На жаль, суд першої інстанції, або, іншими словами, місцевий суд, не завжди може задовольнити вимоги позивача. Може бути й інша ситуація: вимоги позивача задоволені, але з такою ситуацією повністю не згоден відповідач. У такому випадку позивач або відповідач по певній судовій справі може оскаржити рішення місцевого суду в апеляційному та касаційному порядку.
Оскарження рішень суду - це законне право будь-якого учасника судового процесу. Така процедура дозволяє знизити ймовірність судових помилок і істотно підвищити ефективність судочинства. Але, не зважаючи на це, доводити свою правоту у вищих судових інстанціях буде все складніше.
Щоб подати скаргу до апеляційного суду, заявнику важливо вкластися в термін, який дається для такої дії. Якщо цей термін буде пропущено, то заявник буде позбавлений права на оскарження рішення суду першої інстанції. Слід враховувати, що будь-який громадянин, як правило, не може пропустити апеляційну інстанцію і відразу ж подати скаргу в касаційному порядку. Тобто, якщо ви упустили час для подачі в апеляцію, далі просунутися ви просто не зможете. Хоча в цьому порядку є винятки: у деяких випадках кваліфікований адвокат може довести, що пропуск строку стався з поважних причин, і його можуть відновити.
Важливою обставиною можна назвати ще один момент. Оскарження рішень проводиться тільки в рамках вже раніше встановлених обставин. Якщо ж в апеляційній, касаційній інстанції або у Верховному суді буде встановлено, що судом першої інстанції не були враховані обставини, які мають істотне значення, дану справу можуть повернути на новий розгляд.
Оскарження рішень суду - дуже відповідальний захід. Щоб відстояти ваші інтереси у вищих судових інстанціях, вам потрібен першокласний правознавець. Наша компанія має в своєму штаті кваліфікованих юристів, у яких є досвід розгляду справ у всіх судових інстанціях. Звернувшись до нас, ви завжди будете задоволені результатом роботи наших юристів.