Найчастіше повернути борг, належний з позичальника, непросто, тим більше, якщо йдеться про дебіторську заборгованість підприємства. Тому повернення дебіторської заборгованості - це завжди досить копітка праця, головною метою якої є повернення грошових коштів. Наші фахівці намагаються в першу чергу вести переговори з боржником в досудовому порядку. Правда, вирішити проблему, не звертаючись до суду, вдається дуже рідко.
У такому випадку нічого не залишається, окрім як звернутися до суду, де триває робота з дебіторською заборгованістю, а, вірніше, здійснюються заходи з її повернення. Але, на жаль, навіть якщо суд винесе рішення про стягнення з відповідача дебіторської заборгованості, це рішення ще має бути виконаним. Дуже часто нашим юристам доводиться докладати чималих зусиль для того, щоб інтереси клієнта були дотримані до кінця.
Добре, коли на банківському рахунку боржника є сума, яка повністю покриє заборгованість. Тоді належні вам кошти просто переведуть на ваш рахунок. Але практика показує, що найчастіше позичальник встигає перевести свої кошти і продати (заховати) все цінне майно. При такому варіанті є вихід. Згідно зі ст. 190 Цивільного кодексу, майном визнаються не тільки суто матеріальні предмети, а й майнові права, однак стягнути їх буде значно складніше.
При кваліфікованій підтримці адвоката можна застосувати стягнення до таких видів майнових прав:
На цьому перелік не закінчується. Наприклад, позичальником було укладено договір на участь у пайовому будівництві. Рано чи пізно боржник стане власником нерухомості, а досвідчений юрист може зробити так, щоб власником такого об'єкта стали саме ви.