Пн-Пт з 09:00 до 19:00

Консультація

Консультація

Спасибо!
Не выключайте, пожалуйста, свой телефон. Мы скоро перезвоним вам. До связи :)
Закрыть
Консультант Наталя Чацкіс
Наталя Чацкіс (063) 235 08 72

Обмеження прав на дитину Київ

Апеляційна скарга на обмеження батьківських прав

Запишіться на консультацію від 750 грн

Запишіться на консультацію

Позбавлення батьківських прав-це найсуворіша міра покарання. Якщо батько не вчинив проти особистості дитини злочину, то суд може прийняти рішення про обмеження, а не позбавлення батьківських прав.

В сімейному законодавстві відсутнє поняття «обмеження батьківських прав», замість нього в ст.170 СК йдеться про відібрання дитини від батьків. Такий захід може бути застосований, якщо один із батьків жорстоко поводиться з дитиною, змушує свого сина чи дочку займатися бродяжництвом, якщо батько чи мати є алкоголіком чи наркоманом, а також у деяких інших випадках.

Позов про обмеження прав на дитину може подати другий з батьків, бабуся, дід, тітка, дядько та інші родичі. Якщо безпосередньо під загрозою знаходиться здоров'я або життя дитини, то винести постанову про відібрання дитини може прокурор або орган піклування з наступним зверненням до суду.

Наслідком обмеження прав на дитину буде те, що її передадуть одному з батьків або іншим родичам. У разі якщо ці особи не мають можливості забрати дитину, його забирає орган опіки та піклування. У судовому розгляді також має вирішуватися питання про стягнення аліментів з батька, якого обмежили в батьківських правах.

Повернення дитини може здійснитися тільки в разі, коли всі обставини, які заважали батькові виховувати дитину, усунені, або її життю і здоров'ю нічого більше не загрожує. Наприклад, якщо батько (мати) вилікувалися від алкоголізму, були визнані психологічно врівноваженими і т.д.

Головна складність в даній категорії справ - правильно обгрунтувати свою позицію. Адже часто довести те, що батько, наприклад, жорстоко поводиться з дитиною, досить важко, для цього обов'язково потрібні свідчення свідків. Досвідчені юристи та адвокати знають, як вам допомогти і зробити так, щоб права дитини жодною мірою не були порушені.

Обговорення і відгуки (2)

Лора
26.04.2014 10:50

Можно ли отца ограничить в решении юридических вопросов (разрешение на выезд за границу, обучение и т.д.), что может навредить интересам ребенка в его развитии из-за психического заболевания отца (шизофрения) и не разрешать оставлять ребенка с отцом так как это может быть опасным для ребенка. В данный момент ребенок проживает с матерью, брак был признан судом недействительным из-за скрытой болезни отца ребенка. Ребенок может общаться с отцом в присутствии матери, должен знать своего отца и не должен быть лишен права на имущественное наследство отца. Как оформить, чтобы все юридические вопросы решала только мать в интересах ребенка? Материальной поддержки (алиментов) от отца ребенок не получает

Ульяна
28.04.2014 07:59

Доброго дня.
Обмеження батька в прийнятті таких рішень можливе шляхом позбавлення його батьківських прав або шляхом отримання рішення суду про надання дозволу на виїзд з України громадянину, який не досяг шістнадцятирічного віку без згоди та супроводу другого з батьків.