Пн-Пт з 09:00 до 19:00

Консультація

Консультація

Спасибо!
Не выключайте, пожалуйста, свой телефон. Мы скоро перезвоним вам. До связи :)
Закрыть
Консультант Наталя Чацкіс
Наталя Чацкіс (063) 235 08 72

Індивідуальні трудові спори Київ

 Індивідуальні трудові спори та порядок їх вирішення

Запишіться на консультацію від 750 грн

У Трудовому кодексі немає чіткого визначення терміну «індивідуальні трудові спори». По суті, такий вид спору - це неврегульований конфлікт між працівником і роботодавцем. Причин для такого конфлікту може бути досить багато.

Розбіжності між начальником і підлеглим можуть виникати з причини затримки зарплати, позбавлення пільг, винесення дисциплінарного стягнення, припинення компенсаційних виплат і т.д. При виникненні того чи іншого розбіжності з керівником, працівник, на підставі ст. 221 Трудового кодексу, може звернутися:    

  • до комісії з трудових спорів;    
  • в судову інстанцію.  

Слід зазначити, що звернення до комісії з трудових спорів практикується рідко. Всі члени даної комісії є в першу чергу підлеглими роботодавця. Тому той факт, що КТС розгляне скаргу колеги об'єктивно, викликає великий сумнів.

Якщо ж ви все-таки вирішили подавати заяву до цього органу, то слід знати, що для такої дії закон вам надає 3 місяці. Після надходження заяви від співробітника, КТС повинна розглянути його протягом 10 днів. Рішення комісії по трудових спорах має силу виконавчого листа, тобто її вердикт підлягає обов'язковому виконанню роботодавцем. Хочемо зауважити, що не всі трудові спори можуть вирішуватися даної комісією.

Ст. 232 ТК говорить про те, що в певних випадках ви можете не звертатися до КТС, а відразу ж подати позов до суду (наприклад, суперечки про компенсацію матеріальної шкоди, поновлення на роботі, про оплату вимушеного прогулу та інші).

Для того щоб точно бути впевненим у позитивному результаті вашої суперечки, вам необхідно заручитися підтримкою кваліфікованого фахівця. Наші юристи надають такі послуги:    

  • представлення інтересів в суді (по трудових спорах та іншим видам спорів);    
  • складання позовів, скарг;    
  • підбір доказової бази;    
  • виконуємо також інші необхідні дії.