Реструктуризація валютних кредитів

Автор: admin_dev
Реструктуризація валютних кредитів

Верховна Рада України підтримала в третьому читанні та в цілому законопроєкт № 1558-1 “Про реструктуризацію зобов’язань за кредитами в іноземній валюті”.

Содержание статьи:

Ми не будемо коментувати цю новину, а просто пропонуємо її до ознайомлення.

Верховна Рада України підтримала в третьому читанні та в цілому законопроєкт № 1558-1 “Про реструктуризацію зобов’язань за кредитами в іноземній валюті”. За відповідне рішення проголосували 229 нардепів при мінімально необхідних 226.

Як зазначається в пояснювальній записці, прийняття цього законопроєкту зумовлене необхідністю вжиття оперативних заходів, спрямованих на забезпечення фінансової стабільності в державі, відновлення довіри населення до банківських установ і до держави в цілому, підтримання економічного зростання та забезпечення додержання конституційних прав громадян.

 

UPD: Частина народних депутатів України хоче відкликати свої голоси за закон про реструктуризацію валютних кредитів.

 

Наша думка

Про закон про валютні кредити написали всі. Ми скажемо “трьома” словами. До закону ставимося негативно – популізм і маразм, який веде країну до долара по 50, а то й по 100. Найбільше вражає Верховна Рада України з можливістю “відкликати голоси” – це схоже на базар, депутати не знають, за що голосують.

Закон спрямований на захист прав і законних інтересів споживачів фінансових послуг, мінімізацію негативних наслідків девальвації національної валюти для фізичних осіб – резидентів України, які мають діючі невиконані зобов’язання в іноземній валюті за договорами споживчого кредиту, в тому числі іпотеку, укладеними з банками та іншими фінансовими установами, що діють на території України, і іншими особами, яким передані права вимоги за такими договорами, шляхом встановлення порядку та умов реструктуризації зобов’язань за кредитними договорами з іноземної валюти в національну валюту України.

Відповідно до закону, кредитори за письмовою заявою позичальників, які мають діючі невиконані (на момент набрання чинності цим законом) зобов’язання за споживчими кредитами, зобов’язані провести реструктуризацію зобов’язань за такими споживчими кредитами на умовах і в порядку, визначених цим законом.

Кредиторам забороняється встановлювати для позичальників додаткові зобов’язання щодо сплати будь-яких платежів, зборів, комісій і тому подібного на свою користь за проведення реструктуризації зобов’язань за кредитними договорами.

Для проведення реструктуризації зобов’язань за кредитними договорами кредиторам забороняється вимагати від позичальників надання будь-яких інших документів, крім письмової заяви”. 

Законом визначено порядок реструктуризації зобов’язань за споживчими кредитами, згідно з яким “реструктуризація існуючих зобов’язань позичальника за споживчим кредитом, а саме невиплаченої суми кредиту та нарахованих, але не сплачених відсотків (далі – залишок заборгованості за споживчим кредитом), здійснюється шляхом зміни валюти виконання зобов’язань за споживчим кредитом на національну валюту України за офіційним курсом Національного банку України на дату підписання кредитного договору.

Реструктуризація зобов’язань за споживчим кредитом оформляється договором, в якому вказуються:

  • сума зобов’язання в національній валюті України;
  • процентна ставка за користування кредитними коштами, яка не може перевищувати процентну ставку, встановлену основним кредитним договором в іноземній валюті, зобов’язання за яким реструктуризуються;
  • графік платежів за споживчим кредитом, у якому визначається розмір щомісячного платежу на весь період дії договору про реструктуризацію зобов’язань за споживчим кредитом”.

Законом також встановлено мораторій на стягнення майна та строк його дії протягом двох років.