Пн-Пт з 09:00 до 19:00

Консультація

Консультація

Спасибо!
Не выключайте, пожалуйста, свой телефон. Мы скоро перезвоним вам. До связи :)
Закрыть
Консультант Наталя Чацкіс
Наталя Чацкіс (063) 235 08 72

Оскарження заповіту на квартиру Київ

Чи можна оскаржити заповіт у суді

Запишіться на консультацію від 750 грн

Заповіт - це документ, який відображає волю певної фізичної особи з приводу її майна.У заповіті та чи інша особа може передати усе або частину свого майна кому тільки забажає.

Разом з тим, якщо хто-небудь з родичів не згоден з волевиявленням покійного або вважає, що померлий не міг давати звіт своїм діям, він може завжди звернутися до суду і оскаржити такий заповіт. Якщо суд визнає даний документ недійсним, то заповіт, відповідно, не буде виконано.

Визнання заповіту недійсним - досить важка категорія конфліктів. Зорієнтуватися у всіх тонкощах такої процедури може тільки кваліфікований юрист. Щоб визнати або не визнати заповіт недійсним, суд повинен з'ясувати такі факти:  

  1. Спочатку суд встановлює такі дані: факт смерті заповідача і факт наявності заповіту, який підлягає оскарженню. Тому разом з позовною заявою необхідно подати копії свідоцтва про смерть заповідача і копію його заповіту.   
  2. Далі суд з'ясовує, чи було волевиявлення заповідача добровільним, вивчає необхідні дані про позивача і відповідача. Наприклад, судді дуже важливо визначити, мав би право на отримання спадщини позивач, якби спадкування здійснювалося в порядку закону.   
  3. Обов'язково вивчається сам заповіт. По суті, заповіт - це односторонній договір (оскільки відображає волю тільки однієї особи), а до будь-якої угоди існують певні вимоги. Ці вимоги складаються з 4-х складових: суб'єкт, його волевиявлення (суб'єктивна сторона), зміст і форма угоди. Відповідно, суд перевіряє всі ці 4 елементи. Якщо ж хоча б один елемент не відповідатиме вимогам закону, у суду з'являються підстави для анулювання заповіту. 

На жаль, це самі основні моменти даної категорії справ. Практично кожен випадок - індивідуальний і має безліч суттєвих особливостей. Для того щоб ви були впевнені в позитивному результаті, зверніться до фахівців нашої компанії.