Податковим законодавством в Україні передбачена процедура розрахунку суми зобов'язання перед бюджетом, яку проводить контролюючий орган. Всі результати такого розрахунку надсилаються платнику у вигляді повідомлення-рішення. Таким же чином платник попереджається про виявлені під час проведення перевірок недоплати до бюджету. У податковому повідомленні-рішенні міститься інформація про підстави нарахування суми до оплати, розмір суми, в які терміни повинна бути зроблена сплата, норми закону, на яких базується перерахунок та строк для оскарження.
Отримавши акт податкової перевірки, не кожен платник погоджується з усіма даними, викладеними в ньому. І не варто приймати розрахунок, зроблений в податковій, безспірним, у ньому не так вже й рідко трапляються помилки. А характер помилок може бути різним, або просто механічно не правильно внесена цифра, або у вас з Міндоходів різне бачення механізму нарахування податків. При цьому можливо, що саме ваш погляд має більше підстав, але це ще треба довести. А робиться це у вищому податковому органі або в суді.
Скасування податкового повідомлення-рішення в суді відбувається в рамках адміністративного виробництва, із застосуванням процесуальні норми КАСУ. Для того щоб ініціювати судове оскарження податкових повідомлень-рішень, необхідно подати позовну заяву до відповідного адміністративного суду. Позов повинен бути складений з дотриманням всіх вимог, перерахованих в КАСУ. Якщо при оформленні позову буде допущена чисто формальна помилка, його повернуть, і неважливо, що були порушені ваші права.
Оформлювати позовну заяву краще доручити професіоналові, який знає всі тонкощі як судової, так і податкової системи.
Після отримання повідомлення-рішення варто враховувати терміни, в які його можна оскаржити. І тут є цікавий момент. Даний процесуальний документ можна оскаржити протягом трьох років, але при цьому через 10 днів після його отримання, якщо ви не вносите оплату, формується податковий борг, а для позбавлення від нього скасування податкового повідомлення-рішення буде вже недостатньо і потрібні додаткові дії. Так що найбільш ефективний строк оскарження складає всього 10 днів.
Чи варто говорити, що оскарження рішень податкових органів повинна здійснювати людина, яка має юридичну освіту і займається цією діяльністю не один рік. Податкові правовідносини мають в собі безліч підводних каменів у вигляді норм, закріплених у нормативно-правових актах самого контролюючого органу, які не завжди узгоджуються із законодавчими актами. Співробітники податкової інспекції у своїй діяльності користуються якраз внутрішніми правилами.
Звернувшись в юридичне об'єднання «Наказ», ви отримаєте в своє розпорядження команду професіоналів в різних галузях права, які гарантовано відстоять ваші права, незважаючи на місце опонента в структурі виконавчої влади.