Спасибо!
Не выключайте, пожалуйста, свой телефон. Мы скоро перезвоним вам. До связи :)
Закрыть
Консультант Анна Гайдукова
Ганна Гайдукова (063) 235 08 72

Підстави для отримання віз типу D

Для отримання національної візи типу D існує ряд підстав.

Віза D на підставі шлюбу

Наприклад, ваш чоловік або дружина - громадянин України. На підставі свідоцтва про шлюб, ви маєте право на тимчасову посвідку на проживання.

Для отримання візи D необхідні наступні документи:

  • оригінал та нотаріальна копія свідоцтва про шлюб;
  • копія паспорта громадянина України вашого чоловіка/дружини.
Запишіться на консультацію
  • Консультація з питання отримання громадянства України
  • Вибір відповідного підстави
  • Підготовка пакетів документів для отримання громадянства
  • Допомога на всіх етапах отримання громадянства України

Увага! Якщо свідоцтво про шлюб видано не в Україні, то в залежності від країни видачі, необхідно документ легалізувати або проставити штамп апостиль. Після цього зробити нотаріальний переклад документа на українську мову, інакше посольство не прийме документ.

Віза D на підставі працевлаштування

Основним документом для отримання візи типу D на підставі працевлаштування є дозвіл на працю.

Чи не для всіх організацій в Україні потрібне отримання дозволу на працю. У ряді компаній, це може бути службова карта або трудовий договір (контракт) з вами. Крім самого оригіналу дозволу та його нотаріальної копії, для отримання візи необхідно запрошення від юридичної особи - роботодавця в Україні. Документ викладається на бланку компанії, скріплюється підписом директора та печаткою компанії. Також не зайвим буде докласти й копії реєстраційних документів української компанії - роботодавця.

Віза D на підставі волонтерської діяльності

Для отримання візи основний критерій - наявність запрошення волонтерської організації. До запрошення слід додати копії документів цієї організації, завірених печаткою та підписом її директора.

У запрошенні зазначаються:

  • ваші дані,
  • дані самої організації,
  • термін візи,
  • інформація для якої саме волонтерської діяльності ви запрошені в Україну.

Віза D на підставі дозволу на імміграцію з метою отримання постійної посвідки на проживання

Найбільший інтерес викликає саме цей тип візи D. Підставою для отримання - є копія рішення про видачу вам дозволу на імміграцію в Україну. Віза D в такому випадку необхідна, якщо ви отримували такий дозвіл не в Україні, а за кордоном. Ця віза оформляється для в'їзду в Україну з метою отримання постійної посвідки на проживання.

Віза D на підставі навчання

Віза цікава для студентів. Для її отримання потрібно надати документи від ВУЗ - запрошення на навчання (стажування), зареєстроване та завірене відповідно до вимог Міністерства освіти України.

Кому потрібна віза типу D

Всім громадянам, за винятком країн, у яких з Україною підписані міжнародні угоди про те, що дана віза не потрібна (Російська Федерація, Білорусь, Азербайджан, Узбекистан, Молдова, Грузія та інші країни).

Термін

Стандартний термін розгляду документів становить від 5 до 10 робочих днів. У деяких випадках візу можуть видати день в день. Все залежить від завантаженості роботи посольства. Мито за оформлення візи D становить від 65 до 130 доларів, якщо інше не встановлено міжнародними угодами.

Де отримати візу D

Отримати візу типу D можна в посольстві України або візовому центрі в країні вашого проживання. Отримати її в іншій країні можливо, якщо це дозволено законодавством України (для громадян ряду країн отримання візи в іншій країні можливо, лише при наявності дозволу на проживання в цій країні).