Пн-Пт з 09:00 до 19:00
Спасибо!
Не выключайте, пожалуйста, свой телефон. Мы скоро перезвоним вам. До связи :)
Закрыть
Консультант з бухгалтерських послуг
Ксенія Москотіна (063) 235 08 72

Оподаткування підприємств 2013

Нововведення в оподаткуванні підприємств набрали чинності в 2013 році

У 2013 році у сфері оподаткування підприємств відбулися численні зміни, які торкнулися єдиного податку та податку на прибуток, крім цього був введений ряд нових податків. 

Єдиний податок 2013

У першу чергу варто відзначити появу 5 і 6 груп платників єдиного податку, до яких можуть бути віднесені підприємства, чий річний дохід не становить більше ніж 20 мільйонів. Для таких груп підприємців діятиме ставка у розмірі 7% у разі, якщо підприємець не хоче реєструватися як платник ПДВ і 5%, у разі сплати ПДВ. Раніше перейти на єдиний податок могли тільки ті підприємці, чий річний дохід не перевищував 5 мільйонів.

Податок на прибуток 2013

Найбільш кардинальних змін зазнала загальна система оподаткування, де була знижена процентна ставка з податку на прибуток до 19%, а так само введена нова система сплати даного податку та ведення звітності. Крім цього в розрізі термінів оплати податку на прибуток підприємці були розділені на 2 групи:

  •   
  • ті, чия річна виручка перевищує 10 мільйонів - зобов'язані платити податок щомісяця авансовими платежами, які розраховуються на підставі, розділеної на 12, суми податку на прибуток, сплаченого у минулому році.
  •   
  • інші, чия виручка не перевищує 10 мільйонів, платять податок на прибуток раз на рік на підставі річної декларації.

У рамках проекту розвитку пріоритетних галузей економіки був впроваджений пільговий режим оподаткування для підприємств, які відповідають певним критеріями. Однією з таких категорій підприємств є суб'єкти ринку, які ведуть свою діяльність у сфері IT технологій.

Податок на додану вартість - ПДВ 2013

Оподаткування підприємств ПДВ істотних змін у 2013 році не зазнало. Хоча не дивлячись на те, що ставка даного податку як і раніше становить 20%, варто звернути увагу на значне спрощення правил реєстрації платником податку на додану вартість. На даний момент практично будь-яке підприємство може безперешкодно зареєструватися як платник ПДВ.

Так само варто відзначити систему обов'язкової попередньої реєстрації податкових накладних для операцій, сума ПДВ з яких перевищує або дорівнює 10 тисячам ь. Тобто у випадку таких операцій у процесі відвантаження товару покупцеві варто надати йому податкову накладну на суму ПДВ, яка була попередньо зареєстрована в електронному вигляді.

Єдиний соціальний внесок - ЄСВ 2013

Однією і практично єдиною серйозною зміною є можливість оплати ЄСВ з зарплати співробітника і фонду оплати праці на єдиний банківський рахунок єдиним платежем.