Пн-Пт з 09:00 до 19:00

Консультація

Консультація

Спасибо!
Не выключайте, пожалуйста, свой телефон. Мы скоро перезвоним вам. До связи :)
Закрыть
Консультант Ганна Гайдукова
Ганна Гайдукова (063) 235 08 72

Отримання статусу неприбуткової організації

Отримання статусу неприбуткової організації

Консультація

від 50 usd
Послуга Ціна
Реєстрація (звичайні) від 100 USD
Реєстрація (громадські та неприбуткові) від 150 USD

Як отримати статус неприбуткової організації?

Неприбутковими організаціями (НПО) є юридичні особи, котрі функціонують не заради отримання прибутку, а заради досягнення певних соціальних результатів. Діяльність НПО може бути пов’язана, наприклад, із благодійністю, меценатством, представництвом та захистом інтересів певних груп населення і т.д.

Отримання статусу неприбуткової організації відбувається у територіальному органі ДПС нижчого рівня. Для цього необхідно подати відповідному органу ДПС (в залежності від місця реєстрації юридичної особи) заяву (форма 1-РН) та копії установчих документів.

Уповноважений орган розглядає подані документи, присвоює організації певну ознаку неприбутковості та, у разі прийняття позитивного рішення, вносить дані НПО до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

 


Ознакою неприбутковості є номер, який присвоюється організації та відносить її до певної категорії НПО, в залежності від сфери її діяльності. Наприклад, політичним партіям присвоюється ознака неприбутковості (0008), профспілкам та їх об’єднанням - (0016).

Крім того, варто пам’ятати, що у випадку внесення змін до даних, котрі містяться у Реєстрі, НПО зобов’язана повідомити про це податковий орган протягом 10 днів, з моменту виникнення вказаних змін, для внесення до Реєстру відповідного корегування.

Послуги з реєстрації від ЮК “Наказ”

Спеціалісти ЮО “Наказ” оперативно забезпечать проходження всіх необхідних реєстраційних дій, включаючи надання наступних послуг:

  • розробка установчих документів та всіх додаткових протоколів та рішень, зміст та форма яких чітко відповідатимуть вимогам законодавства;
  • здійснення державної реєстрації юридичної особи будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, а також взяття її на облік у необхідних органах та фондах;
  • отримання документів, які підтверджують реєстрацію та взяття на облік;
  • супровід процедури отримання статусу неприбуткової організації та внесення її до відповідного Реєстру;
  • внесення змін до даних, що містяться у Реєстрі неприбуткових установ та організацій;
  • повна консультація з приводу подальшої діяльності організації.

Законодавство:

Податковий кодекс України від 02.12.2010 № 2755-VI;

Постанова Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру” від 13 липня 2016 р. № 440.

Обговорення і відгуки (5)

Анатолій
28.09.2017 06:38

Питання. Маленька профспілкова організація, яка відмовилась входити в Реєстр неприбуткових або «вигнана» з Реєстру, зібрала внесків за рік умовно 100 грн, потратила всі на відрахування вищестоящим згідно статуту, на матдопомогу членам організації, на проведення спортивних змагань і в кінці року на рахунку 0 грн. Далі згідно ПК організація оподатковується на загальних підставах і це означає, що організація повинна подати річну податкову декларацію з податку на прибуток. Як буде виглядати ця декларація?
І другий випадок - допустимо у неї в кінці року залишиться на рахунку 20 грн внесків; як в такому випадку буде виглядати річна податкова декларація з податку на прибуток?

КНД
19.05.2016 09:13

Керівництво прийняло рішення про ліквідацію Громадської організації яка має статус неприбуткової. Як це зробити? Потрібні консультації або послуги.

Катя
08.07.2015 16:40

Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, ознаку неприбутковості визначає сама неприбуткова організація чи орган ДПС?

Анна
13.07.2015 17:49

Доброго дня Катерино!
Ознака неприбутковості присвоюється та визначається самостійно відповідним органом Державної фіскальної служби після розгляду відповідних документів, наданих для отримання організацією статусу неприбутковості, відповідно до організаційно-правової структури даної організації.