Спасибо!
Не выключайте, пожалуйста, свой телефон. Мы скоро перезвоним вам. До связи :)
Закрыть
Консультант Анна Гайдукова
Ганна Гайдукова (063) 235 08 72

Кредит від нерезидента

Реєстрація Кредиту від нерезидента в Національному Банку України

У сучасному діловому світі дуже часто виникає потреба отримання грошових коштів із зарубіжних джерел. Компанії шукають нові джерела фінансування в особі іноземних партнерів. Міжнародні холдингові компанії розподіляють грошові кошти між своїми підрозділами, які є окремими юридичними особами. Для досягнення своїх цілей багато суб'єктів господарської діяльності використовують кредитування. Нерезидент може надавати кредит юридичним особам, фізичним особам - громадянам України, фізичним особам - суб'єктам підприємницької діяльності, тобто резидентам.

Однак, згідно з українським законодавством, грошові кошти, отримані як кредит від нерезидента, не можуть бути навіть зараховані на рахунок в українському банку без попередньої реєстрації кредитного договору в Національному Банку України. Така реєстрація кредиту від нерезидента введена з метою надання НБУ можливості перевірки угоди на відповідність режиму валютного контролю.

Наша компанія надає наступні послуги з реєстрації кредиту:

  • підготовка пакету документів для подання в Нацбанк;
  • допомогу у формуванні листа з банку, в якому обслуговуєтесь;
  • отримання свідоцтва про реєстрацію кредитного договору в НБУ.

Документи, необхідні для подачі до Національного банку України:

  • оригінал кредитного договору або його проект, якщо договір оформлений на іноземній мові, бажаний його нотаріально завірений переклад на українську мову;
  • копія свідоцтва про державну реєстрацію;
  • копії статутних документів (для юридичної особи);
  • довідка з статистики;
  • копія документа (наказу) про призначення керівника юридичної особи.

Також необхідно надати точну інформацію про найменування нерезидента, його адресу та банківські реквізити.

Реєстрація кредиту, якщо дотримані всі формальності, займає до 10 днів, після закінчення яких заявник отримує свідоцтво про реєстрацію кредитного договору.

Потрібно пам'ятати, що всі зміни, як у самому кредитному договорі, так і в інших даних, відображених у свідоцтві, повинні бути своєчасно зареєстровані в Національному Банку України.