Консультация

Консультация

Спасибо!
Не выключайте, пожалуйста, свой телефон. Мы скоро перезвоним вам. До связи :)
Закрыть
Консультант Наталья Чацкис
Наталья Чацкис (067) 846 81 81

Юридичний огляд ЖК Great (Грейт). Забудовники: Рієл, IB Alliance, Київміськбуд

Якщо ви колись мріяли про квартиру з видовими панорамними вікнами, особистою відкритою терасою чи житлом на першій лінії Дніпра – значить точно звертали увагу на ЖК GREAT. Візуальна частина ЖК реально захоплює дихання.

Девелопер та замовник (Ріел, IB Alliance, Київміськбуд)

ЖК GREAT досить великий, тож й учасників будівництва тут багато.

У реалізації проєкту беруть участь три девелопери: Київміськбуд, РІЄЛ, який бере участь у будівництві таких київських ЖК як Окленд, Львівський квартал, Елізіум та IB Alliance відомий ЖК Зарічний та ЖК Діброва парк. Тепер перейдемо до Замовника будівництва – це той, кому безпосередньо видано дозвіл на будівництво. У цьому ЖК їх аж 5, а зазвичай це одна компанія чи фізична особа.

У паперових варіантах дозволів, які є на сайті ЖК, Замовником вказано 4 компанії та одна фізична особа.

ЖК Грейт будується у Дарницькому районі столиці. До метро Осокорки, Славутич – 7 хвилин на авто чи пів години пішої прогулянки. До центру близько 20 хвилин.

Загалом у ЖК GREAT заплановано 13 будинків. На сайті ЖК можна вибрати квартири у перших 6 будинках. Вже стартували продажі у 12 та 13 будинках, а деякі будинки планують здавати в експлуатацію вже у другому кварталі 2021 року.

У тих же дозволах в онлайн-реєстрі Замовником зазначена тільки компанія Європолітех. Можливо, це пов'язано просто з функціоналом онлайн реєстру, швидше за все там передбачена лише одна графа для Замовника й всі не зобразилися.

Але суть в іншому – всі ці замовники мають право на об'єкти будівництва, відповідно між ними має бути якийсь договір про організацію спільної діяльності.

Інфраструктура Позняків

ЖК Грейт будується у Дарницькому районі столиці. До метро Осокорки, Славутич – 7 хвилин на авто чи пів години пішої прогулянки. До центру близько 20 хвилин.

Небагато ключових плюсів ЖК GREAT у плані інфраструктури:

 • До берега Дніпра лише 90 метрів, тому якщо ваші вікна з видом на Дніпро, то можна бути впевненим, що вам точно не доведеться дивитися у вікна сусідам, адже там вже нічого не збудують.
 • Планування квартир у ЖК можна знайти абсолютно на будь-який смак – є стандартні планування, є квартири неправильно багатокутної форми, є дворівневі апартаменти.
 • ЖК будується за концепцією «місто в місті» — крім стандартних магазинів/ресторанів, тут заплановано дитячий садок з початковою школою, офісний та торгово-офісний комплекси, а також міні стадіон для занять спортом.
 • Поруч знаходиться яхт-клуб та пляж Березняки, новий ТРЦ River Mall та багато спортзалів.
 • Для автомобілістів важливим нюансом є близькість до Дарницького мосту та мосту Патона.
 • Для сімей з дітьми – порівняно поруч є як мінімум 3 державні школи та Київська інженерна гімназія.

Дозвіл на будівництво

На цей час на сайті ДАБК є багато дозволів на будівництво по цьому об'єкту, бо й будинків там багато. Я перевірила такі будинки:

 • дозвіл на перші три будинки (це перша черга)
 • дозвіл на 4 та 5 будинок (це третя черга)
 • дозвіл на 6 та 13 будинки (це четверта черга)
 • дозвіл 7 та 12 будинку (це п'ята черга)

Тут пропущена 2 черга і мені стало цікаво, що ж там будується. На сайті ДАБКу є дозвіл на будівництво другої черги. Вказано, що це “Будинки багатоквартирні підвищеної комфортності, індивідуальні”. Для порівняння, в усіх інших чергах вказано “Будинки багатоквартирні масової забудови”.

Виходить, що всі дозволи, які я перевірила в порядку, є на сайті ДАБКу, вони діють, видані для спорудження 26 поверхових будівель й судячи з сайту, забудовник саме це і будує. Єдине, що я так і не зрозуміла, що це друга черга. Цього дозволу на сайті ЖК немає, але він є в реєстрі ДАБКу, а це значно важливіше. Менеджер каже, що це 5 будинок, але на сайті ЖК для 5 будинку вказано інший дозвіл. Але такі деталі потрібно вже дома у відділі продажів уточнювати.

Земля під житловий комплекс ЖК Грейт

Земельних ділянок, на яких ведеться будівництво ЖК Грейт, реально багато й перевірити потрібно окремо. Арештів на землі немає, а більша частина земельних ділянок перебуває у комунальній власності Київради (за винятком однієї ділянки, яка належить одному із замовників будівництва). Київрада договорами передавала ці ділянки замовнику будівництва.

Різні земельні ділянки було передано різним замовникам. Вище я згадувала про 5 замовників будівництва та важливо розуміти, як вони між собою розподілили обов'язки та права, виходить права на земельні ділянки знаходяться у різних замовників. В цьому немає нічого поганого. Але якщо ви вирішите купувати квартиру в цьому ЖК, я рекомендуємо ретельно перевірити саме ту ділянку, на якій будується ваш будинок.

Також важливо знати, що деякі земельні ділянки належать до охоронних зон і будівництво на них може вестися з деякими обмеженнями – це ще одна причина, чому важливо придивитися до землі у ЖК GREAT.

Судові процеси Рієл, IB Alliance, Київміськбуд

Наприкінці 2020 р. один із замовників будівництва подавав позов до податкової. Податкова стверджувала, що замовник занизив орендну плату за землю та не доплатив до бюджету майже півтора мільйона гривень, ще близько 360 тис. грн нарахували штрафні санкції. Замовник програв першу інстанцію. Але на початку квітня 2021 року він виграв апеляцію та повністю скасував це податкове рішення. Це добре для замовника, бо сума велика, але я дуже сумніваюся, що податкова зупиниться та не захоче повоювати за ці гроші. Вона може подати касацію, тож треба стежити за цією справою.

Потім у травні 2019 року Держбюро розслідувань розпочало роботу у кримінальній справі. Воно стосується не тільки ЖК GREAT, а роботи ДАБК в принципі. За попередніми припущеннями величезна кількість дозволів видана ДАБК незаконно. Щоб розібратися в цьому, наприкінці 2019 року Держбюро розслідувань у Печерському суді отримало дозвіл на обшук та вилучення в ДАБК дозволів на будівництво аж 37 об'єктів. У цьому списку був й ЖК GREAT. Тобто питання до вирішення явно було актуальним. Що відбувається на цей час із цією кримінальною справою – не зрозуміло, оскільки кримінальна справа – таємниця слідства.

Схема інвестування

У ЖК GREAT використовується попередній договір купівлі-продажу квартири. З юридичної точки зору ця схема не дуже добре захищає права покупця. Але її використовують багато забудовників і питання насправді в тому, чи є у ЖК серйозні проблеми. Тому що якщо все у ЖК добре та будинок буде зданий, то з ризиками договору ви не зіткнетесь. Якщо ж будуть проблеми й доведеться йти до суду, то в такому разі перше, на що він подивиться, це на ваш договір. І тоді вже виявляться й ризики цього договору.

У мене на вивченні був проєкт ЖК GREAT, і на його прикладі я дам свої рекомендації. У договорі зверніть увагу на такі моменти:

 • З ким ви його підписуєте. По-перше, ви його підписуватимете з інвестиційним фондом. Потрібно перевірити, що цей фонд має повноваження продавати вам квартиру, тобто перевірити договір між фондом та замовником.
 • По-друге, цей ЖК має аж 5 замовників будівництва. Потрібно перевірити, як врегульовані питання між ними. У відділі продажів мені сказали, що всі договори зможуть показати, тож можна приїжджати із юристом.

Я сильно не рекомендую довіряти всьому, що вам обіцяє та каже відділ продажу! Перед інвестуванням потрібно ретельно перевіряти кожен документ чи інформацію, яку вам надають.

У договорі вказано запланований термін введення будинку в експлуатацію. Ви повинні розуміти, що слово “запланований” особливої ​​конкретики не несе. Крім того, у договорі зазначено, що ви зможете розірвати договір, якщо термін введення будинку в експлуатацію буде порушений більш ніж на 12 міс. Зазвичай термін перенесення фіксується лише на рівні 4-6 місяців і це перший договір у якому бачу зафіксовану можливість перенести й без того неточний термін.

Висновки

ЖК GREAT обіцяє бути дуже барвистим. Загальна концепція, візуалізація, інфраструктура та місцеперебування мені дуже подобаються. Серед учасників будівництва є дуже серйозні гравці, які додають довіри до цього ЖК. Кримінальна справа, яка стосується роботи ДАБКу і в якій згаданий ЖК GREAT мене насторожує, але що з цією справою точно впізнати не вийде, можливо, вона вже “затихла”. ЖК SVITLO PARK, який теж був у цьому списку, насамперед уже ввів в експлуатацію, тобто ця кримінальна справа їм не завадила.

Передбачити на майбутнє чи не активізується робота у кримінальній справі неможливо, тому просто враховуйте цей ризик. Перед інвестуванням в ЖК GREAT, я однозначно рекомендувала б детальніше перевірити землю, на якій будується ваш будинок. Перевірити весь ланцюжок договорів між замовниками будівництва, а також документи з Інвестиційним фондом, з яким ви й укладатимете попередній договір та обов'язково дати його на вичитування юристу, тому що, на мою думку, ця схема в принципі не дуже добре захищає ваші права і потрібно постаратися внести правки в договір, щоб мінімізувати ваші ризики.