Процес. Реєстрацією земельних ділянок або присвоєнням (визначенням) кадастрових номерів займається територіальне управління Держземагентства, на основі поданої Вами заяви про визначення кадастрового номера земельної ділянки та квитанції. До заяви слід додати: копію державного акту, копії паспорту та ідентифікаційного коду заявника. Після цього, в місячний термін, Ви отримаєте Витяг з Державного земельного кадастру, який буде містити інформацію про розмір, адресу, кадастровий номер земельної ділянки та інформацію про її власника, електронний XML-файл (за потребою кадастрового реєстратора).
По –перше : УКЛАДЕННЯ ДОГОВОРУ ІЗ ЗЕМЛЕВПОРЯДНОЮ ОРГАНІЗАЦІЄЮ
Якщо в Національній кадастровій системі інформація про Вашу земельну ділянку відсутня Вам необхідно : замовити виготовлення технічної документації із землеустрою по встановленню (відновленню) меж земельної ділянки в землевпорядній організації (наприклад ТОВ "________"), яка має в своєму штаті сертифікованих інженерів-землевпорядників та необхідне технічне обладнання (GPS-техніку та тахеометри).
По-друге : ВИГОТОВЛЕННЯ ТЕХНІЧНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ ТА ЇЇ ПОГОДЖЕННЯ
Землевпорядна організація зробить кадастрову зйомку меж земельної ділянки, створює технічну документацію із землеустрою та цифровий обмінний XML-файл Вашої ділянки.
По -трете: ОТРИМАННЯ "ВИТЯГУ З ДЕРЖАВНОГО ЗЕМЕЛЬНОГО КАДАСТРУ
Далі передає документацію на погодження до територіального управління Держземагентства та внесення інформації про земельну ділянку до Національної кадастрової системи. Після цього в місячний термін Ви отримаєте Витяг з Державного земельного кадастру, який буде містити інформацію про розмір, адресу, кадастровий номер земельної ділянки та інформацію про її власника.
Під кадастровим номером розуміється унікальний цифровий код земельної ділянки. Такий код присвоюється після проведення процедури кадастрової фотозйомки і знаходить відображення в кадастровому плані земельної ділянки. Номер, закріплений за ділянкою одного разу, залишається незмінним протягом всього існування земельної ділянки. Якщо ж сама ділянка була розділена або об'єднана з сусідньою, її кадастровий номер передається в архів. А ділянка, яка утворилася, наділяється новим кадастровим номером.
Кадастровий номер присвоюється всім дільницям, незалежно від форми власності. Перехід права власності або виникнення обтяжень не призводить до зміни кадастрового номера.
Із внесенням змін до земельного законодавства в 2009 році наявність кадастрового номера стало невід'ємною вимогою при укладанні цивільно-правових угод, метою яких є закріплення переходу права власності. Кадастровий номер допомагає уникнути виникнення плутанини і ситуацій, коли два власники претендують на одну й ту ж ділянку. Знаючи кадастровий номер, з кадастрового плану можна дізнатися про ділянку наступну інформацію: площа, координати, межі, власників суміжних ділянок.
Право присвоювати кадастрові номери земельним ділянкам відведено територіальним органам Держкомзему за місцем розташування ділянки.
Для присвоєння кадастрового номера власник ділянки подає пакет документів, що включає:
Наша компанія допоможе у вирішенні земельних питань на всіх стадіях їх виникнення. Ми зможемо подолати труднощі, що виникли в процесі присвоєння кадастрового номера, і відчутно прискорити тривалий через бюрократичну тяганину процес.
Вартість наших послуг визначається індивідуально, залежно від площі ділянки і її місця розташування.