Рішення сім'ї усиновити дитину завжди гідно похвали. Якщо ви маєте намір усиновити дитину, то вам слід приготуватися до того, що вас чекає трудомістка процедура збору та підготовки документів. До того ж вас чекає непростий судовий процес, і тільки після цього ви зможете усиновити дитину.
Сімейний кодекс висуває ряд вимог, яким обов'язково повинні відповідати прийомні батьки. Так, право на усиновлення дитини мають такі особи:
В ст. 212 Сімейного кодексу йдеться про осіб, яким забороняється бути усиновлювачами. Зокрема усиновлювачами не можуть бути такі громадяни:
Для того щоб почати процедуру усиновлення, усиновитель (усиновлювачі) повинен подати заяву до суду. Усиновлення, опіка - це справи, які розглядаються в рамках окремого виробництва. Це означає, що в судовому процесі не буває відповідача. Але водночас в такій справі повинні бути присутніми органи опіки, а також дитина (якщо її вік дозволяє адекватно сприймати цю процедуру).
Ст. 252 Цивільно-процесуального кодексу вимагає, крім подачі заяви, представити величезний пакет документів. Щоб зібрати всі необхідні папери вчасно і не переживати за їх правильне складання, найкраще залучити до процесу кваліфікованого юриста.
Наші фахівці мають практику в справах про усиновлення дітей. Ми допоможемо зібрати всі необхідні документи, перевіримо їх зміст і виступимо в ваш захист у суді.