Пн-Пт з 09:00 до 19:00

Консультація

Консультація

Спасибо!
Не выключайте, пожалуйста, свой телефон. Мы скоро перезвоним вам. До связи :)
Закрыть
Консультант Наталя Чацкіс
Наталя Чацкіс (063) 235 08 72

Дебіторська заборгованість підприємства

Позовна заява про стягнення дебіторської заборгованості

Запишіться на консультацію від 750 грн

У господарській діяльності можливі ситуації, коли у підприємства є боржники (інші підприємства, фізичні особи), які зобов'язані компанії виплатити певну суму грошей. Податковий кодекс кваліфікує таке явище як дебіторська заборгованість. Іншими словами, така заборгованість - це активи компанії, які виведені з її оборотів.

Дебіторська заборгованість, природно, негативно позначається на фінансовому добробуті компанії. Особливо скрутно, коли стягнути заборгованість з інших осіб неможливо. Правда, і в такій ситуації вихід є - списати таку безнадійну заборгованість на фінансові підсумки діяльності фірми. Але зробити таку процедуру потрібно, звичайно, не в довільному порядку, а згідно з вимогами закону.

Так, порядок списання дебіторської заборгованості розписаний в Податковому кодексі. Згідно п.14.1 ст. 14 цього кодексу, безнадійною заборгованістю визнається таке:

  • якщо минув строк позовної давності. За загальним правилом він становить три роки;
  • недостатність коштів боржника;
  • боржник визнаний банкрутом або знаходиться в процесі ліквідації. Для цього буде потрібно взяти виписку з ЕГРЮЛ, де буде сказано про те, що підприємство закрите. Якщо фірма - боржник не закрита, потрібно звернутися до податкового органу, щоб уточнити, чи є позичальник діючим підприємством чи ні;
  • стягнення суми боргу повністю не погашено навіть після стягнення кредитором майна боржника, яке було в заставі;
  • виникнення форс-мажорних обставин, смерть або зникнення боржника і т. д.

Тільки за таких умов можна списувати дебіторську заборгованість. Крім того, всі ці положення мають свої тонкощі, розібратися в яких під силу тільки досвідченому юристу або адвокату.