Сімейний кодекс закріпив за батьками обов'язок утримувати їх неповнолітніх дітей. Правда, деякі батьки ухиляються від виконання цього обов'язку. Для того щоб стягнути аліменти з несумлінного батька (матері), необхідно звертатися до суду.
Аліменти, як правило, стягуються в процентному співвідношенні від доходу або заробітку батька (матері). У судову інстанцію може звернутися один з батьків, який проживає з дитиною, з позовом про стягнення аліментів. Строку для подання такого виду позову не існує, проте суд може присудити виплату аліментів за минулі роки, але тільки за останні три роки. Розмір виплат визначається тільки судом (але в кожному разі не менше 30% від усіх доходів).
Батько, що живе окремо, повинен не тільки сплачувати аліменти на дитину, а й брати участь в додаткових витратах на неї (ст. 185 СК). Розмір додаткових витрат встановлюється теж суто судовою інстанцією.
Для тих, хто звернувся в нашу компанію, ми гарантуємо позитивний результат спору про аліментні зобов'язання. Наші юристи надають такі послуги:
Після того як суд приймає рішення про стягнення з відповідача певної суми аліментів, воно ще підлягає виконанню. Стягнення таких виплат часто проводиться на підставі виконавчого листа. Якщо ж батько, який повинен сплачувати аліменти, планує покривати їх суму з різних джерел доходу (наприклад, із зарплати і доходів від підприємницької діяльності), то на його прохання суд може видати кілька виконавчих листів.
Утримання присудженої суми аліментів проводиться підприємством, в якому працює відповідач. Такі виплати здійснюються раз на місяць, в день виплати заробітної плати.
Виплати аліментів можуть також здійснюватися на підставі угоди між батьками. Але, на жаль, оплата аліментів за договором практикується набагато рідше.
Якщо у вас виникла необхідність стягнення аліментів, не потрібно затягувати з цим. Наші юристи не тільки допоможуть вам скласти позовну заяву про стягнення аліментів, але доб'ються їх виплати в необхідному вам розмірі.