Зареєструвати в Україні політичну партію самостійно – досить складно, оскільки процес цей супроводжується численними бюрократичними перешкодами. Специфіка даної процедури вимагає не тільки часу, а й практичних навичок.
Консультація
Послуга | Ціна |
Реєстрація (звичайні) | від 100 USD |
Реєстрація (громадські та неприбуткові) | від 150 USD |
За допомогою юридичної компанії Наказ стає можливою реєстрація політичної партії, від збору підписів до отримання правового статусу, в максимально стислі терміни. При цьому дотримуються всі встановлені законом нормативи.
При реєстрації партії необхідно пам'ятати про те, що кожен громадянин України, який має право голосу на виборах, може бути членом тільки однієї політичної партії. Перебувати в політичних партіях не можуть судді, військовослужбовці і громадяни України, які працюють в:
Створення нової партії починається зі збору 10000 підписів громадян, які проживають в різних регіонах України і які мають право голосу на виборах. Заручившись такою підтримкою, політична організація повинна підготувати ряд документів, які разом з необхідною інформацією будуть надані до Мін'юсту. До них відносяться:
Реєстрація проходить за 30 календарних днів. У деяких випадках Міністерством Юстицій можуть бути висунуті додаткові вимоги. Фахівці Наказ володіють достатніми знаннями в галузі права, щоб передбачити всі можливі нюанси і допомогти заявникам уникнути бюрократичної тяганини.
Згідно з чинним законодавством України реєстрація політичної партії здійснюється протягом 30 днів з моменту подачі відповідних документів. У той же час, Державною реєстраційною службою цей термін при необхідності може бути продовжений на півмісяця. Таким чином, фактично процес реєстрації не повинен тривати більше 45 днів.
Після розгляду заяви та всебічного вивчення наданих засновниками організації документів Державна реєстраційна служба приймає відповідне рішення. При цьому отримання свідоцтва про реєстрацію не є завершальним етапом, оскільки протягом наступних 6 місяців всі регіональні відділення партії повинні бути зареєстровані у відповідному порядку. Це досить складний процес, тому що вимоги не регламентовані жодним нормативно-правовим актом та можуть істотно відрізнятися в різних регіонах.
У статті 5 закону України про політичні партії чітко вказані обмеження, що стосуються створення таких організацій. Реєстрація партії неможлива, якщо діяльність, що заявлена в програмі, спрямована на:
Юристи нашої компанії готові взяти на себе такі зобов'язання як:
Дотримуючись всіх умов реєстрації політичної партії, ми допоможемо вам якомога швидше приступити до соціальної та громадської діяльності. Фахівці компанії досконально вивчили практичну сторону цього питання та готові взяти безпосередню участь в підготовці необхідної документації.