Учасники по судових справах всіх категорій мають право оскаржити рішення суду в касаційному порядку. Зазвичай право на подання касаційної скарги з'являється після винесення рішення Апеляційним судом.
В ролі касаційних інстанцій діють Вищі спеціалізовані суди, які розглядають господарські, цивільні, адміністративні та кримінальні справи. Залежно від категорії справи, касаційна скарга може бути подана в різний час. Зупинимося на граничних строках для подання такої скарги більш детально.
У господарському процесі (до 2001 року в арбітражному процесі) касаційна скарга повинна бути подана на протязі місяця після набрання законної сили рішення суду першої інстанції чи постанови апеляційного суду. У цивільному процесі зацікавлені особи можуть подати таку скаргу в межах двох місяців. Що стосується кримінального судочинства, то засуджений або інші особи можуть подати скаргу протягом трьох місяців після проголошення рішення судом апеляційної інстанції. У рамках адміністративного провадження касаційні скарги можуть подаватися протягом місяця після винесення рішення апеляційним судом.
Якщо говорити про зміст касаційної скарги, то в ній обов'язково повинні бути описані вимоги заявника з підтвердженням їх нормами процесуального та матеріального права. Касаційна інстанція після розгляду скарги може винести таке рішення:
Якщо ви хочете, щоб ваша скарга була задоволена в касаційній інстанції, дуже важливо чітко описати ваші вимоги, посилаючись на конкретні норми закону. Без допомоги юриста це буде зробити непросто. Наші фахівці завжди готові надати послуги з написання касаційних скарг і представити ваші інтереси у Вищих спеціалізованих судах.