Пн-Пт з 09:00 до 19:00

Консультація

Консультація

Спасибо!
Не выключайте, пожалуйста, свой телефон. Мы скоро перезвоним вам. До связи :)
Закрыть
Консультант Наталя Чацкіс
Наталя Чацкіс (063) 235 08 72

Позовна заява до Господарського суду Київ

Вартість складання позовної заяви до господарського суду

Запишіться на консультацію від 750 грн

У нашій практиці позовна заява до Господарського суду від початку до кінця займає трохи більше місяця і його вартість від А до Я не перевищує 4000 грн., окрім складних випадків та інших складних, не вирішених питань. Як правило, все відбувається без вашої присутності і без утомливих неприємних процедур.

Спори, що виникають у процесі економічної, підприємницької та іншої комерційної діяльності, розглядаються Господарськими судами. На перший погляд, багатьом може здатися, що скласти позовну заяву до Господарського суду нескладно. Але насправді такий документ обов'язково повинен відповідати вимогам Господарського процесуального кодексу (ст. 54).

ГПК висуває до позивача ряд вимог, які повинні бути дотримані при подачі та написанні позову:

  • найменування судової інстанції, куди подається позов;
  • найменування сторін, їх реквізити;
  • слід вказати ціну позову (якщо це необхідно);
  • зміст позовних вимог (якщо позов подається до кількох відповідачів, описуються вимоги до всіх них окремо);
  • потрібно описати обставини, на яких ґрунтуються ваші вимоги, з підкріпленням позову відповідними доказами, обґрунтувати розрахунок всіх сум, які ви плануєте стягнути з відповідачів;
  • обов'язково зазначається інформація про вжиття заходів досудового врегулювання конфлікту (ст.5 ГПК);
  • додати до позову перелік необхідних документів;
  • сплатити держмито, а якщо буде потрібно, і інші витрати (глава VI ГПК).

Крім того, позивач повинен переслати копію позовної заяви з доданими до неї документами всім сторонам процесу. Іноді також потрібно вказати дані про третіх осіб, додати клопотання про забезпечення позову і т.д.

Кожен підприємець має повне право звернутися з позовною заявою до суду самостійно. Але далеко не факт, що таким чином ви отримаєте задовільний результат. У Господарському процесуальному кодексі також є маса інших вимог, недотримання яких призведе до того, що ваш позов навіть не візьмуть на розгляд.

Позовна заява про стягнення коштів

Позовна заява про стягнення коштів має мати чіткі обґрунтування та докази вини відповідача і потреби у відшкодуванні збитків, а також ціну – суму, стягувану за виконавчим чи іншим документом у безспірному порядку. Причиною її подачі є претензія до відповідача про стягнення заборгованості за укладеним між ними договором, а також відшкодування шкоди моральної та матеріальної. Наприклад, за договором поставки товару не був виконаний обсяг замовленої продукції, яка була попередньо оплачена, або клієнт не розраховується за надані послуги протягом тривалого періоду. Також потрібно заплатити судовий збір, а саме держмито та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу. Слід пам’ятати, що перед тим, як подати позов, потрібно відправити свою претензію відповідачу на всі можливі адреси. Адже, практично усі договори, які використовуються у господарській діяльності, мають пункт про врегулювання економічних спорів шляхом переговорів між сторонами. Якщо ви впевнені, що він не виконає ваших вимог, можна розпочинати підготовку позовної заяви. Правильно скласти претензію та позовну заяву допоможуть наші юристи.

Звернувшись за юридичною допомогою в нашу компанію, ви можете бути впевнені, що результат будь-якого спору буде на вашу користь, а всі ваші грошові кошти залишаться при вас. Ми максимально намагаємося захистити вас від усіх можливих труднощів: подаємо позовну заяви до Господарського суду, представляємо ваші інтереси в суді, отримуємо рішення, пишемо претензії боржнику і виконуємо безліч інших дій, спрямованих виключно на захист ваших інтересів.