Пн-Пт з 09:00 до 19:00

Консультація

Консультація

Спасибо!
Не выключайте, пожалуйста, свой телефон. Мы скоро перезвоним вам. До связи :)
Закрыть
Консультант Наталя Чацкіс
Наталя Чацкіс (063) 235 08 72

Позовна заява

Допомога у складанні та поданні позовної заяви до суду

Запишіться на консультацію від 750 грн

Складання позову - дуже важлива частина судочинства. Якщо позов буде написаний грамотно, можна вважати, що позитивне рішення вашої проблеми практично у вас «в кишені».

Подання позовної заяви до суду супроводжується сплатою судового збору, розмір якого розраховується, виходячи з вимог майнового характеру. Для немайнових спорів розмір судового збору встановлений для кожної категорії справ. Існує також така категорія спорів, за розгляд яких позивач не платить збір.

Зміст позову має чітко відповідати букві закону. Адже якщо в ньому не будуть висвітлені всі обставини, враховані всі нюанси справи і прикладений необхідний перелік документів, є велика ймовірність того, що позов буде або відхилений, або його потрібно буде істотно доопрацьовувати. Позовна заява до суду, відповідно до закону, повинна мати безліч необхідних реквізитів:

  • найменування судової інстанції;
  • дані про позивача і відповідача;
  • ціна позову;
  • опис обставин справи (з конкретним зазначенням на відповідні нормативно - правові акти);
  • перелік доказів, які вказують на вину відповідача;
  • підпис заявника (уповноваженої особи).

Крім цього, кожен випадок індивідуальний, не можна взяти готовий зразок і швидко заповнити його без врахування кожної конкретної ситуації. При поданні позову іноді може знадобитися виконати які-небудь додаткові завдання. Наприклад, розрахувати суму позову, збитків від інфляції, різних штрафних санкцій, витребувати додаткові документи, які знаходяться в інших осіб і т.д. Виконати такі дії під силу лише висококласним фахівцям.

Доповнення до позовної заяви

Досить часто у ході судового процесу виникає потреба внести деякі доповнення до позовної заяви. Щоб це правильно зробити, вам неодмінно знадобиться допомога кваліфікованих юристів. Адже будь-які уточнення в документі вважаються змінами, та в українському законодавстві немає норми, яка б це дозволяла. Доповнення позовних вимог в більшості випадків стає новим зверненням, яке потрібно подавати окремо разом з клопотанням про його об'єднання з попереднім в одному провадженні. Правила доповнення та уточнення звернень стають у пригоді, коли відбувається повернення позовної заяви. Позов може залишитися без розгляду, якщо у ньому були знайдені помилки, недостатньо обґрунтовані вимоги та інше. Судовий процес поновлюється тільки після внесення виправлень у звернення.

Наша компанія може запропонувати послуги з складання позовів і підбору доказів. Крім цього, наші юристи та адвокати можуть здійснити представництво інтересів в суді, іноді для цього взагалі не потрібна ваша присутність. Тому, якщо у вас виникла необхідність подати позовну заяву, то краще всього довірити це справжнім професіоналам. Наші досвідчені правознавці складуть будь-які види позовів, ґрунтуючись на останніх змінах законодавства, підшукають необхідні для справи документи, а також виконають будь-які інші дії, які мають велике значення для позитивного результату вашої справи.

Якщо ж ви вирішили подати позов до суду самостійно, скористайтеся нашою детальною інструкцією, оскільки кожна дія у сфері судового розгляду чітко врегульована законодавством і повинна йому відповідати.

Інструкція для подання позову в суд самостійно:

1) у даному вище прикладі позову замініть наявні дані на свої власні, підпишіть позов і поставте дату подання;

Врахуйте, в кожному позові необхідно вказувати законодавчі акти і норми, які регламентують вашу ситуацію. Якщо ви подаєте позов про захист прав споживачів, то необхідно посилатись на законодавче регулювання цієї сфери, а саме ЦК України, ЦПК України, ЗУ "Про захист прав споживачів", Постанову пленуму ВСУ "Про практику розгляду цивільних справ за позовами про захист прав споживачів". Відповідно для кожної конкретної ситуації необхідно підбирати окрему законодавчу базу.

2) якщо за подання вашого позову необхідно сплатити судовий збір, то на сайті судової влади України виберіть необхідний суд і роздрукуйте квитанцію. Документ про оплату прикладіть до позову, який будете подавати до суду.

Увага! Документ про оплату судового збору обов'язково подається до суду. Прослідкуйте, щоб ви доклали цю квитанцію саме до того екземпляру позову, який будете подавати до суду, та не відправили помилково відповідачу.

3) роздрукуйте позов разом з доповненнями (документами, які підтверджують зазначену в позові інформацію) у трьох примірниках:

  • один - для суду;
  • другий - призначений для відповідача. Якщо мова йде про цивільний процес - цей екземпляр також подається разом із першим в суд і суд сам направить його відповідачу. Якщо ж мова йде про господарський процес - цей екземпляр позову ви повинні направити відповідачу самостійно цінними листом, копію поштового відправлення докласти до позову для суду і тільки після цього подавати позов до суду. Якщо крім відповідача до процесу залучаються треті особи, їм також направляються копії всіх документів (аналогічно з відповідачем), відповідно примірників позову у вас буде не три, а більше;
  • третій - для вас, проставте на ньому в канцелярії суду штамп про прийняття позову. Третій примірник позову не є обов'язковим, але якщо ви хочете мати підтвердження про прийняття позову, то необхідно це зробити, для третього примірника позову доповнення роздруковувати не потрібно.

Також відразу уточніть номер телефону канцелярії, він може вам знадобитися;

4) віднесіть позови до суду, якому підсудна ваша справа. У кожній конкретній ситуації це різний суд, справи можуть розглядатися за місцем проживання відповідача, позивача, місцем реєстрації юр.особи відповідача, місцем знаходження майна. Це питання необхідно вирішувати в кожному конкретному випадку, виходячи з приписів законодавства;

5) запитайте де канцелярія і подайте туди позови з доповненнями (не забудьте поставити на вашому екземплярі штамп про прийняття позову);

6) чекайте "ухвалу" про призначення дати судового засідання поштою (через 3 дні після подачі позову), якщо не отримали ухвалу - зателефонуйте за номером канцелярії суду;

7) з'явіться в суд на зазначену дату (з собою обов'язково візьміть оригінал паспорта, прослідкуйте, щоб в паспорті були вклеєні фотографії по досягненні певного віку).

На цій сторінці наведена максимально детальна інструкція ваших дій, але врахувати і описати абсолютно всі нюанси по кожній можливій справі і процесу нереально. Тому, якщо ви відчуваєте, що деякі питання залишилися невирішеними поки ви складали позов і пакет додаткових документів, зверніться за кваліфікованою допомогою фахівців. Оскільки суд розглядатиме справу по тому позову, який ви подасте, надалі, щоб змінити що-небудь необхідно буде знову збирати масу "паперів", складати об'ємні письмові клопотання, оплачувати судовий збір, витрачати нерви і час. Саме тому початкове якісне складання позову відіграє таку важливу роль.