Пн-Пт з 09:00 до 19:00

Консультація

Консультація

Спасибо!
Не выключайте, пожалуйста, свой телефон. Мы скоро перезвоним вам. До связи :)
Закрыть
Консультант Мария Пилипчук
Марія Пилипчук (063) 235 08 72

Оскарження тендерів

Три причини вибрати нас:
 1. Ми з 2012 року готуємо документи для тендерів.
 2. Одна з наших спеціалізацій – оспорювання державних закупівель.
 3. У нас працюють колишні співробітники Антимонопольного комітету.

Запишіться на консультацію

Процедура оскарження тендеру покликана захищати права і інтереси постачальників, виявляти і усувати порушення в ході публічних закупівель, в результаті неправомірних дій або бездіяльності замовника. Прозорість торгів в Україні забезпечує електронна система «Prozorro», яка гарантує рівні умови для всіх учасників тендерів.

Як оскаржити закупівлю: подача скарги

Якщо у вас є причини не погоджуватися з рішенням тендерного комітету, і ви хочете оскаржити закупівлю, то відповідно до статті 18 Закону України «Про державні закупівлі» можна подати скаргу в постійно діючу адміністративну колегію при Антимонопольному комітеті України.

Законом передбачено електронний варіант подачі скарг через систему закупівель «Prozorro». Скарги, подані в паперовому вигляді, не розглядаються комітетом. Заява, складена згідно з нормами, вноситься в загальний реєстр і публікується на офіційному сайті.

Щоб скарга була прийнята до уваги, вона повинна бути грамотно складена і містити наступну інформацію:

 • найменування організації, яка оголосила тендер – замовник;
 • відомості про заявника: ПІБ фізичної особи, назва підприємства, місце реєстрації, реквізити;
 • обґрунтування подачі скарги: порушення конкретних статей законодавства, інтересів суб'єктів підприємництва;
 • суть скарги;
 • вимоги заявника переглянути результати або послідовність тендерної процедури і відновити справедливість.

До заявки бажано додати копії документів, що підтверджують наявність підстав для скарги.

Вартість оскарження результатів та умов тендеру

За подачу заяви на оскарження результатів та умов тендеру доведеться сплатити збір згідно з Постановою Кабміну України «Про встановлення розміру плати за подання скарги» № 291 від 23 березня 2016:

 • 5 тис. грн. – якщо здійснюється закуп товарів;
 • 15 тис. грн. – якщо тендер стосується робіт.

Подати скаргу щодо процедури заявленого тендера мають право юридичні та фізичні особи, діючі та потенційні учасники торгів. Відносно результатів тендеру – лише учасники. Інформація, повідомлена в скарзі, не є конфіденційною і підлягає публічному розголошенню.

Термін подачі скарги

Залежно від тривалості тендерної процедури дозволено подавати скаргу:

 • З приводу порушення умов тендеру – не пізніше 4-х днів до закінчення строку внесення тендерних пропозицій.
 • Якщо порушення стосується аналізу пропозицій учасників, після розгляду поданих заявок на участь – протягом 10 днів від дати опублікування на сайті намірів замовника укласти договір, до моменту укладення угоди.
 • Щодо відповідності учасників тендеру кваліфікаційним критеріям – до 5 днів з дня опублікування рішення.
 • Після закінчення терміну подачі пропозиції – скаргу можна подавати тільки щодо змін, внесених замовником до тендерної документації.

Якщо порушено термін подачі, то скарга автоматично не приймається системою.

Після розгляду скарги комітет приймає рішення про наявність або відсутність правопорушень процедури державних закупівель. Якщо підтверджується факт утиску інтересів заявника, комісія може повністю або частково анулювати результати тендеру.

Вердикт Антимонопольного комітету можна оскаржувати в судовому порядку протягом 30 днів з моменту опублікування відповіді на скаргу в системі закупівель.

Основні порушення під час державних закупівель:

 • відсутність плану закупівель на рік;
 • поділ предмета тендеру, щоб уникнути процедури державних закупівель;
 • початкове формування критеріїв і умов для участі під виконавця;
 • розмиті кваліфікаційні критерії відбору учасників закупівель;
 • дискваліфікація учасників через несуттєві помилки;
 • внесення коригувань у вартість угоди після його укладення;
 • розгляд заявок на участь, які не відповідають висунутим вимогам.

Подача скарги на оскарження держзакупівель автоматично зупиняє тендер і блокує дії замовника. До моменту відповіді на скаргу забороняється укладати договори і здійснювати будь-які операції щодо об'єкта державних закупівель.

Професійна підтримка юридичної компанії

Учасники тендерів і треті особи можуть у відкритому доступі знайомитися з пропозиціями конкурентів. Будь-яка особа після вивчення пропозиції учасника може заявити про порушення учасником умов торгів.

Антимонопольний комітет має право залишити заяву про порушення без відгуку через недотримання процедури подачі скарг:

 • порушення термінів подачі скарг;
 • некоректне складання заяви;
 • відсутність квитанції про оплату збору.

Щоб ефективно провести оскарження результатів тендеру, варто звернутися за допомогою до професіоналів. Юридична компанія «Наказ» пропонує повний комплекс послуг по оскарженню тендерів: від перевірки дотримання процедури торгів та виявлення порушень до складання та подання скарги.

вид тендеру вид порушення вид документа строк оскарження орган, який розглядає скаргу плата строк розгляду
Позапороговий
 • послуг = або > 200 000 грн.,
 • робіт = або > 1,500 000 грн.)
1. Тендерна документація та/або прийнятих рішень, дії чи бездіяльності замовника, що відбулися ДО закінчення строку, установленого для подання тендерних пропозицій скарга не пізніше ніж за 4 дні до подання тендерних пропозицій Антимонопільний комітет України
 • 5000 - товари або послуги
 • 15000 - роботи
Датою початку розгляду скарги є дата оприлюднення реєстраційної картки скарги в електронній системі закупівель 15 робочих днів з дати початку розгляду скарги
2. Стосовно прийнятих рішень, дії чи бездіяльності замовника, які відбулися ПІСЛЯ оцінки пропозицій учасників протягом 10 днів з дня оприлюднення, але до дня укладення договору
3. Дії замовника, які відбулися після розгляду тендерних пропозицій на відповідність технічним вимогам, та відповідність кваліфікаційним критеріям протягом 5 днів з дня оприлюднення протоколу на веб-порталі
4. На рішення Антимонопольного комітету України за результатами розгляду скарги Позов протягом 30 днів з дня оприлюднення в системі закупівель Окружний адміністративний суд м. Києва Судовий збір передбачений Кодексом Адміністративного судочинства
5. Щодо укладених договорів про закупівлю 6 міс. Суд місцевий за адресою Замовника Судовий збір Передбачений процесуальним законодавством
Допороговий
 • послуг < 200 000
 • робіт < 1,500 000
Порушення під час процедури електронних закупівель Вимога на будь-якій стадії Замовник аукціону не передбачена протягом 3-х днів з дати подання через електронну систему закупівель
Звернення автоматично подається через систему електронних закупівель в разі відсутності протягом 3-х днів відповіді замовника на Вимогу учасника Комісія по розгляду звернень протягом 14-ти днів з дати надходження
Позов 6 міс. Суд місцевий за адресою Замовника Судовий збір Встановлений процесуальним законодавством України