Рішення суду першої інстанції може бути оскаржене в апеляційному порядку. Апеляційні скарги можуть подаватися по всіх справах без винятку.
Подати апеляційну скаргу мають право такі суб'єкти:
Для того щоб правильно подати скаргу до Апеляційного суду, заявник повинен зазначити у своїй заяві такі дані:
Апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції реалізує право суб’єктів, які брали участь у судовому процесі, переглянути справу та перевірити обґрунтованість і законність винесеного вироку. У випадку порушення термінів звернення до суду, апеляція на ухвалу вироку, не розглядається. Строки подачі можуть бути поновленні або подовженні тільки за наявності обґрунтованих причин.
Апеляційна скарга на ухвалу адміністративного суду надає можливість суб’єктам судового процесу оскаржити винесений вирок. Скарга на вирок суду складається у письмовій формі, відповідно до чинних вимог, та при наявності усіх необхідних довідок, включаючи квитанцію про оплату судового збору. Будь-яка постанова суду може бути оскаржена з допомогою досвідчених юристів.
Слід врахувати, що для подачі апеляційної скарги існують певні терміни. Наприклад, апеляційна скарга в господарському процесі може бути подана до Господарського апеляційного суду протягом 10 днів з моменту проголошення рішення місцевим господарським судом. Такий же термін дається для оскарження цивільних справ. Більш тривалий термін для оскарження судового рішення першої інстанції дається в кримінальному судочинстві. Так, судовий вирок може бути оскаржений протягом місяця, інші рішення - в межах 7 днів.
Успіх будь-якої апеляційної скарги залежить, в першу чергу, від правильності її написання, оскільки найменша помилка може призвести до того, що її повернуть або залишать без розгляду. Тому є сенс довірити написання скарги до Апеляційного суду професіоналам.
Фахівці нашої компанії надають юридичні послуги зі складання апеляційних скарг і представлення ваших інтересів в різних Апеляційних судах.