У господарській діяльності можливі ситуації, коли у підприємства є боржники (інші підприємства, фізичні особи), які зобов'язані компанії виплатити певну суму грошей. Податковий кодекс кваліфікує таке явище як дебіторська заборгованість. Іншими словами, така заборгованість - це активи компанії, які виведені з її оборотів.
Дебіторська заборгованість, природно, негативно позначається на фінансовому добробуті компанії. Особливо скрутно, коли стягнути заборгованість з інших осіб неможливо. Правда, і в такій ситуації вихід є - списати таку безнадійну заборгованість на фінансові підсумки діяльності фірми. Але зробити таку процедуру потрібно, звичайно, не в довільному порядку, а згідно з вимогами закону.
Так, порядок списання дебіторської заборгованості розписаний в Податковому кодексі. Згідно п.14.1 ст. 14 цього кодексу, безнадійною заборгованістю визнається таке:
Тільки за таких умов можна списувати дебіторську заборгованість. Крім того, всі ці положення мають свої тонкощі, розібратися в яких під силу тільки досвідченому юристу або адвокату.