Пн-Пт з 09:00 до 19:00

Консультація

Консультація

Спасибо!
Не выключайте, пожалуйста, свой телефон. Мы скоро перезвоним вам. До связи :)
Закрыть
Консультант Ганна Гайдукова
Ганна Гайдукова (063) 235 08 72

Реєстрація релігійних організацій та об'єднань

Реєстрація релігійних організацій в Києві

Консультація

від 50 usd
Послуга Ціна
Реєстрація (звичайні) від 100 USD
Реєстрація (громадські та неприбуткові) від 150 USD

Як ми працюємо
Консультація
Вибір пакета
Оплата
Підготовка
Обслуговування
Інформування

Як зареєструвати релігійну організацію?

Релігійні організації в Україні функціонують в декількох формах і створюються для забезпечення інтересів груп людей певного віровчення, а також для надання релігійної освіти. Спеціалісти ЮО “Наказ” допоможуть зареєструвати релігійну організацію, затвердити її статут та пройти усі необхідні процедури швидко та за мінімальної вашої участі.

Документи для реєстрації

Створення релігійної організації можливе в наступних формах:

  • релігійна громада;
  • управління, центр;
  • монастир;
  • місія;
  • духовний навчальний заклад;
  • релігійне братство.

Крім того, зазначені вище організації можуть поєднувати свою діяльність та створювати об’єднання.

Перш за все релігійній організації потрібно затвердити статут на загальному з’їзді (конференції).

З метою реєстрації юридичної особи знадобиться загальний для усіх пакет документів:

  • реєстраційна картка;
  • рішення про створення юридичної особи;
  • два екземпляри статуту.

Порядок реєстрації релігійної організації

Державна реєстрація релігійної організації проходить фактично у два етапи. Перший - реєстрація статуту організації. На цьому етапі існують деякі відмінності.

Для реєстрації статуту релігійної громади, необхідно щоб її створили не менше як 10 повнолітніх громадян. Після цього статут (підписаний всіма засновниками) та заява подаються до відповідної державної адміністрації (обласної, для міст Києва та Севастополя - міської).

 


Варто зазначити, що створення релігійної громади не потребує обов’язкового повідомлення державних органів про це. Тобто релігійна громада може функціонувати без проведення будь-яких бюрократичних процедур. Проте створення юридичної особи надає організації багато нових можливостей.

Усі інші форми релігійних організацій (окрім релігійної громади) подають статут на затвердження до державного органу, що здійснює політику у сфері релігії.

Для розгляду поданих документів встановлено строк в 1 місяць, після чого протягом 10 днів заявник повинен бути повідомлений про його результати.

 


Строк для розгляду документів може бути продовжено аж до 3-х місяців. При цьому знадобиться висновок щодо положень статуту, наданий спеціалістами, місцевими органами державної влади. Саме тому до змісту статуту варто поставитись максимально відповідально, щоб в процесі реєстрації не виникло зайвих питань.

Другим етапом у процесі державної реєстрації є створення юридичної особи. Для цього зазначені вище документи подаються державному реєстратору за місцем знаходження організації.

Що отримає замовник по завершенню реєстрації?

Після проведення реєстрації релігійного об'єднання чи організації наша ЮК «Наказ» надає клієнту повний пакет установчих документів, що підтверджує виконання послуги:

  • Статут. Спеціалісти перевірять зміст документу, складеного клієнтом, або підготують типовий статут. Головний установчий документ підприємства завіряється нотаріально.
  • Свідоцтво про легалізацію релігійної організації. Після створення релігійні об’єднання згідно з Законом «Про свободу совісті та релігійні організації» проходять легалізацію. Центральний орган виконавчої влади в сфері релігії перевіряє їх статути, видає свідоцтво про легалізацію.
  • Виписку з єдиного державного реєстру підприємств і організацій. Документ формується в електронному або паперовому вигляді за результатами проведення реєстраційної процедури. Отримувати додатково довідки з ЄДРПОУ, Податкової служби, Пенсійного фонду не потрібно. Виписка з ЄДР підтверджує постанову на облік в державних органах, містить всі необхідні реєстраційні номери. Довідка 4-ОПП з ДПІ скасована законом № 4839-VI у 2012 році.
  • Печатку. Суб’єкти господарювання не зобов’язані використовувати печатку, як обов’язковий реквізит документів. Однак з метою запобігання шахрайських дій, рекомендується її застосування у документообігу. Печатка зазвичай містить інформацію про реєстраційні дані. За бажанням можна додати логотип організації, вибрати колір відбитка, посилити ступені захисту.

Послуги з реєстрації від ЮК “Наказ”

Спеціалісти нашої компанії оперативно забезпечать проходження процедури реєстрації, включаючи надання наступних послуг:

  • розробка установчих документів та всіх додаткових протоколів та рішень, зміст та форма яких чітко відповідатимуть вимогам законодавства;
  • здійснення державної реєстрації статуту релігійної організації;
  • проведення державної реєстрації юридичної особи;
  • отримання документів, які підтверджують реєстрацію;
  • супровід процедури отримання статусу неприбуткової організації та внесення її до відповідного Реєстру;
  • повна консультація з приводу подальшої діяльності організації.

Законодавство:

ЗУ “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” від 15.05. 2003 р., № 755-IV;

ЗУ “Про свободу совісті та релігійні організації” від 23.04.1991 № 987-XII.