Пн-Пт з 09:00 до 19:00

Консультація

Консультація

Спасибо!
Не выключайте, пожалуйста, свой телефон. Мы скоро перезвоним вам. До связи :)
Закрыть
Консультант Наталя Чацкіс
Наталя Чацкіс (063) 235 08 72

Професійний юрист і адвокат по аліментам Київ

Юридична допомога по стягненню аліментів

На жаль, особи, пов'язані сімейними зв’язками, не завжди сумлінно виконують свої зобов'язання, у зв'язку із чим юридична допомога може знадобитися кожному, навіть у настільки особистій справі, як стягнення аліментів.

Запишіться на консультацію від 750 грн

Розглянемо категорії осіб, на яких законодавством України передбачене стягнення аліментів.

 1. Аліменти на дітей. Обов'язок утримування дитини (тобто неповнолітньої особи) передбачений ст. 180 СКУ. Але також передбачена можливість стягнути аліменти після 18 років на учнів на стаціонарній формі навчання (геть до 23-літнього віку), або на непрацездатних дочку чи сина, але тільки, якщо в батьків є такі фінансові можливості.
 2. Аліменти дружині. Більшість громадян інформована, що дружина може вимагати свого утримання від колишнього чоловіка (батька дитини) на період вагітності, а також до досягнення дитиною 3-літнього віку. Таке ж право має чоловік, якщо дитина залишається жити з ним.
 3. Аліменти батькам. Дочка або син, що досягли повноліття, зобов'язані утримувати непрацездатних батьків (ст. 202 СКУ). З даного правила є виключення: якщо у свій час батьки були позбавлені батьківських прав, або якщо судом установлено, що вони все-таки ухилялися від виконання своїх батьківських обов'язків. Крім того, при збігу деяких обставин, з неповнолітньої дитини на потреби батьків також можна стягнути аліменти.
Важливо! Для того, щоб стягнути аліменти на повнолітнього, необхідно звертатися з окремим позовом. Попереднє виконавче провадження буде припинено по досягненню дитиною 18 років.

Не всі знають, що подати на аліменти можна також і в безлічі інших випадків, навіть при відсутності дітей. Наприклад:

 • Перебуваючи в шлюбі. Підстава - непрацездатність, або не досягнення доходами прожиткового мінімуму.
 • Після розірвання шлюбу. Підстава - на момент розлучення строк до пенсії становить не більше 5 років, а перебування в шлюбі тривало мінімум 10 років; непрацездатність, що наступила до закінчення року після розлучення; неможливість за період шлюбних відносин отримати освіту, роботу, у зв'язку з певними сімейними обов'язками.
 • Не уклавши офіційний шлюб, але живучи в «цивільному шлюбі». Підстава - непрацездатність, що виникла під час загального проживання.

Всі випадки необхідності утримування одного із подружжя передбачити в статті неможливо. А тим більше описати всі нюанси, які приймаються в кожній ситуації до уваги (наявність матеріальних можливостей у зобов'язаного чоловіка, морально-етичне поводження в родині, строки присудження аліментів і т. д.). Докладний розгляд кожного випадку може зробити адвокат по стягненню аліментів в індивідуальному порядку.

Способи отримання аліментів

 1. Добровільне виконання зобов'язання. Утримування дитини повинне здійснюватися за домовленістю сторін. Наприклад, один із подружжя може подати за місцем отримання своїх доходів письмову заяву на аліменти, у якому вкаже про необхідність протягом певного строку відраховувати бажану суму з доходів. Крім того, погодження сторін можна оформити в письмовому вигляді й засвідчити в нотаріуса. Слід зазначити, що це досить затратний варіант, адже оплата в цьому випадку буде залежати від ціни договору, що у свою чергу становить суму всіх платежів за весь період за договором.
 2. Стягнення за рішенням суду. Необхідно подати позовну заяву про стягнення аліментів. Даний варіант є досить надійним й економічним. Судовий збір оплаті не підлягає. Адвокат по аліментам складе позов, вибере оптимальний варіант визначення суми стягнень, збере необхідні документи на аліменти, переконає суд у правомірності ваших вимог, а також здійснить супровід виконавчого провадження, оскільки отримання рішення суду не є завершальною стадією.

Розмір аліментів встановлюється судом і за загальним правилом не може бути нижче 30% прожиткового мінімуму, який залежить від віку дитини. Варіантів визначення суми дві: частини від заробітку батька, або певна фіксована сума. Крім того, можливо вимагати суми додаткових витрат на дитину (викликані хворобою, необхідністю розвивати таланти дитини і т. д.).

У яких випадках особливо необхідний юрист по аліментам

Стягнення боргу по аліментам. За загальним правилом аліменти призначаються від дня подачі позову, але юрист по аліментам може довести необхідність стягнути заборгованість за 3-літній період, у зв'язку з ухиленням батька від виконання зобов'язання. Але необхідно знати, що суд може звільнити платника від оплати заборгованості. Наш адвокат по стягненню аліментів у Києві зробить усе для того, щоб права вашої дитини не були порушені, а належне йому матеріальне забезпечення не залишилося лише порожніми словами.

Стягнення пені по аліментам можливо у випадку, якщо винуватцем заборгованості виступає платник. Розмір пені становить 1% за кожний день прострочення. Виходячи із практики, борг по аліментам може тягтися досить довго, відповідно за рік сума пені може зрівнятися із самим зобов'язанням. Але слід зазначити, що для цього обов'язково необхідно отримувати рішення суду, що має право знизити розмір штрафних санкцій. Досвідчений адвокат зможе не тільки стягнути аліменти на дитину, але й домогтися максимально можливого розміру пені (неустойки).

Аліменти з безробітних. Багато батьків не звертаються до суду для стягнення аліментів, мотивуючи це тим, що один із батьків є безробітним, і добитися від нього допомоги на дитину нереально. Це не так. По-перше, в Україні платники аліментів не звільняються від виконання зобов'язання у зв'язку з відсутністю працевлаштування. По-друге, стягнення може виконуватись, з допомоги по безробіттю, відповідно до постанови КМУ №146. По-третє, якщо платник прострочив виплати на строк більше 3-х міс., стягнення може бути здійснене на його майно. Крім того, існують й інші методи впливу на боржника, наприклад, тимчасова заборона на виїзд за кордон, кримінальна відповідальність за злісне відхилення від виконання зобов'язання. Всі ці міри спонукають боржника до більш відповідального поводження.

Юридична консультація та послуги від ЮК «Наказ»

У перелік послуг, що надаються нашими адвокатами по стягненню аліментів у м. Київ, входять:

 • юридична консультація зі всіх питань, що цікавлять;
 • складання позову й збір необхідних документів для доказової бази;
 • захист ваших прав та інтересів у суді;
 • стягнення аліментів на дитину, повнолітнього сина/дочку, одного з подружжя, батьків;
 • супровід виконавчого провадження.