Всі сімейні конфлікти можна поділити на такі блоки:
- суперечки між подружжям (розлучення, розділ майна, визнання шлюбу недійсним, а також інші види спорів);
- спори, пов'язані з дітьми (стягнення аліментів, позбавлення батьківських прав, оспорювання батьківства чи материнства, усиновлення, встановлення батьківства, відновлення батьківських прав і т. д.);
- інші види спорів (конфлікти про визначення можливості спілкування з дитиною дідусів і бабусь, справи щодо стягнення аліментів з онуків, дідусів, братів, бабусь, сестер та інших родичів).
Послуги адвоката зазвичай необхідні, коли ситуація в сім’ї настільки напружена, що сторони не бажають ні розмовляти, ні бачити один одного. Про вирішення питань сімейного життя за взаємною згодою не може йти мови. В такій ситуації сімейний адвокат допоможе розглянути можливості кожного із подружжя без емоцій, виключно в рамках законодавства України, а отже всі питання будуть вирішенні з мінімальним психологічним тиском як на подружжя, так і на дітей.
Зупинимося на деяких видах сімейних спорів більш докладно.
- Розлучення. Цей, м'яко кажучи, неприємний процес може відбуватися у судовому або позасудовому порядку. Якщо у подружжя немає дітей, тоді розірвання шлюбу здійснює відділ РАГС, якщо ж спільні неповнолітні діти є, розірвання шлюбу можливе тільки через суд.
- Поділ майна. За загальним правилом, все майно, яке було нажито у шлюбі, належить подружжю порівну. Але водночас до індивідуальної власності одного з подружжя можуть належати премії, коштовності, страхові суми, суто особисті речі. Навіть якщо таке майно було придбане у шлюбі, воно не підлягатиме поділу.
- Стягнення аліментів. Дана категорія справ - найпоширеніша в рамках сімейних правовідносин. Крім стягнення аліментів на дітей та другого з подружжя, Сімейний кодекс обумовлює порядок стягнення таких виплат з повнолітніх дітей, сестер, бабусь, братів, мачух, дідусів, вітчимів і т.д. Крім того, на жаль, наявність рішення суду ще не гарантує його виконання. Більшість недобросовісних батьків намагаються приховати свої доходи й надалі не приймати участі в матеріальному забезпеченні дитини. Сімейний адвокат допоможе прослідкувати за діями державного виконавця та знайти способи впливу на батька (аж до відкриття кримінальної справи).
- Позбавлення батьківських прав. Позбавити прав на дитину, зокрема, можуть у зв'язку з такими підставами: ухилення від своїх батьківських обов'язків, алкоголізм, жорстоке поводження з дитиною, систематичне ухилення від сплати аліментів, вчинення злочину щодо власної дитини. Слід зазначити, що позбавлення батьківських прав є крайньою мірою впливу на одного з батьків, і суди досить неохоче її застосовують. Для успішного проведення процесу, знадобиться висококваліфікований сімейний юрист, який зможе зібрати максимально можливу доказову базу та переконати орган опіки та піклування, а головне суд, в необхідності прийняття таких жорстких заходів.
- Встановлення порядку спілкування з дитиною. Батьки повинні вирішувати питання виховання та життя дитини за взаємною згодою. Проте, коли ситуація між ними напружена, згоди досягти важко. Консультація адвоката допоможе оцінити реальні можливі варіанти та вберегти вас та дитину від зайвого судового розгляду.
Деякі громадяни помилково вважають, що суперечки по сімейних справах не викликають ніяких складнощів. Насправді в таких конфліктах є безліч нюансів. Саме тому важливо звернутися до професійного юриста якомога раніше. Звернення в нашу компанію дозволить максимально вас захистити від усіх можливих клопотів і посприяти позитивному вирішенню проблеми. Словом, ми візьмемо на себе рішення сімейних спорів від початку і до кінця.
Запишіться на консультацію
від 750 грн
Юридична допомога спеціалістів нашої компанії, зокрема, включає:
- повну консультацію юриста та вибір максимально оптимального варіанту дій для того, щоб вирішити усі ваші сімейні спори швидко та спокійно;
- захист прав та інтересів в судовому засіданні в Києві та дистанційне ведення справи на території всієї України;
- кваліфіковане складання позовних заяв та усіх необхідних процесуальних документів;
- формування доказової бази;
- супроводження процедури виконання рішення.