Юридичний блог
З 01 січня 2013 року на території України діє ряд нововведень у сфері земельних відносин. Одним з них є правовстановлюючий документ-Свідоцтво про право власності на земельну ділянку.
залежно від призначення, може бути проведена нормативно-грошова оцінка земель або експертна грошова оцінка.
Відповідно до Земельного кодексу, використовувати земельну ділянку можна лише у відповідності з її цільовим призначенням. Порушення даної умови може призвести до позбавлення прав на земельну ділянку.
При відчуженні земельної ділянки, вільного від забудов, нотаріус в обов'язковому порядку запрошувати довідку про відсутність будівель на земельній ділянці.
з набранням чинності Закону України «Про державний земельний кадастр» для підтвердження права власності на землю власнику необхідно пред'явити Виписку з державного земельного кадастру.
Договір оренди передбачає передачу землі за плату від власника, тобто орендодавця, до орендаря у тимчасове володіння і користування. Право розпоряджатися земельною ділянкою залишається у власника.
Іноді виникають ситуації, коли потрібно продати тільки частину належного вам земельної ділянки або обдарувати декількох родичів рівними частинами однієї ділянки. У таких випадках необхідно провести поділ земельної ділянки.
Щоб оформити право власності на земельну ділянку, необхідно попередньо зробити проект землевідведення. Такий проект потрібний, коли раніше не були встановлені межі ділянки, або коли буде змінюватися цільове призначення землі.
Для початку розмежуємо два часто плутаються поняття: «державна реєстрація земельної ділянки» і «державна реєстрація прав на земельну ділянку».
Першочергове завдання послуги оцінки землі та земельних ділянок - визначення реальної вартості певної земельної ділянки, з урахуванням її фізичних можливостей і обмежень, а також її місцезнаходження.
Цього року в земельному законодавстві відбулося безліч змін, що стосуються порядку оформлення прав власності на земельні ділянки. Тепер ця процедура займатиме більше часу, так як вона стала трохи складніше.
Приватизувати земельну ділянку в Україні може кожний громадянин. Хоча ця процедура досить довга й трудомістка. Самостійно впоратися з нею практично неможливо, тому необхідно заздалегідь звернутися до юристів.