Юридический блог
17.12.2012 р. набирає чинності Закон України від 24.05.2012 р. №4839-VI, який надає особливого статусу виписці з ЄДР (далі — виписка). Виписка стане єдиним документом, що підтверджує існування юросіб, їхніх відокремлених підрозділів або про фізосіб-підприємців , містить відомості про них і використовується для ідентифікації під час провадження господарської діяльності та відкриття рахунка у банку. Виписка, яку планують видавати вже з 1 січня, має містити серед іншого:
Отже, юрособи та фізособи-підприємці можуть відмовитися від отримання витягу, який хоча й містить дещо ширшу інформацію, ніж виписка, але все-таки дублює основні відомості, необхідні для підтвердження господарської діяльності. Принаймні витяг наразі не потрібен підприємцям на ЄП, які змінюють коди КВЕД,
Важливим є те, що ЄДР міститиме не лише відомості, подані самим госпсуб'єктом, а й ті, що отримані у порядку обміну інформацією від органів статистики, ДПС та ПФУ. Зокрема, йдеться про зміну видів діяльності та місцезнаходження (у разі зміни юрадреси та визначення податкової адреси за довідкою №20- ОПП для об’єкта оподаткування та/або відокремленого підрозділу).
Чи встановлено плату за видачу виписки?
Для госсуб'єктів, які будуть реєструватися після 17.12.2012 р., виписка оплачується у розмірі 17 за кожен випадок її видачі.
Не справляється плата за одержання виписки з ЄДР під час :
І останній момент: Законом №4834 також було внесено зміни до порядку взяття СГД на податковий облік (п. 64 та 65 ПКУ). Сьогодні взяття госпсуб’єкта на облік в органах ДПС завершується видачею довідки ф. №4-ОПП, а виписка з ЄДР надається окремо, незалежно від факту податкової реєстрації. А з 17 грудня факт реєстрації у ДПС підтверджуватиметься видачею виписки з ЄДР, причому держреєстратор не дасть виписку з ЄДР без надходження інформації про реєстрацію з ДПС (див. інформацію, що міститиме виписка). Важливим є також, що тепер для відкриття рахунка у банку достатньо буде або виписки з ЄДР, або довідки з ДПС (для тих, хто не включається до ЄДР).