Юридические услуги от компании Наказ

Юридичний блог

Нормативно-грошова оцінка землі в Києві

Заява про видачу кадастрової довідки на нормативно-грошову оцінку

  Терміни Вартість відкриття
1 місяць 1000
2 дні 5000
 
замовити

Залежно від призначення, може бути проведена нормативно-грошова оцінка земель або експертна грошова оцінка. Якщо необхідно продати або здати в оренду земельну ділянку, то для початку слід визначитися з ціною. У такому випадку використовують експертну грошову оцінку. При проведенні експертної оцінки часто використовують метод порівняння цін на вже продані ділянки з схожими характеристиками.

Метою проведення нормативно-грошової оцінки землі є створення бази оподаткування у сфері земельних правовідносин. Встановити розмір земельного податку та орендної плати, а також розробити механізм продуктивного використання земельних ресурсів можна, виходячи з результатів оцінки.

Методи, що використовуються при проведенні нормативно-грошової оцінки, залежать від приналежності до тієї чи іншої територіальної одиниці, від категорії земель та їх цільового призначення. Від цих показників залежить і періодичність проведення оцінки.

Необхідність проведення нормативної оцінки закріплена Земельним кодексом, Законом України «Про оцінку земель», нормативно-правовими актами Держкомзему.

Результати проведеної експертизи закріплюються в технічній документації і відображаються в земельному кадастрі.

Згодом дані нормативно-грошової експертизи можна отримати в органах Держкомзему у вигляді витягу з технічної документації.

Виписка з технічної документації про нормативно-грошову експертизу земельної ділянки надається власникам або користувачам такої ділянки (фізичним та юридичним особам), органам державної влади та органам місцевого самоврядування.

Для отримання виписки необхідно подати наступні документи:   

  • заяву про видачу виписки із зазначенням основних характеристик, таких як площа, місце розташування, цільове призначення об'єкта;   
  • копія паспорта та ідентифікаційного коду;   
  • копія свідоцтва про держреєстрацію та довідки з статистики (для юридичної особи);    
  • копія правовстановлюючого документа.  

Оскільки отримання виписки про нормативно-грошову оцінку - досить тривалий процес, наша компанія пропонує відчутно скоротити час, необхідний для оформлення подібного документа. Наші співробітники допоможуть грамотно, з дотриманням норм закону скласти заяву і подати її до відповідного органу.

Обговорення і відгуки (32)

Юлія
07.05.2018 08:56

Доброго дня, підскажіть будь ласка, почали оформлювати спадщину у 2015 році на земельну ділянку, є нормативно-правова оцінка станом на 2015 рік, на день смерті спадкодавця, чи дійсна вона зараз?

Наказ (Nakaz)
14.06.2018 10:43

Доброго дня! Грошова оцінка земельних ділянок залежно від призначення та порядку проведення може бути нормативною і експертною. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення, проводиться не рідше ніж один раз на 5-7 років, відповідно до ст.18 Закону України "Про оцінку земель". Якщо ж мається на увазі експертна грошова оцінка, то згідно ст 3.4. Порядку "Проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок", термін чинності такого звіту становить один рік з дати оцінки.

Olga
21.07.2017 11:45

Добрый день,
сможете ли подготовить нормативную оценку по не выделенному участку для расчета арендной платы (на нежилое помещение в жилом доме), с получением справки от балансодержателя здания об общей площади здания?

НАКАЗ
21.07.2017 11:54

Добрый день, Ольга. Нормативная оценка предусмотрена только при наличии правоустанавливающих документов на земельный участок, с присвоенным кадастровым номером. Для нежилых помещений в многоквартирных домах, необходимо подавать запрос в Главное управление госземкадастра, для расчёта арендной платы на каждый метр помещения. Данная услуга составляет 1000 грн и занимает примерно 1 месяц.

Віктор
23.02.2016 14:29

Юридична особа м. Васильків, на земельній ділянці 2,5 сотки стоїть будівля 60 м.кв. з правом власності. Замовили нормативно-грошову оцінку на 2,5 сотки для оренди, отримали витяг, вартість здивувала 225 тис.грн. (при тому, що ринкова на сьогоднішній день цієї ділянки максимум 90 тис.грн.). Підскажіть будь ласка: чи може бути така різниця в вартості? Можливо якась помилка? Чи можливо провести рецензування оцінки або провести експертну оцінку і чи щось дасть? Можливо є якийсь вихід,тому що ця ціна є не реальною.

НАКАЗ
24.02.2016 07:04

Доброго дня, Віктор станом на 19.01.2016 року змінився кофіцієнт нормативно-грошової оцінки, про це йдеться в Листі ДФС України№1656/7/99-99-17-04-02-16 "Про зміни до Податкового кодексу України та індексацію нормативної грошової оцінки земель", тому скоріш за все вам нарахували оцінку по нових правилах.

Марина
27.01.2016 11:36

Необходима нормативно-денежная оценка земли(садовое общество, участок 11,89 соток, Вышгородский район, Киевская обл.) для дарения. Какие нужны документы и сколько это будет стоит? Заранее благодарна.

НАКАЗ
27.01.2016 14:51

Доброго дня, Марина, вартість нормативно-грошової оцінки складає 700 грн, термін - близько 1тижня. Від вас необхідно нотаріальне доручення та копію документів на земельну ділянку.

Марина
28.01.2016 06:14