Юридичний блог
Залежно від призначення, може бути проведена нормативно-грошова оцінка земель або експертна грошова оцінка. Якщо необхідно продати або здати в оренду земельну ділянку, то для початку слід визначитися з ціною. У такому випадку використовують експертну грошову оцінку. При проведенні експертної оцінки часто використовують метод порівняння цін на вже продані ділянки з схожими характеристиками.
Метою проведення нормативно-грошової оцінки землі є створення бази оподаткування у сфері земельних правовідносин. Встановити розмір земельного податку та орендної плати, а також розробити механізм продуктивного використання земельних ресурсів можна, виходячи з результатів оцінки.
Методи, що використовуються при проведенні нормативно-грошової оцінки, залежать від приналежності до тієї чи іншої територіальної одиниці, від категорії земель та їх цільового призначення. Від цих показників залежить і періодичність проведення оцінки.
Необхідність проведення нормативної оцінки закріплена Земельним кодексом, Законом України «Про оцінку земель», нормативно-правовими актами Держкомзему.
Результати проведеної експертизи закріплюються в технічній документації і відображаються в земельному кадастрі.
Згодом дані нормативно-грошової експертизи можна отримати в органах Держкомзему у вигляді витягу з технічної документації.
Виписка з технічної документації про нормативно-грошову експертизу земельної ділянки надається власникам або користувачам такої ділянки (фізичним та юридичним особам), органам державної влади та органам місцевого самоврядування.
Для отримання виписки необхідно подати наступні документи:
Оскільки отримання виписки про нормативно-грошову оцінку - досить тривалий процес, наша компанія пропонує відчутно скоротити час, необхідний для оформлення подібного документа. Наші співробітники допоможуть грамотно, з дотриманням норм закону скласти заяву і подати її до відповідного органу.