Пн-Пт з 09:00 до 19:00

Консультація

Консультація

Спасибо!
Не выключайте, пожалуйста, свой телефон. Мы скоро перезвоним вам. До связи :)
Закрыть
Консультант Наталя Чацкіс
Наталя Чацкіс (063) 235 08 72

Суд з банком - банк подав в суд за кредит

Що робити, якщо банк подав до суду за несплату кредиту?

Юристи компанії “Наказ” нададуть:

  • Представництво прав і інтересів у переговорах із кредиторами, а також у суді, виконавчій службі в Україні;
  • Комплексне вивчення умов кредитного договору й супутніх документів;
  • Визнання недійсними неправомірних умов договору;
  • Збір документів для зменшення штрафних санкцій;
  • Оскарження неправомірних дій державного виконавця.
Наталя Чацкіс Старший партнер
У вас питання по депозитам? Якщо ви плануєте подати на банк у суд з приводу депозиту, перейдіть, будь ласка, на сторінку

В останні роки ситуація із проблемними кредитами лише загострюється. Це пов'язано, у першу чергу, з нестабільною економічною ситуацією в країні й хитрощами, закладеними в кредитних договорах. Боржникам варто розуміти, що, виходячи з судової практики в Україні, суд за несплату кредиту найчастіше виграє кредитор. Тому до рішення даного питання необхідно поставитися дуже серйозно.

Запишіться на консультацію від 750 грн

Ніхто не сперечається, що взяті на себе зобов'язання варто виконувати. Але іноді навіть найсумлінніші позичальники опиняються в ситуації, коли їхнє матеріальне становище не дозволяє виплачувати кредит протягом невизначеного часу. Часи, коли банки обмежувалися письмовими попередженнями про те, що подадуть позов у суд, але далі цього звичайно не йшли, залишилися в минулому. Суди з кредитів уже не рідкість, і більшість, хто потрапив у важку фінансову ситуацію людей, стають учасниками судових позовів. Криза в банківській сфері, змусила ці установи повністю змінити взаємини з боржниками. І зараз справи про стягнення боргу відкриваються незалежно від суми заборгованості.

Судові розгляди по кредитам служать невеликим перепочинком і для боржника. Що робити якщо банк подав у суд за невиплату кредиту? Насамперед, не піддавайтеся паніці. Краще без зайвого поспіху вивчити всі нюанси справи: свій кредитний договір, чинне в кредитній сфері законодавство. Варто відразу налаштуватися на те, що суд з банком – це надзвичайно складна справа.

На фінансову установу працює штат кваліфікованих, добре знаючих свою справу юристів. Тому, якщо ви задаєтеся питанням, як виграти суд у банку по кредиту, але самі не сильні в юриспруденції, звертайтеся за допомогою до професіоналів. Фахівці юридичного об'єднання «Наказ» вивчать всі матеріали справи, проведуть ретельну експертизу вашого договору, зуміють виявити, при їхній наявності, закладені підводні камені, якісь прорахунки кредитора, визначать оптимальні шляхи вирішення проблеми. Звичайно, звільнити вас від виплати позики не зможе жоден адвокат. За борги треба платити, але при грамотно підготовленій з нашою допомогою доказовій базі, суд з банком по кредиту може закінчитися для вас помітним зменшенням штрафних санкцій, зниженням процентної ставки та інших пільг.

Що є приводом для подачі документів у суд?

Фінансова установа, звичайно, не буде готовити позов, якщо строк вашого прострочення по кредиту становить 2-3 тижні. Як правило, банк подає в суд за несплату кредиту при затримці оплати більш ніж на 3 місяці. Така позиція цілком зрозуміла, кредитор прагне повернути свої кошти будь-якими способами. Банківську установу не хвилює, яку суму винен позичальник: мільйони гривень чи кілька тисяч. Кредитна організація не буде думати про те, що судові витрати можуть перевищувати загальний борг клієнта. Ціль банку – створити прецедент, виграти справу й показати іншим клієнтам, що він нікому нічого не буде прощати чи дарувати. Таким чином, банк намагається захистити свою репутацію.

Ще однією причиною, через яку банки починають суд по кредиту, є те, що установа не має права списати жоден прострочений борг (свої втрати) без судового рішення. Крім того, відповідно до законодавства, кредитор має право звертатися за стягненням заборгованості тільки протягом трьох років після її виникнення. З цієї причини фінансові установи намагаються не затягувати із цим питанням і оперативно подають позови до суду. Ви можете отримати повідомлення про те, що банк подав у суд за несплату кредиту вже через кілька місяців прострочення і, як правило, декількох спроб кредитора вирішити питання «мирним» шляхом.

Що робити якщо кредитори подали в суд за кредит?

1. Не панікувати. У даній справі емоції можуть лише зашкодити. Необхідно взяти себе в руки, ознайомитися із пред'явленими вимогами й тверезо оцінити ситуацію. Вивчіть наступні питання в першу чергу:

  • чи не минув строк позовної давності для звернення до суду – стандартний строк становить 3 роки (для штрафних санкцій 1 рік). Збільшити зазначений строк за домовленістю можливо (перевірте, чи є подібний пункт у договорі), а от зменшити - ні;
  • звірити суму боргу;
  • перевірити всі розрахунки кредитора - найчастіше в розрахунках штрафних санкцій є безліч порушень;
  • зібрати можливий пакет документів для зменшення судом розміру штрафних санкцій;
  • виявити положення в кредитному договорі, які можливо визнати недійсними - найчастіше така можливість є, оскільки кредитні договори далеко не завжди захищають інтереси споживача. Наприклад, згідно п. 5 ч. 3 ст. 18 ЗУ “Про захист прав споживачів” штрафні санкції за невиконання вами договору не можуть перевищувати 50 % вартості самого продукту (у цьому випадку кредиту). Але нерідкими є позови, у яких банк вимагає відшкодування коштів у сумі, що на 50 - 70 % перевищує розмір кредиту.

2. Якщо банк подав у суд за прострочення кредиту, не ігноруйте судові повістки. Ваша неявка й відсутність захисту - це практично гарантія повного задоволення вимог кредитора. Якщо ж ви прикладете максимум зусиль, знайти порушення в договорі, достукатися до суду і, як мінімум, зменшити суму стягнення, можна практично завжди.

Якщо кредитний договір був укладений після 16.10.2011 року варто звернути особливу увагу на ст. 11 ЗУ “Про захист прав споживачів”, у яку було внесено досить багато змін, призначених захистити інтереси позичальників.

3. Що робити якщо банк подав у суд за несплату кредиту? В обов'язковому порядку варто ознайомитися з матеріалами в справі. За загальним правилом суд по несплаті кредиту проходить за місцем проживання відповідача, тому необхідно або звернутися (маючи при собі паспорт) до суду по вашому місцю проживання, або ж перевірити на інтернет порталі суду, чи є дійсно позовна заява від банку до вас. Якщо заяви не виявлено, варто пошукати в суді за місцем реєстрації банку. Також треба вивчити кредитний договір, можливо конкретний суд зазначений там. Цей крок необхідний для того щоб:

  • перевірити чи дійсно банк подав у суд або це лише метод психологічного тиску.
  • ознайомитися з матеріалами справи. Ви можете знімати з них копії, краще взяти із собою фотоапарат і фотографувати документи. Це дозволить вам мати чітке уявлення про те, до чого готуватися, які вимоги пред'явлені і які можна заперечити. Також, при звертанні до адвоката по кредитам, ви зможете пред'явити вже наявні у вас конкретні дані у справі. Для успішного ознайомлення з матеріалами справи, краще пред'явити співробітникові суду відповідне письмове клопотання.

Приклад клопотання про ознайомлення з матеріалами справи

4. На стадії судового розгляду справи - бути на всіх засіданнях, стежити за законністю всіх дій у процесі, можливістю заперечити ті чи інші дії або норми договору. Наприклад, спробувати зменшити розмір неустойки. Ч. 3 ст. 551 ЦКУ передбачає можливість зниження неустойки судом, наприклад, якщо її розмір істотно перевищує збитки.

5. На стадії виконавчого провадження - уважно стежте за всіма діями виконавця, при необхідності оскаржите їх (порушення трапляються скрізь і всюди).

Приклад клопотання про оскарження бездіяльності державного виконавця

На практиці кредитори (і банки, в тому числі) не поспішають відразу ж звертатися до суду у випадку невиплати боржником кредиту. Для цього є декілька причин, зокрема те, що судові розгляди досить тривалі й виснажливі, вимагають збору маси документів, а також те, що за весь період прострочення платежів боржникові будуть нараховуватися штрафні санкції й вимоги кредиторів будуть невпинно рости. Тому, якщо банк все-таки подав до суду, значить настроєний він серйозно й буде намагатися стягнути з боржника максимально можливу суму, щоб покрити всі свої витрати, пов'язані із судовим розглядом.

Якщо ви думаєте про те, як виграти суд з банком або просто не знаєте, що робити, якщо банк подав у суд по кредиту, почніть рішення своїх проблем з пошуку грамотного юриста.

Чому боржникові, у випадку подачі до нього судового позову за невиплату кредиту, краще звернутися за кваліфікованою допомогою фахівця

  1. Банки та інші кредитори, можуть дозволити собі послуги висококваліфікованих юристів і завжди це роблять.
  2. Кредитні договори складені все тими ж досвідченими юристами, які передбачили вирішення всіх можливих нюансів на користь замовника, тобто кредитора. І якщо хтось і зможе знайти слабкі місця в такому договорі, то тільки інший професіонал своєї справи.
  3. Деякі кредитні договори передбачають, що всі судові позови будуть проходити в конкретному суді, найчастіше третейському. Боржникові варто розуміти, що кредитор звертається в цей суд не перший раз і його шанси виграти справу набагато вищі. Боржникові доведеться пильно стежити за тим, щоб судом не допускалося ніяких порушень.
  4. Боржник дійсно в програшній позиції й вимоги до нього абсолютно правомірні (за винятком випадків шахрайства). Тому необхідно розуміти, що в даній ситуації виграти справу означає не звільнитися від боргових зобов'язань (хоча при збігу деяких обставин і професійній роботі юриста такий варіант теж можливий), а максимально зменшити розмір позовних вимог і вийти із ситуації з мінімальними фінансовими втратами.

Також нерідкі ситуації, коли, попри незважаючи на те, що на вас подали в суд за кредит, саме засідання може не відбутися. Судові органи можуть видати розпорядження, на підставі якого кредитор має право вимагати в боржника майно за рахунок погашення боргу. Для того щоб уникнути такої ситуації, боржникові необхідно підготувати заяву про незгоду або зустрічний позов. Професіонали юридичного об'єднання «Наказ» оперативно проведуть необхідну роботу й захистять вас від подібних дій банківської установи.

Адвокати нашої фірми радять громадянам, на яких фінансові установи подали до суду за несплату кредиту не впадати у відчай. Попри те, що суд, як правило, виносить позитивне для банку рішення, боржник може також виграти в такій ситуації, особливо при виникненні тривалого прострочення. Адже крім основної суми заборгованості, яка, без сумніву, підлягає погашенню, кредитор нараховує на боржника значні штрафи й пені, які часто перевищують загальну суму боргу. І як свідчить практика наших юристів по кредитним спорам, саме ці грабіжницькі суми можуть бути зведені до мінімуму рішенням суду, також вам може бути складений менш щільний графік погашення боргу.

Що робити якщо банк подав до суду? Не ховайтеся від банку й судових інстанцій. Збирайте докази вашого бажання сплатити накопичений борг і неможливості цього зробити на даний момент. Проконсультуйтеся з адвокатами із приводу своїх подальших дій. По можливості доручіть фахівцям ведення свого питання й у результаті ваша, здавалося б, нерозв'язна ситуація, так само як і судовий розгляд у цілому, може закінчитися з вигодою для вас.