Пн-Пт з 09:00 до 19:00

Консультація

Консультація

Спасибо!
Не выключайте, пожалуйста, свой телефон. Мы скоро перезвоним вам. До связи :)
Закрыть
Консультант Наталя Чацкіс
Наталя Чацкіс (063) 235 08 72

Оскарження заповіту на квартиру Київ

Чи можна оскаржити заповіт у суді

Запишіться на консультацію від 750 грн

Заповіт - це документ, який відображає волю певної фізичної особи з приводу її майна.У заповіті та чи інша особа може передати усе або частину свого майна кому тільки забажає.

Разом з тим, якщо хто-небудь з родичів не згоден з волевиявленням покійного або вважає, що померлий не міг давати звіт своїм діям, він може завжди звернутися до суду і оскаржити такий заповіт. Якщо суд визнає даний документ недійсним, то заповіт, відповідно, не буде виконано.

Визнання заповіту недійсним - досить важка категорія конфліктів. Зорієнтуватися у всіх тонкощах такої процедури може тільки кваліфікований юрист. Щоб визнати або не визнати заповіт недійсним, суд повинен з'ясувати такі факти:  

  1. Спочатку суд встановлює такі дані: факт смерті заповідача і факт наявності заповіту, який підлягає оскарженню. Тому разом з позовною заявою необхідно подати копії свідоцтва про смерть заповідача і копію його заповіту.   
  2. Далі суд з'ясовує, чи було волевиявлення заповідача добровільним, вивчає необхідні дані про позивача і відповідача. Наприклад, судді дуже важливо визначити, мав би право на отримання спадщини позивач, якби спадкування здійснювалося в порядку закону.   
  3. Обов'язково вивчається сам заповіт. По суті, заповіт - це односторонній договір (оскільки відображає волю тільки однієї особи), а до будь-якої угоди існують певні вимоги. Ці вимоги складаються з 4-х складових: суб'єкт, його волевиявлення (суб'єктивна сторона), зміст і форма угоди. Відповідно, суд перевіряє всі ці 4 елементи. Якщо ж хоча б один елемент не відповідатиме вимогам закону, у суду з'являються підстави для анулювання заповіту. 

На жаль, це самі основні моменти даної категорії справ. Практично кожен випадок - індивідуальний і має безліч суттєвих особливостей. Для того щоб ви були впевнені в позитивному результаті, зверніться до фахівців нашої компанії.

Обговорення і відгуки (10)

Оксана
02.02.2017 12:44

Доброго дня. У мене до вас таке питання у мого чоловіка от мами дарованя, а тато зробив заповіт на племінницю одну -другу частину. Може чоловік подати в суд на недійсним заповіт, як в те время мій чоловік інвалід першої групи

Наказ
03.02.2017 08:07

Добрый день!
На данный момент не понятно что дарила мама, а что завещал папа, один ли это объект недвижимости или разные, каким образом мама с папой владеют этими объектами. Для определения перспектив обращения в суд, необходимо ознакомиться с документами. Вы можете направить их нам на почту или подъехать с документами на консультацию в офис. Свяжитесь с нами для согласования даты и времени.

Стефан
22.02.2016 04:41

Доброго дня,скажiть будь ласка чи можна оскаржити заповiт у такому випадку:
Мама заповiла все своэ майно, яке буде набуте до смертi на одну дочку а синові нiчого,

Наказ
22.02.2016 09:50

Доброго дня. Мама має право розпоряджатися своїм майном на власний розсуд та заповідати майно будь-кому. Виключення становить певна категорія осіб (наприклад, неповнолітні чи непрацездатні діти). Тому, якщо ви входите до цієї категорії осіб, ви матимете право на обов'язкову частку у спадщині, незалежно від змісту заповіту.

Максим
11.03.2015 05:35

Доброго дня,скажiть будь ласка чи можна оскаржити заповiт у такому випадку:
Бабуся заповiла все своэ майно, яке буде набуте до смертi на одного сина, а другому(батьку) нiчого, Син на якого заповiли дуже рiдко приiжджав, не допомагав.

Наказ
22.02.2016 09:53

Доброго дня. Заповідач має право розпоряджатися своїм майном на власний розсуд та заповідати майно будь-кому. Виключення становить певна категорія осіб (наприклад, неповнолітні чи непрацездатні діти). Ця категорія осіб має право на обов'язкову частку у спадщині, незалежно від змісту заповіту. В інших випадках для оскарження заповіту необхідні вагомі обставини (наприклад, заповідач не усвідомлював своїх дій внаслідок власного фізичного стану).

Леся
18.01.2015 04:05

Державний районний нотаріус мою спадкову справу передав приватному нотаріусу, яка завела спадкову справу на 34 річну жінку, на яку у жовтні 2013 року був моєю 82 річною покійною тіткою складений заповіт в селищній раді секретарем. По цій причині приватний нотаріус мені відмовила у прийнятті заяви з документами на прийняття спадщини за законом так як я входжу у другу чергу спадкування. Мені нотаріус показала документ з набраним текстом про спадкоємця і її дані, але заповіт мені нотаріус не показала, сказавши, що у неї його не має, бо він є у селищній раді. НАПИШІТЬ МЕНІ БУДЬ-ЛАСКА на підставі чого нотаріус завела спадкову справу на посторонню особу, якщо у справі не має на неї заповіту. Яким чином я маю право отримати для ознайомлення копію складеного заповіту, якщо він дійсно є.