Швейцарія входить до Шенгенської зони, але не є членом Євросоюзу. Ця країна разом з Ісландією, Норвегією та Ліхтенштейном формують Європейську асоціацію вільної торгівлі. На території Швейцарії діє подвійна система залучення іноземних працівників.
Розберемося у вашій ситуації, допоможемо роботодавцю правильно підготувати документи, заповнимо анкету, допоможемо зібрати пакет документів, запишемо на подачу документів в консульство або візовий центр, завантажимо документи онлайн, зберемо документи і дамо інструкції що робити у візовому центрі, запишемо на здачу біометрії, допоможемо подавати в посольствах по всьому світу, але забрати замість вас паспорт з візою зможе тільки в Києві, Москві та Варшаві.
Громадяни Європейського Союзу можуть вільно приїжджати на роботу у Швейцарію терміном на три місяці, а в разі необхідності термін може бути продовжений.
Для отримання роботи громадянам країн, що не входять до Європейського Союзу або Європейської асоціації вільної торгівлі (ЄАВТ) необхідно мати наявність робочої візи та гарантований трудовий договір.
Для водіїв міжнародних перевезень з України, Молдови, Росії, які виконують завдання з перевезення вантажів у Швейцарію, потрібно оформити робочу візу або дозвіл на проживання з дозволом на роботу:
Дозвіл на працевлаштування видається кантонами після їх затвердження на офіційному рівні. Для цього роботодавець у Швейцарії зобов'язаний подати до кантонального управління з питань міграції заяву про видачу дозволу на роботу та проживання.
Оформляється віза в тому випадку, якщо водій міжнародник має запрошення від конкретного швейцарського роботодавця, може підтвердити своє працевлаштування й надасть необхідний перелік документів. Для підтвердження можна прикласти лист швейцарського роботодавця із зазначенням мети поїздки, доставлення вантажу, оплати або контракт зі швейцарським роботодавцем.
Важливо підготувати якомога більше доказів, які підтверджують, що водій міжнародних перевезень в'їжджає в країну не з туристичною метою, а здійснює поїздку для перевезення вантажів.
Для того, щоб нашим громадянам знайти роботу водієм міжнародних перевезень у Швейцарії можна звернутися до агентства з працевлаштування. При цьому слід пам'ятати, що агенції беруть додаткову плату за надані послуги.
Пакет документів подається в посольство Швейцарії у своїй країні. Адреса посольства Швейцарії в Україні - м. Київ, 01015, вул. Козятинська, 12.
У кожному конкретному випадку працівниками посольства Швейцарії можуть бути запрошені додаткові документи.
Особливу увагу радимо приділити написання мотиваційного листа та резюме. Саме від внесеної інформації роботодавець робить свій висновок, підходить йому людина на посаду водія міжнародних перевезень і чи має сенс запросити його на співбесіду.
В резюме вказуйте правдиву і потрібну інформацію, а в мотиваційному листі слід написати про себе, свій досвід роботи, вміння, навички та поясніть, чому ви хочете працювати в тій чи іншій компанії.
Сума візового збору регулюється Розпорядженням про збори Федерального закону Швейцарії та Візовим кодексом Швейцарії. Він оплачується у валюті за кожну візову заявку при подачі документів і складає на сьогоднішній момент 2 640 в гривневому еквіваленті.
Сума візового збору не повертається, в разі якщо заявник анулює заявку на отримання візи або отримує в ній відмову.
Ви не знаєте з чого почати або виникають складнощі з мовою, наші фахівці гарантують отримання візи водія міжнародних перевезень, підготовку документів, складання резюме, мотиваційного листа, отримання запрошення від швейцарського партнера і багато іншого. Оформлення робочої візи до Швейцарії має ряд особливостей і саме з цієї причини багато людей не можуть самостійно справитись з цим питанням.