Приватизація житла в Україні – це перехід права власності на житло від держави до приватної особи або групи осіб. Законодавством передбачена безкоштовна приватизація житла з розрахунку 21 кв. м. на одну людину. Крім того додатково надається десять кв. м. на родину. Якщо ж загальна житлова площа більша – необхідно доплачувати за «додаткові» квадратні метри.
Закон про приватизацію житла передбачає порядок подальших дій під час здійснення приватизації й документи, які необхідні для подачі у відповідні органи. Приватизація квартири й іншого житла передбачає подачу основного пакета документів:
Всі документи, перераховані вище, необхідні для подачі у відділення приватизації житлового фонду за місцем проживання. Строки приватизації житла в Україні – довільні. Але, з того моменту, як кожному заявникові видають для оплати житловий чек, його необхідно оплатити протягом місяця.
Якщо суть приватизації житла вам не зовсім зрозуміла, або ви потребуєте допомоги на всіх, або окремих етапах оформлення приватизації – тоді можете в будь-який час скористатися послугами юридичної компанії «Наказ» в Києві. Наші фахівці зможуть надати вам консультаційні послуги, підготувати необхідний пакет документів, оформити техпаспорт в БТІ й посприяти отриманню документів в інших інстанціях.
Як і у випадку з житловою приватизацією, приватизація майна – процес відчуження майна разом із земельною ділянкою, що перебуває в державній власності. До майнових об'єктів, що підлягають приватизації, можна віднести наступні:
Порядок приватизації майна цілком і повністю описаний у ст. 11 ЗУ "Про приватизацію державного майна". Відповідно до даної статті, закон про приватизацію майна передбачає:
Приватизація комунального майна також проводиться за загальним порядком, передбаченим ЗУ про приватизацію. Але згідно ст. 60 ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні" виключенням для приватизації або інших способів відчуження є тільки те комунальне майно, що в результаті може скоротити обсяги або погіршити якість послуг, що надаються для місцевого населення.
Приватизація власності – процедура передачі права власності від держави, або від фізичної чи юридичної особи іншій фізичній або юридичній особі. Відповідно до законодавства в Україні існують такі основні форми власності:
Порядок приватизації передбачений у відповідних законах України й може бути здійснений:
Слід зазначити, що приватизація приватної власності відбувається тільки тоді, коли на об'єкт нерухомості немає ніяких документів. Але в такому випадку мова йде вже не про приватизацію, а лише про оформлення відповідних документів, які зможуть юридично підтвердити власність приватної особи.
Скориставшись послугами фахівців з юридичної компанії «Наказ», ви зможете успішно приватизувати квартиру, кімнату в гуртожитку або комунальній квартирі, землю (земельну ділянку) та інше майно в Києві, протягом декількох днів отримати свідоцтво про право власності, позбавивши себе від бюрократичної тяганини.
ЗУ "Про приватизацію державного житлового фонду" від 19.06.1992 року.
ЗУ "Про приватизацію державного майна" від 04.03.1992 року.