Розділ майна перетворив на ворогів не одну дружну сім'ю. Ситуації, звичайно ж, бувають різні, і часом спадкові розбіжності призводять родичів або інших осіб до суду.
Спадковому праву присвячено кілька глав Цивільного кодексу. Це означає те, що спадкові правовідносини мають безліч нюансів, в яких буде досить важко розібратися непідготовленій людині.
Спадкування може відбуватися у двох порядках: за законом і за заповітом, при цьому кожен з видів спадкування має свої нюанси. Головною їх відмінністю можна назвати те, що спадкоємцями за законом можуть бути виключно родичі покійного (існує шість черг спадкоємців за законом), а спадкоємцями за заповітом може бути практично будь-яка особа (родинні зв'язки не мають значення).
Всі спадкові спори практично завжди можуть вирішуватися тільки в судовому порядку. Найбільш поширеними видами таких спорів є:
Такoж найчастіше між спадкоємцями виникають конфлікти з приводу розділу житла. Складна ситуація виникає і тоді, коли покійний, наприклад, заповів своє майно не родичам, а зовсім стороннім особам або громадським (благодійним) організаціям. У такому випадку родичам покійного потрібно зробити все можливе, щоб позбавити таку особу права спадкування.
Звернувшись до наших юристів, ви отримаєте кваліфіковану допомогу в області спадкового права. Зокрема ми надаємо такі послуги: