Антикорупційна програма юридичної особи – це комплекс заходів, правил і стандартів з виявлення, боротьби та ліквідації корупції. Використовуючи цей документ, можна повністю викоренити хабарництво та інші протиправні дії в рамках діяльності юридичної особи.
Області застосування програми
Продукт може бути використаний:
Достатньо відправити на e-mail office@nakaz.com.ua:
Що ви отримуєте в результаті
Перелік документів, які розробляються і надаються нами по електронній пошті:
Послуга оплачується до отримання програми та іншої документації.
Текст програми повинен складатися індивідуально для кожної юридичної особи. Однак є деякі рекомендації, які доцільно включити в цей документ. Зокрема, складаючи текст, необхідно брати до уваги такі законопроекти:
У першому з наведених положень є список інформації, яку бажано відобразити у змісті програми для юридичних осіб:
Ухвалення шаблонної програми фактично неможливо, оскільки наявність або відсутність багатьох положень безпосередньо пов'язане з організаційно-правовою формою компанії. Крім того, залежно від форми власності, прийняття відповідних антикорупційних заходів може здійснюватися різними виконавчими органами. Таким чином, загального зразка програми не існує, оскільки це суперечить нормам і стандартам чинного в Україні антикорупційного законодавства.
Згідно зі статтею 62 Закону «Про запобігання корупції» №1700-VI від 14.10.14. антикорупційна програма повинна містити перелік стандартів, правил і заходів по виявленню, боротьбі та ліквідації корупції в роботі юридичної особи. Перед затвердженням даний документ необхідно узгодити з співробітниками компанії, на яких поширюється його дія.
Вимоги до уповноваженого співробітника
Для впровадження програми необхідно створити відповідну посаду. Для виконання функцій з профілактики та ліквідації корупції логічно вибрати людину, яка має відповідний професійний рівень, і чиї моральні та ділові якості не викликають сумніву.
Для великої компанії одного виконавця може бути недостатньо. У таких випадках доцільно сформувати автономний підрозділ, який займається боротьбою з корупцією. Працівники цієї служби повинні володіти знаннями та навичками, необхідними для ефективної реалізації положень програми.
Те, який формат має даний підрозділ, залежить від організаційно-правової власності компанії, структури, розміру та інших факторів. Крім уповноваженої особи, за здійсненням заходів щодо запобігання та ліквідації корупції може стежити підрозділ юридичного або фінансово-економічного профілю.
Оскільки на сьогоднішній день Національне агентство по боротьбі з корупцією не розробило шаблонну форму антикорупційної програми, то багато, бажаючих спростити собі завдання, знаходять в інтернеті програми інших компаній і затверджують їх. Однак краще цього не робити, тому що якщо документи вашої фірми будуть ідентичні з паперами іншої юридичної особи, то це з точки зору закону буде свідчити про попередню змову, що є вагомою причиною для виключення з державного тендеру чи аукціону.
Так навіщо ж ризикувати? Замовляйте антикорупційну програму в нашій компанії! Ми зберемо всю необхідну інформацію і надамо вам найбільш ефективні рішення в найкоротші терміни!
Варто звернути вашу увагу, що програму не потрібно замовляти на кожен тендер. Отримавши від нас документ і наказ, вам необхідно тільки поставити свою печатку і підпис. Після цього оригінали всіх паперів зберігаються у юридичної особи. При участі в тендері необхідно пред'являти копії антикорупційної програми та наказу про її затвердження, завірені підписом та печаткою.