Пн-Пт з 09:00 до 19:00

Консультація

Консультація

Спасибо!
Не выключайте, пожалуйста, свой телефон. Мы скоро перезвоним вам. До связи :)
Закрыть
Консультант Наталя Чацкіс
Наталя Чацкіс (063) 235 08 72

Касаційна скарга по кримінальній справі

Касаційна скарга по цивільній справі

Запишіться на консультацію від 750 грн

Учасники по судових справах всіх категорій мають право оскаржити рішення суду в касаційному порядку. Зазвичай право на подання касаційної скарги з'являється після винесення рішення Апеляційним судом.

В ролі касаційних інстанцій діють Вищі спеціалізовані суди, які розглядають господарські, цивільні, адміністративні та кримінальні справи. Залежно від категорії справи, касаційна скарга може бути подана в різний час. Зупинимося на граничних строках для подання такої скарги більш детально.

У господарському процесі (до 2001 року в арбітражному процесі) касаційна скарга повинна бути подана на протязі місяця після набрання законної сили рішення суду першої інстанції чи постанови апеляційного суду. У цивільному процесі зацікавлені особи можуть подати таку скаргу в межах двох місяців. Що стосується кримінального судочинства, то засуджений або інші особи можуть подати скаргу протягом трьох місяців після проголошення рішення судом апеляційної інстанції. У рамках адміністративного провадження касаційні скарги можуть подаватися протягом місяця після винесення рішення апеляційним судом.

Якщо говорити про зміст касаційної скарги, то в ній обов'язково повинні бути описані вимоги заявника з підтвердженням їх нормами процесуального та матеріального права. Касаційна інстанція після розгляду скарги може винести таке рішення:    

  • залишити скаргу без задоволення;    
  • повністю (частково) скасувати рішення апеляційного чи місцевого суду;    
  • залишити в силі одне судове рішення, яке вже було прийнято раніше;    
  • залишити скаргу без розгляду.  

Якщо ви хочете, щоб ваша скарга була задоволена в касаційній інстанції, дуже важливо чітко описати ваші вимоги, посилаючись на конкретні норми закону. Без допомоги юриста це буде зробити непросто. Наші фахівці завжди готові надати послуги з написання касаційних скарг і представити ваші інтереси у Вищих спеціалізованих судах.