Пн-Пт з 09:00 до 19:00

Консультація

Консультація

Спасибо!
Не выключайте, пожалуйста, свой телефон. Мы скоро перезвоним вам. До связи :)
Закрыть
Консультант Ганна Гайдукова
Ганна Гайдукова (063) 235 08 72

Індивідуальна ліцензія НБУ

Ліцензування валютних операцій Київ

Послуга Терміни
Індивідуальна ліцензія НБУ від 25 роб. днів

Запишіться на консультацію

Ліцензія на валютні операції

Національний банк України здійснює ліцензування валютних операцій шляхом оформлення індивідуальних та генеральних ліцензій. Генеральна ліцензія надається на весь термін валютного регулювання для комерційних банків, інших фінансових установ, а також національного оператора поштового зв'язку.

Для здійснення разової операції з валютою резидентам і нерезидентам надається індивідуальна ліцензія на певну валютну операцію.

Наша юридична компанія надасть весь необхідний спектр послуг для оперативного отримання дозволу на операції з валютою в м. Київ.

Отримання індивідуальної ліцензії НБУ

Необхідно розуміти, що отримання індивідуальної ліцензії НБУ досить складне завдання, яке вимагає певного рівня знань як фінансового права, так і сфери ліцензування. Багаторічний досвід роботи співробітників нашої компанії дозволяє надавати всі необхідні послуги, пов'язані з оформленням дозволу НБУ, професійно та швидко.

Ліцензія НБУ на проведення валютних операцій

Резидентам і нерезидентам надається ліцензія на валютні операції на той період часу, який необхідний для здійснення заявленої операції.
Індивідуальна ліцензія НБУ необхідна для наступної діяльності:

 • ввезення/вивезення, пересилання, переказ в Україну та за її межі (за винятком визначених законодавством випадків, наприклад, якщо сума операції не перевищує ліміт, встановлений НБУ);
 • отримання і надання резидентами кредитів в іноземній валюті, терміни і суми яких перевищують встановлені норми;
 • використання іноземної валюти на території України як платіжного засобу або застави (крім оплати товарів, робіт, послуг на тимчасово окупованій території);
 • розміщення валюти на рахунках (вкладах) за кордоном (крім деяких винятків, наприклад, для фізичних осіб-резидентів під час їхнього перебування за кордоном);
 • інвестування за кордон (виняток: предметом інвестицій є право або цінність, що отримані фізичною особою-резидентом у спадок або за договором дарування). Інвестиції можуть надаватися як для отримання матеріальної вигоди, так і для досягнення соціальних цілей.

Важливо знати, що для здійснення операції ліцензія необхідна лише одній зі сторін, що має відношення до цієї операції.

Порядок ліцензування, необхідні документи, ціна адміністративної послуги та інші умови регулюються окремими актами НБУ і залежать від виду операцій з валютою. Слід пам'ятати, що видача ліцензії можлива лише до моменту здійснення операції.

Оформлення даного дозволу вельми складна процедура, яка вимагає специфічних знань і розуміння всіх нюансів і тонкощів в даній сфері. Наприклад, якщо у вас виникла необхідність оплатити процедуру реєстрації представництва компанії за кордоном, у багатьох фінансових установах вам можуть порадити зробити це шляхом відкриття банківського рахунку за кордоном і оформлення "індивідуальної ліцензії на розміщення валютних цінностей". У такому випадку ви понесете невиправдані витрати часу та грошей на відкриття цього рахунку. Правильним рішенням було б оформити дозвіл НБУ "на переказування іноземної валюти для оплати банківських металів та проведення окремих валютних операцій". Саме тому рішення самостійно розібратися у всіх умовах ліцензування іноді зовсім не гарантує вам мінімізацію витрат на даний процес.

Доручіть процедуру ліцензування кваліфікованим фахівцям нашої компанії, і ми гарантуємо вам:

 • детальну консультацію юриста;
 • повний супровід процедури ліцензування;
 • вибір того виду ліцензії, який забезпечить для вас оперативне здійснення валютної операції з мінімізацією витрат;
 • збір та аналіз необхідного пакету документів;
 • представництво ваших інтересів у всіх установах м. Києва;
 • впевненість у швидкому отриманні ліцензії на операції з валютними цінностями.

Законодавство:

 1. Декрет КМУ "Про систему валютного регулювання і валютного контролю" 19.02.1993 № 15-93;
 2. Постанова Правління НБУ "Про затвердження Інструкції про порядок видачі індивідуальних ліцензій на здійснення інвестицій за кордон" від 16.03.1999 № 122.