про це в Положенні.

Філія допомагає компанії розширити свою діяльність, не обмежуючись територіально, і чудово підходить для тих, хто стрімко розвивається. Однак, відкриття підрозділу потребує значних моральних та матеріальних зусиль.

Щодня збільшується кількість компаній, налаштованих на закриття філії. Причини різні:

 • неприбутковість у зв’язку з невдало обраним місцем розташування;
 • значні витрати на її подальше утримання.

Ліквідація філії займає певний час та зусилля з боку юридичної особи, яка її створила, оскільки ця процедура відрізняється від ліквідації будь-якого підприємства. До того ж, вона передбачає не тільки прийняття рішення компанією, а ще й виконання послідовних дій: зміна відомостей в ЄДР, зняття з обліку в фіскальній службі та інше.

Ліквідація філії відбувається послідовно:

 1. вищий орган юридичної особи скликає загальні збори учасників (акціонерів), на яких вирішується питання про ліквідацію;
 2. підготовка пакету документів державному реєстратору, який вносить відповідні відомості про ліквідацію в базу ЄДР.

Зверніть увагу, що законодавство визначає певні особливості закриття підрозділів акціонерного товариства - приватного (ПрАТ) чи публічного (ПАТ).

Послуги з ліквідації філії від ЮО “Наказ”

Практика показує, що ліквідація - це у будь-якому випадку питання юридичного характеру, і його краще довірити професіоналам. Наші юристи обізнані з процедурою та мають величезний досвід з проведення ліквідації, тому ви не будете сумніватися в правильності поданих документів або хвилюватися, чи потрібно було повідомляти пенсійний фонд або органи статистики. Ми самостійно займемося усім процесом під ключ, а ви зекономите свої нерви та час.

Для замовлення послуги від вас необхідно:

 • надіслати нам на електронну пошту документи, які підтверджують існування юридичної особи: свідоцтво (виписка), установчий документ, Положення та деякі інші;
 • особиста участь у нотаріуса для надання нам повноважень - підписання довіреності.

Законодавство:

Закон України "Про господарські товариства" от 19.09.1991 №1576-XII;

Закон Украины "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" от 15.05.2003 № 755-IV.

Обговорення і відгуки (4)

Татьяна
27.09.2019 19:24

Доброго вечора! Чи правильно я зрозуміла з цього матеріалу, що процедура ліквідації (закриття) відокремлених підрозділів починається з внесення відповідного запису в ЄДР про припинення (на підставі рішення вищого органу юридичної особи)?

Андрій
08.12.2015 09:31

Доброго дня! Підкажіть будь ласка, яка форма реєстраційної картки подається при ліквідації філії. Ні в 4-ій ні в 5-ій формах такого пункту немає. Дякую.

Євген
07.10.2015 14:07

Доброго дня! Мене попросили написати Положення про філію. Однак є сумніви стосовного пункту щодо ліквідації: “Ліквідація філії (філій) здійснюється у випадках, якщо її функціонування стало для АТ недоцільним.”
Чи можна так написати? Та чи не буде додаткових та непорозумінь щодо цього?

Анна Дубина
08.10.2015 13:22

Доброго дня, Євген!
Положення про філію є її установчим документом, тому в цьому документі потрібно детально врегулювати всі питання діяльності філії, в тому числі й пункту, що стосується ліквідації.
Ви можете вказати, що ліквідація філії передбачається у випадках, якщо її функціонування стало для юридичної особи недоцільним. Однак, радимо зробити уточнення в Положенні, що всі питання, які не врегульованні в Положенні про філію, регулюються Статутом, внутрішніми нормативними актами юридичної особи та чинним законодавством.
Дякуємо за питання!
З повагою, ЮО “Наказ”