Спасибо!
Не выключайте, пожалуйста, свой телефон. Мы скоро перезвоним вам. До связи :)
Закрыть
Консультант Анна Гайдукова
Ганна Гайдукова (063) 235 08 72

Службова картка

Отримання службової картки іноземцями

Згідно з чинними правилами при влаштуванні іноземного громадянина на роботу в Україні, йому необхідно пред'явити дозвіл, який видається в Центрі зайнятості. У випадках, коли іноземний громадянин є співробітником постійного представництва закордонної компанії, передбачена видача іншого за формою дозволу, яким є Службова картка.

Мета отримання службової картки

Вимога про наявність службової картки у співробітника іноземного представництва закріплена в законодавстві України, в тому числі в міграційних правилах для іноземців. Будь-який іноземець може перебувати на території України без додаткових дозволів не більше 90 днів. Однак у багатьох іноземних співробітників робота в представництві вимагає більш тривалого перебування на території України для виконання своїх професійних обов'язків. За старим законодавством в такому випадку працівник представництва реєструвався в ОВІР. Зараз же у працівника іноземного представництва з'явилася можливість оформлення тимчасової посвідки на проживання, однією з підстав для отримання якого є службова картка.

Оформлення службової картки

З метою отримання службової картки зацікавленій особі слід звернутися до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (колишнє Мінекономіки). Нижче перераховані документи, необхідні для подачі в міністерство:

  • клопотання на фірмовому бланку іноземного представництва за підписом керівника та печаткою;
  • копія документа (свідоцтва), що підтверджує реєстрацію іноземного представництва в Україні;
  • паспорт і фотокартка працівника представництва.

У результаті працівникові іноземного представництва на руки видається документ під назвою «Службова картка», який дійсний протягом трьох років. По закінченні повноважень працівника іноземне представництво передає службову картку до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Терміни та вартість

Вартість оформлення службової картки - 1450 грн.
Термін, необхідний для оформлення службової картки, - 15 р.д.
У разі необхідності цей строк може бути скорочено до 5 р.д.