Звільнення - це завжди клопітка процедура, як для працівника, так і для роботодавця. Працівникові дуже важливо знайти нове гідне місце роботи, а начальнику - правильно провести процедуру звільнення співробітника з урахуванням всіх вимог законодавства.
Слід зазначити, що саме по собі поняття «звільнення» у Трудовому кодексі відсутнє. Закон передбачає або припинення трудового договору, або його розірвання. Припинення договору - ширше поняття, ніж розірвання. Розірвання може відбуватися лише з ініціативи однієї зі сторін. Але в той же час ці два поняття ототожнюються з поняттям «звільнення».
Згідно зі ст. 36 Кодексу законів про працю, припинення трудових відносин може бути в таких випадках:
Процедура звільнення по кожному з перерахованих вище підстав має свої особливості. Наприклад, якщо підлеглий звільняється за своїм бажанням, то роботодавець має право вимагати, щоб він спочатку відпрацював 2 тижні. Протягом цього терміну співробітник може відкликати свою заяву. Якщо ж директор проігнорує такий відзив заяви та звільнить підлеглого, то співробітник цілком може відновитися на роботі.
Трудові спори - досить специфічний вид справ. Самий незначний недолік може закінчитися тим, що колишній працівник не тільки знову займе своє крісло, але і витребує з вас компенсацію за вимушений прогул, моральну шкоду і т.д.
Представлення інтересів в суді нашими юристами - це гарантія того, що рішення суду буде обов'язково на вашу користь.