Пн-Пт з 09:00 до 19:00

Консультація

Консультація

Спасибо!
Не выключайте, пожалуйста, свой телефон. Мы скоро перезвоним вам. До связи :)
Закрыть
Консультант Наталя Чацкіс
Наталя Чацкіс (063) 235 08 72

Колективні трудові спори в Києві

Порядок розгляду колективних трудових спорів

Запишіться на консультацію від 750 грн

На відміну від індивідуальних спорів, порядок регулювання яких передбачений в Трудовому кодексі, про колективні трудові спори в цьому нормативному акті навіть не йде мови. Для нашої держави інститут колективних трудових спорів - доволі нове явище, правда, є один закон, який регулює такі правовідносини. У 1998 році Верховною Радою був прийнятий ЗУ «Про порядок вирішення колективних трудових спорів».

Згідно з цим документом, колективні трудові спори - це розбіжності, що виникли між двома сторонами соціально-трудових відносин. Конфлікти між начальником та колективом можуть виникати з таких приводів:    

  • невиконання колективного договору;    
  • складання або зміна колективного договору;    
  • встановлення нових умов праці;    
  • ігнорування законодавства про працю.  

Такі трудові спори розглядаються дещо по-іншому, ніж індивідуальні. По-перше, свої вимоги члени колективу мають зафіксувати документально, додавши туди всі підписи працівників, що протестують. По-друге, висувати ті чи інші вимоги повинен представник від колективу.

Протягом 3-х днів роботодавець повинен дати відповідь на скаргу колективу. Сторони також можуть розглянути дану проблему в примирній комісії, до якої входять представники і від колективу, і від роботодавця. Якщо рішення і таким чином не було досягнуто, закон передбачає можливість запросити для вирішення виниклих розбіжностей посередника або ж розглянути спір у трудовому арбітражі.

Якщо ж всі перераховані вище заходи не привели до вирішення конфлікту, працівники можуть організувати страйк (з обов'язковим попередженням про це керівника).

Рішення колективних трудових спорів - вельми копітка процедура, яка вимагає обов'язкової участі кваліфікованого юриста. Наші фахівці готові не тільки допомогти у вирішенні протиріч між керівником і колективом, але в разі потреби надати такі послуги, як представлення інтересів в суді, складання процесуальних документів, участь в переговорах та багато інших.