Пн-Пт з 09:00 до 19:00

Консультація

Консультація

Спасибо!
Не выключайте, пожалуйста, свой телефон. Мы скоро перезвоним вам. До связи :)
Закрыть
Консультант Наталя Чацкіс
Наталя Чацкіс (063) 235 08 72

Виселення з квартири за рішенням суду Київ

Позов про виселення за (борги, несплату комунальних платежів). Виселення (неповнолітніх дітей, чоловіка, мешканця)

Запишіться на консультацію від 750 грн

Що може бути гірше, ніж виселення з житла? Попри на те, що за загальним правилом кожен громадянин має право на житло, в Житловому кодексі передбачені норми, які дозволяють проводити процедуру виселення мешканців.

Так, виселення з житлових приміщень може здійснюватися у такому порядку:    

  • добровільно;    
  • на підставі рішення суду;    
  • на підставі санкції прокурора (у разі якщо громадяни проживають в будинку, який знаходиться в аварійному стані, або якщо вони самовільно зайняли яке-небудь житлове приміщення).  

Як правило, виселення мешканців з їх власного житла неможливе без надання їм іншого житла. Але, на жаль, з цього правила є винятки. Провести процедуру виселення можуть і без надання іншого житла. Розглянемо такий варіант більш поглиблено.

В останній час багато громадян купують житло в кредит. У цьому, безперечно, є плюси (не потрібно чекати роки, щоб оселитися у власну квартиру або будинок) і мінуси (при виникненні фінансових проблем - втрата житла). Так от, якщо у громадянина утворюється борг по кредиту, то надане житло в іпотеку підлягає стягненню. Таке стягнення може проходити в досудовому порядку, а якщо мешканці не виселяються добровільно, то виселення проводиться на підставі рішення суду. Але навіть у цьому випадку не все втрачено. У деяких випадках виселеним мешканцям можуть надати тимчасове житло.

Виселення може проводитися і не з вини мешканців. Виселити громадян з житлового приміщення з наданням іншого житла можуть:    

  • якщо будинок, в якому проживають мешканці, підлягає знесенню;    
  • будинок знаходиться в аварійному стані;    
  • будинок підлягає перебудові в нежитловий;    
  • в інших випадках.  

Виселення з житлового приміщення - дуже складний вид спорів. Наші адвокати надають юридичну допомогу своїм клієнтам не тільки з приводу виселення, а й з інших видів житлових спорів. Ми допоможемо вирішити будь-які виниклі житлові спори і зробимо все можливе, щоб ви залишилися з дахом над головою.

Обговорення і відгуки (14)

олег
21.04.2017 12:40

доброго дня ,якими нормативними документами регулюється питання про виселення дітей з квартири?

Наказ
24.04.2017 14:36

Добрий день!
Все залежить від ситуації, що склалася. В першу чергу права на житло регулюються Житловим кодексом Української РСР. Також права дітей захищає ЗУ "Про охорону дитинства". Ви можете звернутися до нас та отримати кваліфіковану консультацію адвоката з Вашого питання. Детально вивчивши ситуацію ми зможемо надати відповіді на усі поставлені питання. Будемо раді допомогти.

Станіслав
23.02.2016 05:55

Доброго дня!
Якими нормативними документами регулюються складання актів про фактичне проживання/не проживання особи в приміщенні ?

Є.Є. Щеглов,ЮО Наказ
23.02.2016 07:54

Добрий день
Пункт 8 Порядку виплати грошової компенсації наймачам за заміну займаних квартир на квартири меншою площею (постанова Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 1992 р. N 572) передбачає оформлення акта звільнення квартири. В інших випадках факт непроживання в приміщенні особи може встановлюватись на підставі показань свідків та письмових доказів (квитанцій про оплату комунальних послуг).

Станіслав
23.02.2016 09:32

В цій постанові нічого конкретного не сказано, яка посадова особа може скласти акт. Є якийсь другий документ?
Дякую,

Є.Є. Щеглов,ЮО Наказ
23.02.2016 09:50

Окремої форми не затверджено.

Игорь
20.02.2016 18:08

Я являюсь собственником квартиры. На данный момент в разводе, от брака есть ребенок 16,5 лет. Бывшая жена с сыном в моей квартире не проживают. Сын проживает с матерью на съемной квартире, я выплачиваю алименты. Могу ли я через суд выписать свою бывшую жену, при этом сына не выписывать? Могут ли в суде возникнуть трудности с выпиской бывшей жены (в части того, что сын живет с ней, а сына выписывать я не буду) ?

Є.Є. Щеглов,ЮО Наказ
22.02.2016 10:54

Добрый день!
Дети с 14 лет могут самостоятельно определять место своего жительства с родителями. В связи с этим Вы имеете право самостоятельно урегулировать с сыном вопрос о месте его проживания. Признание бывшей жены как утратившей право на проживание в квартире проводится в судебном порядке.

Лена
23.03.2015 21:37

Здравствуйте. Очень нужна помощь, или консультация. В не приватизированной квартире ппрописаны 4 человека я и мой муж, брат с сыном 15 лет. Но по факту мой брат не живет с нам более 20 лет, также и его сын только прописан и всегда жил со своей матерью в личной квартире матери. Есть ли возможность выписать брата с племянником с моей квартиры ? до приватизации? Если есть решение такого вопроса, или какие нибудь варианты? я бы хотела получить от вас профессиональную помощь. Спасибо.