Пн-Пт з 09:00 до 19:00

Консультація

Консультація

Спасибо!
Не выключайте, пожалуйста, свой телефон. Мы скоро перезвоним вам. До связи :)
Закрыть
Консультант Наталя Чацкіс
Наталя Чацкіс (063) 235 08 72

Повернення депозитів Київ

Як повернути депозит з банку

Запишіться на консультацію від 750 грн

Останні події в Україні нанесли значний удар по банківській системі. За станом на 14 квітня 2015 року 48 банків перебувають у стадії введення тимчасової адміністрації або ліквідації. У зв'язку з такою напруженою ситуацією, повернення депозиту з банку стало серйозною проблемою для українців. На даній сторінці будуть розміщені докладні консультації, інструкції щодо дій для повернення депозитів у банках України, необхідні приклади документів (заяви, позови, скарги).

Наші юристи радять вам не впадати у відчай, шукати вихід з даної ситуації, і завіряють, що повернути депозит з банку можливо, варто тільки:

  • не витрачати час на довгі міркування;
  • спілкуватися з фінансовою установою на грамотній юридичній мові.

Ми з радістю підкажемо вам, як повернути депозитний внесок самостійно, але якщо ви не впевнені у своїх силах і знаннях у цьому питанні, не ризикуйте, краще зверніться за допомогою до наших професіоналів, які вирішать проблему без вашої участі. Адже не беручи до уваги якусь на перший погляд незначну деталь, ви можете втратити можливість повернути внесок з банку, особливо якщо мова йде про такий процес, як дострокове повернення депозиту.

Якщо ви вирішите звернутися в банк із питанням про те, як повернути депозит, не дивуйтеся, якщо в результаті залишитеся без своїх грошей, адже фінансова установа є для вас ким завгодно, але точно не порадником, і стоїть, насамперед, на захисті саме своїх інтересів. Незалежно від того, прагнете ви повернути валютний депозит чи гривневий, дійте оперативно й рішуче. Для отримання бажаного результату, виробіть грамотну стратегію, яку багато в чому визначає:

  • фінансовий стан вашого банку;
  • сума внеску й валюта, у якій він зроблений;
  • ваше бажання добитися повернення грошей.

Чим більше бажання, тим вище шанс на успіх. На даний час самою вірною дією з вашої сторони, й найшвидшим у вирішенні такої проблеми, як повернення депозитів у Києві, буде звернення до суду. Адже тільки рішення суду, що набрало чинності, підлягає беззаперечному виконанню. Почніть свої дії зі звернення за професійною допомогою.

Грамотні юристи нашої компанії проконсультують вас зі всіх спірних питань, які можуть виникнути в таких процесах, як повернення внеску в гривні і повернення валютного депозиту.

Адвокати нашого юридичного об'єднання допоможуть грамотно написати заяву в банк про повернення коштів, якщо клієнт хоче вирішити питання мирним шляхом і не доводити таку справу, як повернення депозиту у валюті, до судових інстанцій. Фахівці компанії «Наказ» визначать реальні шанси успішного завершення процесу, доцільність його початку, вироблять тактикові ведення справи, і складуть грамотну позовну заяву про повернення депозиту.

Часті питання

1) Дострокове повернення банківського вкладу. Тут можливі два варіанти:

  • Дострокове розірвання договору з банком, що не є проблемним. Згідно ч. 2. ст. 1060 Цивільного кодексу України “за договором банківського вкладу незалежно від його виду банк зобов'язаний видати внесок або його частину на першу вимогу вкладника, крім внесків, зроблених юридичними особами на інших умовах повернення, установлених договором. Умова договору про відмову від права на отримання внеску на першу вимогу є нікчемною”. Відповідно відмова у видачі депозиту у зв'язку з тим, що термін дії договору не минув, є неправомірною. Але необхідно врахувати, що навіть якщо в договорі банківського вкладу передбачена умова дострокового розірвання договору, там може бути прописано також безліч негативних наслідків, які приведуть до серйозних матеріальних втрат вкладника. Тому судові позови з вимогами про дострокове повернення внеску в Україні не рідкість. У цьому випадку для кваліфікованої консультації необхідне вивчення банківського договору. Найчастіше складається ситуація, коли вкладник звертається в банк в усній формі, у результаті його просять почекати, мотивуючи свої дії відсутністю наявних коштів у касі. Щоб такої ситуації не виникло звертатися в банк необхідно з письмовою заявою у двох екземплярах (один для банку, один для проставляння відмітки про прийняття заяви). Статистичні спостереження говорять про те, що найчастіше спроби клієнтів банку закінчуються успішно, і їм вдається реалізувати своє право на дострокове повернення внесків. Головне в цьому питанні - налагодити грамотне спілкування з банком у правовому полі й отримати своєчасну професійну допомогу в поверненні депозиту.
  • Дострокове розірвання договору з банком, у якому введена тимчасова адміністрація. Пункт 1 ч. 5 ст. 36 ЗУ “Про систему гарантування вкладів фізичних осіб” встановлює, що видача депозитів, термін дії яких не минув, з банку з тимчасовою адміністрацією тимчасово забороняється. Після закінчення дії тимчасової адміністрації, внески вертаються незалежно від настання строку закінчення договору внеску.

2) Повернення депозитів у валюті.

Законодавство, що регулює повернення валютних депозитів в Україні, на сьогоднішній день ще далеке від досконалості. Згідно ч. 5 ст. 26 ЗУ “Про систему гарантування вкладів фізичних осіб” валютні депозити відшкодовуються в національній валюті України після перерахування суми внеску за офіційним курсом гривні щодо іноземних валют, установлених НБУ на день введення тимчасової адміністрації.

Ці постанови встановлювали наступні обмеження: клієнт може зняти з депозиту іноземну валюту в розмірі еквівалентному 15000 грн. в день (через касу або банкомат). Крім того, банкам дозволено здійснювати дострокове повернення валютних депозитів у гривні. Конвертація відбувається за курсом покупки валюти в день видачі.

Але, слід зазначити, що є досить неоднозначна судова практика по даному питанню й, з огляду на конституційне право про володіння й розпорядження власним майном, дані обмеження цілком можливо заперечити в судовому порядку.

Приклад двох абсолютно протилежних рішень того самого суду:

  1. http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/42183200
  2. http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/43037470

Можлива схема розвитку подій із проблемним банком:

  1. НБУ приймає рішення про визнання банку неплатоспроможним.
  2. Фонд гарантування внесків фіз. осіб вводить тимчасову адміністрацію на строк до 3-х міс. (для системно-важливих банків - до півроку). За період дії тимчасової адміністрації, серед всього іншого, не нараховуються штрафні санкції за невиконання банком своїх зобов'язань. Також протягом періоду функціонування тимчасової адміністрації банк повертає депозити в міру своїх можливостей у межах 200 тис. грн. на одного вкладника. Тобто на цьому етапі звертатися із заявою про повернення депозиту необхідно в банк, а не до Фонду гарантування. Повернення депозитів здійснюється за тими договорами, термін дії яких уже минув, а також за поточним і картковим рахунками.
  3. НБУ за пропозицією Фонду ухвалює рішення щодо ліквідації банку, а також про відкликання банківської ліцензії. За загальним правилом ліквідація проводиться протягом 1 року, але можливо й продовження цього строку. Протягом 6 днів із цього моменту, формується список вкладників, яким гарантуються виплати, максимум з 7 дня - починається фактична виплата гарантованої суми (у цьому випадку, уже незалежно від строку закінчення договору).
Важливо! Виплати Фонд здійснює в межах 200 тис. грн. з урахуванням сум, які вкладникові були виплачені в період дії тимчасової адміністрації. Тобто якщо тимчасова адміністрація виплатила вам 100 тис. грн., то після ухвалення рішення про ліквідацію банку Фонд виплатить вам ще 100 тис. грн.

Протягом 30 днів, з моменту початку виплат, вкладникові необхідно звернутися до банку-агента з паспортом та ідентифікаційним номером. Про дані вашого банку-агента, можете ознайомитися на сайті Фонду. Якщо протягом зазначеного строку, ви не звернулися до банку-агента, необхідно подавати заяву на ім'я уповноваженої особи Фонду.

За 30 днів до закінчення процедури ліквідації Фонд публікує повідомлення в офіційних виданнях України, а також на своєму порталі в інтернеті, про припинення виплат від дня внесення в ЄДР інформації про ліквідацію. Але на практиці, на жаль, все далеко не завжди так просто.

Всі шаблони документів на цій сторінці й консультації фахівців є актуальними. В індивідуальному порядку фахівці ЮО “Наказ” нададуть наступні послуги:

  1. Написання й подача всіх необхідних процесуальних документів (позов, скарга, заява), а також моніторинг судового процесу, надання всіх необхідних консультацій у процесі - від 600 грн.
  2. Відвідування адвокатом судового засідання з розгляду справи - від 400 грн.

Інструкція для повернення грошей із проблемного банку

1. Оформлення письмової заяви в банк. Заява про повернення депозиту (приклад) завантажте тут.

Роздрукуйте форму, внесіть свої дані, знайдіть у своєму договорі банківського вкладу пункт, що встановлює строк видачі вкладу й порядок вашого обігу для видачі вкладу, внесіть ці дані в заяву. Далі роздрукуйте заяву на повернення коштів у ДВОХ екземплярах, підпишіть, поставте дату.

Починаючи із цього кроку, всі відносини з банком необхідно переводити в максимально документований письмовий вигляд, оскільки повернення депозитів в Україні на сьогоднішній день досить розповсюджена процедура, яка не завжди проходить гладко й цілком можливо, може потребувати судового розгляду.

2. Подача заяви в банк. Заповнена заява в банк про повернення грошей подається у відділення фінансової установи, депозит з якого ви хочете забрати. На другому екземплярі співробітник банку зобов'язаний проставити відмітку про те, що заява прийнята й повернути її вам. Відмітка виглядає наступним чином: печатка банку, дата прийняття заяви, напис “Заяву прийняв”: посада й ПІП співробітника, що прийняв заяву, а також його підпис. Цей екземпляр з відміткою зберігаєте в себе.

Деякі банки (наприклад, “Фінанси й Кредит”) надають свої бланки заяв, які ви можете отримати у відділенні банку. Також зразок заяви про повернення депозиту можна завантажити на офіційному сайті вашої фінансової установи. Заповніть також два екземпляри, проставте відмітку про прийняття й подайте разом зі своєю заявою, складеною за формою, зазначеною вище (для того щоб уникнути різних нюансів, які, можливо, сховані в заяві банку і які ви можете не помітити).

Труднощі в отриманні відмітки про прийняття заяви: співробітник банку приймає заяву, але не бажає ставити відмітку про прийняття. Ваші дії: нагадати співробітникові про пункт 3.3 Постанови правління НБУ “Про затвердження Положення про порядок здійснення банками України вкладних (депозитних) операцій з юридичними та фізичними особами”, в якому написано: ”прийняти вимогу шляхом проставляння на ній: дати отримання, підпису уповноваженої особи, відбитку штампа банку й видачі фізичній особі письмового повідомлення про невиконання (неналежне виконання) цієї вимоги із вказівкою причини, дати постановки вимоги на облік, дати видачі повідомлення, прізвища, ім'я та по батькові уповноважених осіб і відбитку печатки банку”.

Якщо ніякі аргументи не діють на співробітників банку, заяву необхідно відправити поштою з повідомленням про вручення й опис вкладення. Пізніше отримати повідомлення про те, що заява була отримана банком, і зберегти її. Це доказ вашого звернення до банку. Увага! Відправте заяву в те відділення банку, де ви укладали договір, а також у центральне відділення.

3. Подача заяви в НБУ

У всіх своїх інструкціях ми наполегливо рекомендуємо використовувати всі можливі варіанти досудового врегулювання суперечки. Тому в деяких випадках, коли питання ще можна вирішити на стадії досудового врегулювання, рекомендуємо вам у письмовому вигляді повідомити банк про своє звернення у НБУ, приклавши копію звернення. У випадку якщо відповіді від банку не буде, або вона буде незадовільною, переходьте до наступного етапу.

Заяву в НБУ можна завантажити тут.

4. Подача позову до суду

У випадку відсутності позитивного результату після здійснення всіх попередніх пунктів, можна спробувати звернутися в прокуратуру, подати заяву на повернення депозиту в головний офіс фінансової установи, якщо до цього ви спілкувалися з територіальним відділенням. Теоретично ці дії повинні якось вплинути на ситуацію, але на практиці, крім формальних листів-відписок, які служать для того, щоб клієнт опустив руки й перестав боротися, ви навряд чи щось отримаєте.

Тепер настав час подавати позов до суду. Грамотно складена позовна заява про повернення внеску багато в чому визначає успішне закінчення вашої справи. Допомога фахівця в цьому випадку буде не зайвою. У необізнаної в юридичних тонкощах людини з'явиться маса питань уже на перших етапах такої процедури, як судове повернення депозитів у валюті - національній чи іноземній. Куди подавати документи, як правильно викласти вимоги, які документи прикладати до заяви?

Професійні юристи об'єднання «Наказ» знають «найкоротший шлях до банківського серця» і готові показати його своїм клієнтам. Вартість послуг наших фахівців цілком демократична в порівнянні із завданнями, які вони готові вирішити для вас.

Якщо ви все-таки хочете спробувати самостійно вирішити свої проблеми, не пошкодуйте часу й ретельно вивчіть рекомендації, які дають професійні адвокати нашого об'єднання, які стосуються багатьох проблемних питань, що виникають у процесі повернення грошей. Тут ви зможете довідатися, як заповнити й подати заяву до банку про повернення депозиту, які існують нормативні обмеження на повернення валютних депозитів, знайдете відповіді на багато інших питань.

Завантажити зразок позовної заяви про повернення вкладу (депозиту) з банку

Докладна інструкція про те, як самостійно подати позов до суду знаходиться ТУТ.