Пн-Пт з 09:00 до 19:00

Консультація

Консультація

Спасибо!
Не выключайте, пожалуйста, свой телефон. Мы скоро перезвоним вам. До связи :)
Закрыть
Консультант Наталя Чацкіс
Наталя Чацкіс (063) 235 08 72

Позовна заява про розірвання шлюбу – заява на розлучення через суд

Запишіться на консультацію від 750 грн
Запишіться на консультацію
  • Розподіл майна;
  • Позбавлення батьківських прав;
  • Розірвання шлюбу;
  • Визнання шлюбу недійсним;
  • Стягнення аліментів;

Закінчення сімейного життя, як і його початок, повинне бути оформлене відповідним чином. І робиться це не тільки на догоду законодавчому органу, який прийняв подібну норму, але й для того, щоб наслідки цих рішень отримали законні підстави. Офіційний документ, який підтверджує укладення або розірвання шлюбу, сприймається системою як регулятор майнових відносин, а також відносин материнства й батьківства.

Процедура розірвання шлюбу ініціюється однією стороною або відразу обома за допомогою подачі заяви в орган, уповноважений робити подібні юридичні дії. Це може бути суд або РАГС.

У тому випадку, якщо сторони домовилися розстатися мирно, без майнових вимог один до одного, і при цьому в них немає дітей, подати заяву на розлучення можна в РАГС. Якщо ж розлучення пов'язане з майновою суперечкою, і пара не може домовитися про розділ майна, то ухвалення рішення покладене на суд. Те ж саме стосується і наявності дітей у шлюбі. Захист їхніх інтересів в Україні є першочерговим завданням. Саме тому оформити розлучення парі, у якої є діти, можна тільки через суд.

Як подати заяву про розлучення до суду

Розлучення через суд починається з написання заяви. За вимогами цивільного процесуального права, подібна заява подається у вигляді позову, а отже, до нього застосовуються всі вимоги, установлені ЦПК України. Вільна форма тут не допускається, тому для правильного складання документа необхідно мати певний рівень юридичних знань. Позовна заява про розірвання шлюбу подається в суд, який визначається відповідно до правил підсудності й підвідомчості, викладеним у тому ж ЦПК України.

Позовна заява про розлучення крім вимог про розірвання шлюбу може містити й інші вимоги, наприклад, про розділ майна або про встановлення режиму окремого проживання. Чи заявляти всі вимоги в одному позові або подати позовну заяву про розірвання шлюбу й позовну заяву про розділ майна окремими процесуальними документами – залежить тільки від вашої ситуації й ваших побажань, законом дозволяються обидва варіанти.

Для того щоб розвестися із дружиною або із чоловіком, до позову необхідно прикласти наступні документи:

  • копію власного паспорта, а якщо інша сторона не заперечує проти розлучення, тоді й копію її документа;
  • копію свідоцтва про шлюб;
  • копію свідоцтва про народження дитини (якщо вона є).

Крім того, що вам необхідно написати заяву до суду, потрібно ще скласти угоду про виховання й забезпечення дитини після розлучення батьків.

Розірвання шлюбу в судовому порядку

Процес розірвання шлюбу в судовому порядку займе певні терміни, приблизно 2-3 місяці. За цей час судом буде розглянута заява на розлучення, пройде судове засідання та винесеться остаточне рішення.

До сімейного юриста й адвоката потрібно звертатись у випадку, якщо виникнуть можливі складності, наприклад:

  • одна із сторін категорично не хоче розлучатись;
  • у зв’язку з розлученням можуть виникнути проблеми із розподілом майна;
  • під час судового засідання потрібно буде також урегулювати питання виплати аліментів;
  • можуть виникнути труднощі під час розірвання шлюбу з іноземцем.

Після того як ви подали заяву на розлучення через суд, до початку її розгляду повинен пройти місяць, і тільки після цього строку суддя призначає дату процесу, у ході якого приймається рішення. Відповідно до нових правил реєстрації актів громадянського стану, суд сам направляє своє рішення в РАГС, де вже сторони можуть одержати свідоцтво про розлучення.

Щоб позов був прийнятий, необхідно прикласти до нього квитанцію про сплату судового збору, розмір якого залежить від складу вимог.

Допомога юристів ЮО «Наказ» при розірванні шлюбу

Оскільки складання позовної заяви й договору, який додається до неї, а також подача заяви до суду повинні здійснюватися з дотриманням законодавчих вимог, то кращим варіантом для вас буде передоручення цих функцій професійній команді юристів. Але юрист послужить вам не тільки як джерело профільних знань, у нього є ще ряд корисних властивостей, які проявляються в шлюборозлучних справах. Адвокат не схильний до емоцій, які переповнюють багато пар в процесі розлучення, адже за процесом розірвання шлюбу ховаються більш глибокі наслідки, у ході яких безповоротно змінюються життя людей. І мало хто здатний зберігати холоднокровність у таких ситуаціях. У залі суду вихлюпуються взаємні біль і образи, які накопичилися в колишнього подружжя, а це впливає на рішення, прийняте суддею. Тут шанують тільки факти і юридично значимі дії, і саме про них буде говорити адвокат, залишивши все емоційне підґрунтя своїм клієнтам.

Наша команда пропонує своїм клієнтам наступні послуги в шлюборозлучних процесах:

  • написання позовної заяви й договору про виховання й забезпечення дитини;
  • подача заяви на розірвання шлюбу до суду;
  • представлення інтересів клієнта в суді;
  • при необхідності подальше співробітництво по захисту майнових прав як самого клієнта, так і його дітей.

Всі процесуальні дії, проведені нашими юристами, відбуваються в рамках закону й гарантують позитивний результат розгляду суперечки відповідно до розробленої лінії поводження. При необхідності ми можемо прискорити розгляд справи, причому всі фінансові вимоги клієнта будуть максимально задоволені.

Зразок позовної заяви про розірвання шлюбу

На нашому сайті ви можете завантажити зразок заяви про розірвання шлюбу. Заповнюючи його, ви повинні вписати інформацію про себе й істотні факти, що стосуються конкретно вас. Але пам’ятайте, що це лише типова форма й вона не відображає всі можливі випадки. Якщо у вас під час заповнення бланка виникнуть питання, ви можете проконсультуватися з нашим юристом і з'ясувати всі тонкощі правильної подачі заяви на розлучення.