Пн-Пт з 09:00 до 19:00

Консультація

Консультація

Спасибо!
Не выключайте, пожалуйста, свой телефон. Мы скоро перезвоним вам. До связи :)
Закрыть
Консультант Наталя Чацкіс
Наталя Чацкіс (063) 235 08 72

Удочеріння і усиновлення дітей

Процедура удочеріння або усиновлення дітей та отримання опіки

Запишіться на консультацію від 750 грн

Рішення сім'ї усиновити дитину завжди гідно похвали. Якщо ви маєте намір усиновити дитину, то вам слід приготуватися до того, що вас чекає трудомістка процедура збору та підготовки документів. До того ж вас чекає непростий судовий процес, і тільки після цього ви зможете усиновити дитину.

Сімейний кодекс висуває ряд вимог, яким обов'язково повинні відповідати прийомні батьки. Так, право на усиновлення дитини мають такі особи:    

  1. Усиновитель повинен бути старше прийомного сина чи дочки не менше ніж на 15 років.    
  2. Різниця у віці між усиновленим та усиновлювачем не може бути більш як 45 років.    
  3. Право на усиновлення дітей має подружня пара. Якщо ж у дитини є один батько або мати, то особа протилежної статі може бути усиновлювачем.    
  4. Особам однієї статі забороняється проводити усиновлення.    
  5. Чоловік і жінка, які не перебувають у шлюбі, не можуть усиновити одну і ту ж дитину. Якщо вони проживають в «цивільному шлюбі», то суд може дати їм дозвіл на усиновлення. 

В ст. 212 Сімейного кодексу йдеться про осіб, яким забороняється бути усиновлювачами. Зокрема усиновлювачами не можуть бути такі громадяни:    

  • недієздатні або обмежено дієздатні;    
  • позбавлені батьківських прав щодо своїх власних дітей;    
  • були усиновлювачами іншої дитини раніше, але з їх вини рішення про усиновлення або удочеріння було анульовано;    
  • страждають хворобою, яка може нашкодити і дитині;  
  • алкоголіки і наркомани;    
  • громадяни, які проходять лікування в наркологічному або психіатричному диспансері.  

Для того щоб почати процедуру усиновлення, усиновитель (усиновлювачі) повинен подати заяву до суду. Усиновлення, опіка - це справи, які розглядаються в рамках окремого виробництва. Це означає, що в судовому процесі не буває відповідача. Але водночас в такій справі повинні бути присутніми органи опіки, а також дитина (якщо її вік дозволяє адекватно сприймати цю процедуру).

Ст. 252 Цивільно-процесуального кодексу вимагає, крім подачі заяви, представити величезний пакет документів. Щоб зібрати всі необхідні папери вчасно і не переживати за їх правильне складання, найкраще залучити до процесу кваліфікованого юриста.

Наші фахівці мають практику в справах про усиновлення дітей. Ми допоможемо зібрати всі необхідні документи, перевіримо їх зміст і виступимо в ваш захист у суді.