Консультация

Консультация

Спасибо!
Не выключайте, пожалуйста, свой телефон. Мы скоро перезвоним вам. До связи :)
Закрыть
Консультант Наталья Чацкис
Наталья Чацкис (067) 846 81 81

Юридичний огляд ЖК Сінергія Сіті від групи Сінергія

Юридичний аудит ЖК Синергія Сіті

Ця юридична перевірка стане для вас тим одкровенням, яке допоможе відповісти на такі питання: які судові розгляди є у ЖК, яка ситуація з документами на будівництво, хто забудовник, що вам потрібно буде підписати перед покупкою та які будуть наслідки. Прочитання цієї статті допоможе вам зрозуміти, чи варто інвестувати в ЖК Синергія!

ЖК Синергія Сіті в Ірпені

Синергія Сіті в Ірпені – це величезний комплекс на 15 га, який включатиме не лише 24 житлові будинки, а й власну інфраструктуру, а саме: школу, дитячі садки, магазини, спортзали та набережну вздовж річки.

Але такі масштаби та певний екологічний характер місцевості не могли не привернути до себе підвищеної уваги прокуратури та ДАБКу. Про це напишу нижче.

Терміни здачі та затримки

На сайті ЖК зазначені терміни здавання будинків. Перші три секції (будинки 7, 8, 9) вже введено в експлуатацію. Термін здачі був затриманий лише на 1 місяць. Раніше заявлений термін для перших трьох секцій було вказано – 4 квартал 2020 року, а реально ввели в експлуатацію будинки у січні 2021 р.

Дозвіл на будівництво

Історія з дозволами на будівництво у ЖК досить заплутана. Забудовник кілька разів подавав документи та отримував відмови. Річ у тому, що у липні 2019 року було отримано Дозвіл на будівництво 1 та 2 черг. Вже через 3 місяці були внесені зміни до цього дозволу і якщо згідно з першим дозволом будівництво планувалося на 5 земельних ділянках, то після оновлення в ньому вже фігурують лише дві земельні ділянки.

Після того, як у листопаді 2020 року забудовник отримав відмову у дозволі на будівництво 5 та 6 черги, на початку грудня 2020 року дозвіл все ж таки вдалося зареєструвати. Судячи з усього, наступні будинки будуються саме за цим дозволом. Нумерація будинків у дозволах не вказується, там вказана лише черга. Тому потрібно у відділі продажів уточнювати – які саме будинки входять у 5-6 чергу.

Також у листопаді 2020 року забудовник отримав дозвіл на будівництво 3 черги – школи.

З усього сказаного вище я можу зробити перші висновки – дозволи на будівництво, хоч і зі складнощами, але забудовник отримує.

Забудовник група Синергія

Другий момент, про який завжди потрібно дізнаватись – хто є забудовником. На сайті ЖК Синергія Сіті та в рекламних матеріалах ви зможете побачити інформацію про будівельну групу Синергія. Але це девелопер, а з юридичної точки зору, для перевірки ризиків купівлі нас цікавить саме забудовник. Нам важливо знати у кого є право забудови землі, на кого видано дозволи на будівництво й з ким ви підписуватимете всі договори.

Забудовником Синергії Сіті виступає фізична особа, і насправді в цьому немає нічого забороненого. Але потрібно обов'язково дізнатися, яка схема купівлі квартири, які договори ви підписуватимете та чого зможете по них домогтися від Забудовника. Тож розберімося.

Схема інвестування

Схема купівлі квартири в ЖК Синергія Сіті - попередній договір. Це означає, що підписуючи документи із забудовником, ви попередньо домовляєтеся у майбутньому купити у нього квартиру. Звучить досить просто й логічно, але з юридичного погляду все трохи інакше.

На мою думку, це одна з найбільш ризикованих схем, адже вона практично не захищає ваші права – можливий подвійний продаж квартири, відсутній контроль за цільовим використанням коштів, і надалі, коли квартира буде готова та ви оформлятимете її на себе, ви понесете досить високі витрати (близько 8,5% вартості квартири). До речі, у відділі продажів мені повідомили, що газовий казан також оплачується окремо (близько 20 тис. гривень).

Судові розгляди

І перейдемо до найцікавішого моменту. Починаючи з 2018 року, судові процеси навколо Синергії Сіті йдуть дуже активно. Земля, на якій будується ЖК, раніше мала сільгосппризначення, яке потім змінили, а землю передали у приватну власність. Прокуратура хоч і безрезультатно намагалася це оскаржити, але шляхом накладення арешту на землю таки сильно зіпсувала репутацію ЖК. Ці арешти з землі було знято наприкінці 2018 року. Але покупцям я дуже рекомендую перед укладанням договору взяти найсвіжіший витяг з реєстру нерухомості й перевірити арешти на землю, а також переконатися, чи не з'явилися нові судові розгляди у ЖК Синергія Сіті. Але що ж, крім дизайну та масштабів будівництва, відрізняє ЖК Сінергія Сіті від більшості інших комплексів? Момент перший – якщо ви купуєте тут квартиру на виплат, то на майбутні платежі не буде прив'язки до долара. Це дуже приємно, але водночас ремонт ви можете розпочинати лише після повної виплати розстрочки.

Знову ж таки, я рекомендую перед інвестуванням усі подібні моменти уточнювати та перевіряти ще раз, адже умови у ЖК можуть змінитися!

Як бачимо план у ЖК дійсно дуже цікавий та багатообіцяльний, але також є і чимало ризиків. Враховуючи проблеми в судах, складність в отриманні дозволів на будівництво, підвищену увагу прокуратури, ДАБК та активістів, попередній договір – перед покупкою все потрібно ретельно обміркувати та проаналізувати.

Якщо ви розглядаєте варіант інвестування саме в цей ЖК, я рекомендую вам звернутися до юристів, адже юридичний супровід допоможе вам мінімізувати ризики та правильно провести угоду.

P.S. Вся інформація є актуальною на дату публікації. З часом ситуація у конкретного ЖК може змінитися, тому якщо ви розглядаєте покупку квартири в цьому ЖК рекомендуємо звернутися до нас та отримати актуальну та повноцінну перевірку ситуації.

ЖК Синергія Сіті проблеми, які можна уникнути

  • Недобуд. Тільки у Києві 70 це не завершене будівництво. 18 тис. квартир від яких так й не отримають ключі.
  • Довгобуд. У Києві 8 відомих довгобудів, які будуються вже понад 12 років.
  • Невідповідність завершеного проєкту заявленому. Це коли забудовник казав одне, а вийшло інше. Чекали побачити розкішний дитячий майданчик, а за фактом три гойдалки. На візуалізаціях був зелений двір із дорослими деревами та кущами, насправді навколо асфальт, по периметру копані шматки землі та якісь паростки замість буйних крон. Обіцяли двір без машин, у результаті паркування під під'їздом. На картинках показали гарний хол та коридори з оздобленням, натомість однотонні совкові парадні. Прикладів багато.