Пн-Пт з 09:00 до 19:00

Бесплатная консультация

Бесплатная консультация

Спасибо!
Не выключайте, пожалуйста, свой телефон. Мы скоро перезвоним вам. До связи :)
Закрыть
Консультант Арсеній Салалайко
Арсеній Салалайко (063) 235 08 72

Оформлення спадщини на нерухомість квартиру

Оформлення спадщини на земельну ділянку Київ

 ПослугаЦіна (грн.)
Письмова консультація про порядок оформлення спадщини 200
Оформлення спадщини від 1000
 
замовити

Спадкування - це процес переходу сукупності прав і обов'язків, які належать померлому, до інших осіб. При спадкуванні переходять усі права та обов'язки за винятком тих, що нероздільні з особистістю померлого і припиняються з його смертю. Спадкоємець не вправі прийняти тільки частину переданих прав і обов'язків. Наприклад, не можна прийняти право власності на дачу і машину, відмовившись від кредитних зобов'язань померлого. До спадкоємця переходять навіть ті права та обов'язки, про які він не знав.

Спадкування може відбуватися за заповітом або за законом. Спадкування за законом застосовується тільки у разі відсутності заповіту або при відмові спадкоємців, зазначених в заповіті.

Згідно з українським законодавством спадкоємці поділяються на п'ять груп в черзі, яка будується ступені спорідненості:

  1. діти спадкодавця (навіть народжені після його смерті), член подружжя та батьки;
  2. рідні брати чи сестри, а також діди і бабці з обох боків;
  3. дядьки чи тітки;
  4. люди, що проживали зі спадкодавцем в одній сім'ї протягом 5 років, до моменту відкриття спадщини;
  5. всі родичі до шостого коліна, та утриманці спадкодавця.

Оформлення спадщини займає довгий час. Відкривається спадщина в день смерті за місцем проживання померлого. Якщо місце проживання померлого невідоме, то відкриття спадщини відбувається за місцем знаходження нерухомості, а в разі відсутності такої, за місцем знаходження основної маси рухомого майна. Підтвердженням факту смерті може виступати свідоцтво про смерть або рішення суду про визнання померлим. Протягом шести місяців після відкриття спадщини спадкоємці повинні заявити себе. За цей час нотаріусом формується коло спадкоємців.

Щоб вступити у спадок, до нотаріальної контори подаються такі документи:

  • паспорт та ідентифікаційний код;
  • документ, що підтверджує факт смерті;
  • якщо спадкування відбувається за законом, подаються документи, що свідчать про ступінь спорідненості з померлим;
  • документи, що свідчать про місце останнього проживання померлого.

Для прийняття у спадщину майна, що підлягає реєстрації, необхідно представити в нотаріальну контору правовстановлюючі документи на нього.

Після визначення всього кола спадкоємців, після шести місяців з моменту смерті спадкоємцям видаються свідоцтва про право на спадщину. Тут потрібно пам'ятати, що право власності на майно, що підлягає державній реєстрації, виникає тільки після проведення такої реєстрації новими власниками. Прямим обов'язком спадкоємця є реєстрація нерухомості або транспортного засобу.

Наша компанія допоможе вам зібрати необхідні документи для подачі нотаріусу, відновити пропущені строки для прийняття спадщини, а також здійснить подальшу державну реєстрацію отриманого майна.

Обговорення і відгуки (25)

Александр
06.10.2018 16:48

Добрый день. Достался дом. От дедушки. В ступил я в спадшину по месту преписки, Бабушке земельный участок.В домовой книги. Я, бабушка и погибший дедушки. Приехала дочка ( теле) претендует на наследство. Ее здесь нету, она в другой стране.Она не какого участия в уходе и похаранах не принимала. Она может претендовать на дом. Или на какую часть?

Inna
11.04.2018 15:21

Добрый день, я гражданка другой страны. Вступаю в наследство бабушки (2ая очередь наследования). Распространяется ли на меня, что родственники 1 и 2 очереди наследования освобождены от оплаты налога? спасибо

Наказ (Nakaz)
11.06.2018 12:41

Добрый день! Согласно ст. 174.2 Налогового Кодекса Украины, наследование объектов наследниками первой и второй очереди облагаются налогами по нулевой ставке. НО согласно п. 174.2.3 Налогового кодекса Украины, если наследник нерезидент, то ставка налога составляет 18 %. Судя по всему вы нерезидент Украины (если у вас нет места жительства в Украине и более тесных связей с Украиной, нежели со страной своего гражданства).

Ira
01.11.2017 08:14

я гражданка Украины с ПМЖ в другой стране. Вступаю в наследство на квартиру после смерти сестры. Нужно ли мне будет платить налоги при вступлении в наследство и при продаже квартиры?
Спасибо за помощь

Виталий
14.04.2017 18:02

Здравствуйте! Подскажите пожалуйста, распространяется ли на меня изменения в Налоговом кодексе об оформлении наследства? Квартира от бабушки, документы на право наследования оформил в2014 году, но в права наследования не вступал. Закон 1910-VIII от 23.02.2017. Указано что он применяется к доходам полученных начиная с 1.01.2017. Нужно ли мне в этом случае платить 5%? Спасибо!

НАКАЗ
18.04.2017 06:59

Добрый день, Виталий. В данном случае, вы ещё не получили доход в виде наследства, а значит подпадаете под действие изменений в налоговом кодексе и не должны платить налог в виде 5% - для членов семьи, кроме первой и второй очереди наследования.