Пн-Пт з 09:00 до 19:00

Консультація

Консультація

Спасибо!
Не выключайте, пожалуйста, свой телефон. Мы скоро перезвоним вам. До связи :)
Закрыть
Консультант Ганна Гайдукова
Ганна Гайдукова (063) 235 08 72

Зміни до статуту

Внесення змін до статуту громадської організації

Консультація

від 50 usd
Послуга Ціна
Зміни (звичайні) від 50 USD
Зміни (громадські та неприбуткові) від 50 USD

Внесення змін до установчих документів будь-якої організації регулюється законодавством.

Статут громадської організації є його установчим документом, в якому має міститися інформація, що чітко відповідає вимогам законодавства, а саме:

  • назва громадської організації (скорочена назва);
  • мета, напрямки діяльності;
  • порядок, який визначає, як стати членом громадської організації або припинити таке членство;
  • звітність органів громадської організації перед членами (учасниками) такої організації;
  • повноваження органів управління, а також керівника громадської організації;
  • засідання членів (учасників), і прийняття на таких засіданнях рішень керівними органами;
  • оскарження діяльності та бездіяльності керівних органів, і процедура за якою такі дії (бездіяльність) оскаржуються;
  • надходження та використання матеріальних цінностей (коштів та іншого майна);
  • питання, що стосуються відокремлених підрозділів - якщо громадське об'єднання, яке створило відокремлений підрозділ, здійснює діяльність зі статусом юридичної особи;
  • зміни до статуту, порядок їх внесення.

Вся інформація, яка вноситься до статуту, відноситься до категорії відомостей про юридичну особу, в тому числі і громадської організації. Частина таких відомостей є повністю доступною і міститься в реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Внесення змін до статуту громадської організації має повноваження здійснювати тільки вищий орган громадської організації. Якщо на зборах уповноваженого органу це питання вирішується позитивно, то державна реєстрація змін в статуті має відбутися негайно.

Надалі громадська організація бере на себе зобов'язання повідомити про це уповноважений орган. Для цього державному реєстратору подаються такі документи:

  • заява (складається в довільній формі), головне - щоб стосувалося мети звернення громадської організації до уповноваженого органу;
  • реєстраційна картка форми №3, бланк такої картки останньої редакції можна отримати безпосередньо у державного реєстратора;
  • статут (два примірники) з відповідними змінами;
  • оригінал (нотаріально завірена копія) рішення вищого органу громадської організації про те, що в статут внесені зміни;
  • оригінал (завірена копія) Протоколу, який є основою для засідання вищого органу управління;
  • оригінал статуту, а також свідоцтво про державну реєстрацію (або їх дублікати).

Якщо всі документи подані відповідно до вимог законодавства, а засідання вищого органу управління було правомірним, то державний реєстратор видає виписку, чим підтверджує внесення змін до статуту громадської організації.

Як внести зміни до статуту

Звертаємо увагу на те, що внесення змін до статуту, якщо це стосується громадських та благодійних організацій, може відрізнятися.

Загальне - те, що внесення змін до статуту некомерційної організації (і в громадських об'єднаннях, і в благодійних організаціях) підтверджується відповідними діями уповноваженої особи.

Ще при створенні юридичної особи, чи громадської організації, чи благодійного фонду, необхідно передбачити у своїх установчих документах порядок, як внести зміни до статуту.

Державна реєстрація змін до статуту благодійної організації передбачає попереднє виконання органами організації певних дій. Насамперед, потрібно провести зібрання вищого органу управління, на якому вирішується питання про внесення змін до установчих документів благодійної організації.

А далі послідовність дій і термін подачі пакету документів чітко визначені законодавством України у сфері державної реєстрації. Для цього необхідно подати:

  • реєстраційну картку форми №3, заповнену правильно (це важливо, оскільки держреєстратор звертає увагу в першу чергу на це);
  • оригінал або копію рішення уповноваженого (вищого) органу благодійної організації про внесення змін до статуту організації (до рішення додається документ, що підтверджує правомірність прийнятого рішення);
  • оригінал статуту, який діє на дату подання пакету документів;
  • два примірники статуту в новій редакції, які включають в себе відповідні зміни.

Коли ви подаєте пакет документів на реєстрацію, необхідно бути впевненим, що вони відповідають усім вимогам такої подачі, оскільки держреєстратори підходять дуже делікатно до їх перевірки. Не тому, що хочуть знайти причину, щоб вам відмовити, а тому, що несуть відповідальність за свої дії. Реєстратор має повноваження відмовити вам у державній реєстрації, якщо:

  • відомості, які вказані в картці, не збігаються з відомостями, зазначеними у статуті;
  • порушений порядок при створенні юридичної особи;
  • благодійна організація пропагує комуністичний або націоналістичний режим і має відповідну символіку.

В інших випадках держреєстратор не вправі відмовити у прийнятті документів, і зміни в установчі документи повинні бути внесені.

Послуги внесення змін до установчих документів від ЮК "Наказ"

Реєстрація змін до статуту нашими фахівцями проводиться якісно і оперативно для всіх юридичних осіб, у тому числі і для громадських об'єднань та благодійних організацій. Ми чітко знаємо, як проходить процедура і як повинні бути оформлені документи, і завжди готові вам допомогти.

Законодавство:

Закон України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" від 15.05.2003 №755-IV;

Закон України "Про громадські об’єднання" від 22.03.2012 №4572-VI;

Закон України "Про благодійну діяльність та благодійні організації" №5073-VI від 05.07.2012.