Імміграція - це в'їзд іноземного громадянина або особи без громадянства на територію країни у встановленому порядку. Законодавством України передбачено, що іноземець може іммігрувати в Україну з метою працевлаштування або постійного проживання. У Законах України «Про імміграцію» та «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» закріплено норми, згідно з якими для отримання посвідки на постійне проживання іноземці повинні отримати спочатку дозвіл на імміграцію в Україну. Такий дозвіл видається в межах імміграційної квоти. Законодавчо виділяється дві групи осіб, що оформляють дозвіл на імміграцію.
У першу групу входять особи, що оформляються в рамках імміграційної квоти. До них відносяться необхідні державі висококваліфіковані фахівці, діячі культури і науки, великі інвестори, які зробили внесок більше 100 тис. доларів США. Також в цю групу потрапляють жертви торгівлі людьми та біженці, колишні українські громадяни та їхні родичі (дід і баба, онуки, брат і сестра). За квотою оформляються батьки, діти і другий з подружжя особи, що вже отримав ПМЖ..
Друга група осіб оформляється крім квоти. Це може бути один з подружжя громадянина України, його діти або батьки, опікуни або піклувальники, особи, які перебувають під опікою чи на піклуванні громадянина України, а також особи, надання громадянства України яким є справою державної ваги.
Якщо іноземець перебуває за межами території України, то для оформлення дозволу на імміграцію йому слід звернутися в посольство або консульство України. У разі, коли іноземець вже в'їхав на територію України, документи подаються до уповноваженого органу за місцем проживання.
Для оформлення дозволу на імміграцію заявник подає такі документи: